HOT DEALS

Prezent dla sportowca

Prezent dla sportowca w tematyce siłowni

Niebawem zacznie się szał świątecznych prezentów, a co za tym idzie – niepewnych wyborów i zgadywanek, co będzie strzałem w 10, praktyczne, przydatne i ucieszy pod choinką. W przypadku sportowców amatorów jak i zawodowców w sferze siłowni, jesteśmy już krok do przodu – mamy bazę produktów, wokoło których można oscylować. Jednakże co może przydać się najbardziej, co będzie wykorzystane i będzie dobrym wyborem? Opcji jest kilka.

    • Mini zestawy gum oporowych, sprzęt na siłownię, akcesoria do treningu itp.

To przydaje się zawsze. Nie ważne, czy dana osoba jest „klubowiczem”, stałym bywalcem sieci fitness czy może trenuje w zaciszu własnej, małej siłowni – sprzęt czy akcesoria treningowe zawsze zostaną wykorzystane. Wszelkie gumy oporowe, gumy mini band o różnorodnej sile oporu sprawdzają się przy ćwiczeniach akcesoryjnych, przy rozciąganiu czy rozgrzewce.

Innym pomysłem może być zestaw pasów do treningu w zawieszeniu, wpływając na stabilność stawów czy poprawę równowagi mięśni. Nadaje się zarówno w domu, na zewnątrz oraz na siłowni.

Wszelkie maty np. do jogi czy pilatesu. Osobisty element własnego wyposażenia zarówno na siłowniach ogólnodostępnych, jak i niezbędny element własnej siłowni. Mata posłuży nie tylko do wyciszenia czy medytacji, ale i rozciągania i wszelkich ćwiczeń na leżąco – w celu poprawy komfortu.

Kolejne to rollery, szczególnie twarde bez żadnych udziwnień oraz „ulubiona” piłeczka lacrosse. Bardzo dobry element rozluźnienia po treningu czy ewentualnego przygotowania przed treningiem. Warto wprowadzić rollowanie w dni niezależne od sesji treningowej, systematyczne automasaże przynoszą dobre efekty poprzez zniwelowanie napięcia czy „rozluźnienie” bolesnych punktów spustowych.

Inne akcesoria warte uwagi to rękawice treningowe, grip’y, paski do martwych ciągów (ja osobiście jestem ich zwolennikiem i bardzo często służą mi pomocą przy większych obciążeniach), torby treningowe, shakery, bidony, pilboxy – również bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób suplementujących kilka kapsułek/tabletek dziennie o różnej porze lub wprowadzają rotację suplementacji w podziale na poszczególne dni, ręcznik treningowy, worek na wspomniane gumy itp.

    • Suplementacja

Tutaj, przed dokonaniem zakupu produktów niepotrzebnych (a takich znajdzie się trochę na rynku suplementów dla sportowców) warto dokonać rozeznania, jakie suplementy dana osoba preferuje lub zapytać specjalisty o polecenie dobrych i sprawdzonych marek.

Na pewno sprawdzonym wyborem będzie Omega 3, witamina D, kompleksy witamin i minerałów, kompleks witamin z grupy B, dla wegetarian – B12, żelazo, cynk, magnez, w przypadku problemów ze snem – np. melatonina. To tylko kilka pozycji, a wybór jest naprawdę szeroki. Warto podpytać daną osobę o jej niedobory i potrzeby, a dalej z pomocą wykwalifikowanej osoby dobrać odpowiednie suplementy.
Idąc dalej – niektóre osoby, trenujące ciężko i często, wspomagają się stackami przedtreningowymi, kofeiną, beta-alaniną itp. Warto rozważyć jednak wspomniane kompleksy przedtreningowy, gdyż często w jednej miarce zawarte są wszelkie wymagane związki/składniki. Na rynku są przedtreningówki o bogatym składzie(wraz z np. kreatyną i witaminami) oraz przedtreningówki nie zawierające kreatyny czy bezkofeinowe.

Kolejne to adaptogeny, o czym szerzej opisane jest w artykułach na bodyapk.pl. Do takowych zaliczamy np. ashwagandhę czy różeniec górski.

    • Spersonalizowana dieta /trening, szkolenie, warsztaty

Dla tych, którzy potrzebują nowego bodźca, świeżego podejścia, chcą świadomie podchodzić do swoich treningów – trening z wykwalifikowanym trenerem lub warsztaty/szkolenia z nowych metod treningowych, z periodyzacji treningowej czy nawet z układania planów dietetycznych w kontekście redukcji masy ciała i/lub hipertrofii. Rynek jest przesycony powyższym, dlatego warto zasięgnąć opinii osób działających w branży fitness lub opinii osób już korzystających ze wspomnianych usług. Jest to prezent dla osób, które prócz poszerzania swoich obwodów w bicepsie czy gubienia tkanki tłuszczowej, są nastawione także i na poszerzanie wiedzy.

    • Wizyta np. u fizjoterapeuty

Prezent skierowany bardziej dla tych osób, które zmagają się z jakąś dysfunkcją – ale niekoniecznie. Często potrzebujemy „mocnej ręki”, dotarcia do miejsc – gdzie automasaż nie jest w stanie pomóc, poluźnienia niektórych punktów, fachowego oka kogoś z boku. Prezent bardzo praktyczny, szczególnie wart uwagi w przypadku osób po kontuzjach, urazach, skarżących się na ból podczas treningów.

Sylwia Pietrzak

PROMOTORKA BODYPAK. Przygodę ze sportem zaczęła od najmłodszych lat w sekcji lekkiej atletyki i sportów grupowych (siatkówka). Zasilała sekcje lekkoatletyczne (krótkie dystanse, sztafeta) od szkoły podstawowej aż po okres studiów (Zawisza Bydgoszcz). W międzyczasie poświęcała czas Kobiecej Drużynie Pożarniczej (Kruszwica), przez kilka lat startując w zawodach strażackich (zawsze "na tarczy") oraz taniec nowoczesny i towarzyszki. Już na studiach rozpoczęła zaznajamianie się ze sportami siłowymi w lokalnej fordońskiej siłowni. Przygoda ta trwa od grudnia 2015 aż do dzisiaj. Jest czynnym zawodnikiem PZKFiTS kategorii bikini fitness od 2017 do 2018 roku. Finalistka zawodów sportowych (m.in. Mistrzostwa Pomorza i Kujaw, Puchar Bałtyku, Ogólnopolskie Zawody w Kulturystyce i Fitness, Mistrzostwa Polski ) - zawsze w obrębie podium. Idąc drogą samokształcenia i rozwoju merytorycznego - w 2019 ukończyła certyfikowany kurs trenera personalnego i instruktora siłowni, rozpoczynając walkę z podopiecznymi "o lepszych siebie" jako trener i doradca żywieniowy. Co więcej, stały bywalec siłowni STEP ONE Bydgoszcz. Od 2018 roku #teambodypak. Prywatnie - magister inżynier Wydziału Budownictwa i urzędnik administracji publicznej w zakresie dróg. Od 10 lat - bydgoszczanka. Prócz siłowni (która zajmuje lwią część życia) czas poświęca na poszerzanie wiedzy z zakresu dietetyki, gotowania, udoskonalania przepisów, układaniu planów żywieniowych oraz... puzzli :) Nie wyklucza powrotu na scenę PZKFiTS.

regulations
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Why is it worth trusting us?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Express shipping
SSL secure shopping SSL secure shopping
Freebies with every order Freebies with every order
Attractive loyalty program Attractive loyalty program
Follow us on Instagram #bodypak