12%OFF OVER 150PLN  CODE: SALE12

Jak poprawić libido u mężczyzn?

Jak poprawić libido u mężczyzn? Kilka porad i wskazówek

Libido u mężczyzn to temat tabu, gdyż nie każdy mężczyzna chce o tym rozmawiać, gdyż najzwyczajniej w świecie – jest to temat mocno osobisty. Od czego zależy wysokie lub niskie libido u mężczyzn? Jak można rozpoznać u siebie spadek libido i przede wszystkim co zrobić aby poprawić libido u mężczyzn? O tym będziecie mogli przeczytać w niniejszym artykule.

Z roku na rok niestety przybywa mężczyzn, którzy mają problem z libido. Powodów ku temu jest wiele: stres, pęd życia, większa ilość obowiązków zawodowych, jak i tych poza pracą, czy też nieodpowiednia regeneracja. Oczywiście libido w największym stopniu uzależnione jest od wysokości testosteronu, więc w pierwszej kolejności, gdy już zauważycie u siebie symptomy spadku libido – warto skonsultować się z lekarzem i wykonać odpowiednie badania. Jak możecie poprawić swoje libido?

1. Konsultacja lekarska.

Jak już wspomniałem wcześniej – najważniejszym punktem przy spadku libido będzie konsultacja lekarska i zrobienie badań zleconych przez lekarza. Wiele chorób (takich chociażby jak miażdżyca, nadciśnienie, neuropatia) może powodować mniejsze libido u mężczyzn dlatego warto najpierw się przebadać i stosować się do zaleceń lekarza;

2. Zadbajcie o regenerację!

Regeneracja to niezwykle ważny aspekt przy poprawie libido. Poziom testosteronu jest zdecydowanie mniejszy u osób, które są przemęczone. Wszyscy dobrze wiemy jak bardzo świat mgnie do przodu, a my za nim. Jednak nie można zapominać o odpoczynku, gdyż wpłynie on nie tylko pozytywnie na poziom libido, ale też na poprawę samopoczucia i wielu innych parametrów zdrowotnych;

3. Staraj się mniej stresować.

Jeśli masz stresującą pracę, przeżyłeś ostatnio duży stres, bądź po prostu jesteś osobą, która od dłuższego czasu się stresuje – staraj się ograniczyć stres w swoim życiu. Już kilka dni urlopu może pomóc w tym aby podnieść poziom libido, ale pamiętaj także aby nie wracać do starych schematów ciągłego stresu. Stres to w obecnym świecie jeden z największych problemów wielu osób na całym świecie. Warto zatem oprócz urlopu wprowadzić u siebie medytację, jogę, przeczytać ulubioną książkę, czy pójść na spacer.

4. Dobrym pomysłem będzie także odstawienie używek w postaci papierosów i alkoholu.

Niestety te używki przyczyniają się do występowania zaburzeń potencji, ale też innych problemów zdrowotnych. Warto zatem na rzecz używek wprowadzić odpowiednią dietę, bogatą w witaminyminerały (szczególnie cynk, witamina E, arginina), a także odpowiedniej jakości makroskładniki (białko, węglowodany, tłuszcze);

 

Rekomendacja Bodypak dla Ciebie:

Trec Omega 3 + Q10 - 60 kaps.
59,99 PLN
Zobacz Produkt
Trec Nitrobolon - 240 kaps.
129,99 PLN
Zobacz Produkt
Trec Thermo Fat Burner MAX - 60 kaps.
34,99 PLN
Zobacz Produkt

5. Przyczyną obniżonego libido może być także nadmiar tkanki tłuszczowej, tak więc warto utrzymywać swoje ciało „w formie”.

Nie mówię tutaj, że Wasz brzuch musiałby wyglądać tak jak ten z okładek czasopism kulturystycznych, ale warto trzymać ciężar ciała „w ryzach”. Dzięki temu nie tylko będziecie się lepiej czuć w swoim organizmie, ale co najważniejsze wesprzecie swoje ciało w odpowiednim poziomie testosteronu, a co za tym idzie – libido będzie lepsze;

6. Bądź aktywny fizycznie!

Aktywność fizyczna wspiera odporność organizmu, poprawia krążenie, zmniejsza ryzyko wystąpienia otyłości, a także pomaga w utrzymaniu na wysokim poziomie testosteronu. Zwiększy się także wytrzymałość, a także samoocena, która ma również bardzo duże znaczenie dla życia intymnego mężczyzn.

Pamiętajcie, że spadek libido można zastopować i nie jest to powód do wstydu. Obserwujcie swoje ciało i gdy zauważycie u siebie spadek libido – zastanówcie się nad swoim trybem dnia, odżywianiem, regeneracją i wykonajcie w porozumieniu z lekarzem odpowiednie badania lekarskie. O swoje zdrowie należy dbać i regularnie wykonywać badania lekarskie – podobnie jak robicie ze swoim autem – każdego roku przynajmniej raz musi on przejść badanie techniczne – niech z Wami będzie tak samo!

Michał Lebiest

Trener personalny

regulations
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Why is it worth trusting us?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Express shipping
SSL secure shopping SSL secure shopping
Attractive loyalty program Attractive loyalty program
Follow us on Instagram #bodypak