PROTEINS 15% OFF Code: BIALKO15
Suplementacja

09-01-2017

NAJLEPSZE ZESTAWY OKOŁOTRENINGOWE

    Wiele osób zastanawia się nad doborem produktów, które nie tylko dobrze wyglądają, ale także zapewniają realne wsparcie w dążeniu do sukcesu. Warto zastanowić się jakie są najczęstsze potrzeby sportowców. Opierając się na doświadczeniu z pełną dozą pewności jest to: pobudzenie, poprawa pompy na treningu, zwiększenie wydolności i wytrzymałości, uzupełnienie elektrolitów, ochrona przed katabolizmem, a nawet dostęp do szybkich węglowodanów. Oczekiwania są tak różne jak podejście do suplementacji. Zależą  też od typu uprawianego sportu  przez konkretną osobę. Sklep przygotował kilka ciekawych propozycji zestawów, których preparaty charakteryzują się najwyższą jakością i skutecznością (oraz co najważniejsze zawierają jedynie legalne i bezpieczne substancje aktywne).

NAJPOPULARNIEJSZE SUBSTANCJE AKTYWNE, KTÓRE ZNAJDZIESZ W PREPARATACH.

- stymulanty: kofeina zdecydowanie wygrywa pod względem popularności oraz powszechności stosowania w suplementach. Gwarantuje ona niemal natychmiastowy zastrzyk energii do działania, która jednak nie utrzymuje się zbyt długo. Właśnie z tego powodu poza kofeiną bezwodną stosowane są naturalne jej źródła w postaci guarany, która działa co prawda słabiej, ale dłużej. Oczywiście jej pozytywne właściwości nie kończą się na samym pobudzeniu.

- kreatyna (różne formy chemiczne): powszechnie wykorzystywana substancja chemiczna, której właściwości anaboliczne są powszechnie znane i doceniane na całym świecie. Poszczególne formy chemiczne (patrząc pod kątem samej siły anabolicznej) gwarantują podobne efekty końcowe. Monohydrat oraz jabłczan kreatyny to niemalże podstawa każdego preparatu około treningowego.  Można także spotkać inne jej formy, takir jak chelat magnezowy, pirogronian oraz kreatyna AKG.

- beta alanina: znakomite uzupełnienie keratyny, które niemalże gwarantuje maksymalne podniesienie wydolności treningowej całego organizmu. Wpływa na zwiększenie stężenia karnozyny magazynowanej w tkance mięśniowej – odpowiada ona za utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej. Innymi słowy treningi będą mogły być dłuższe i bardziej intensywne. Jednak do maksymalnego  efektu jej działania wymagane jest kilka dni suplementacji.

- aminokwasy proste i rozgałęzione (BCAA): ich dodatek w suplementacji okołotreningowej pozwala na ograniczenie katabolizmu, który występuje podczas intensywnych ćwiczeń. Dawki poszczególnych aminokwasów różnią się w zależności od konkretnego produktu i założeń jakie towarzyszyły jego twórcom. Mają one wpływ także na maksymalizację przyrostów masy mięśniowej, dzięki dostarczeniu znakomitego budulca oraz utrzymaniu dodatniego bilansu azotowego, który jest niezbędny dla sprawnego zajścia procesów anabolicznych.

- witaminy i minerały: pełnią  bardzo ważne role w procesach zachodzących w organizmie każdego człowieka. Zastosowane formuły są różne, jednak gwarantują one zazwyczaj szybkie uzupełnienie elektrolitów utraconych wraz z potem (potas, sód, magnez),  zapewniają też wsparcie gospodarki energetycznej organizmu (witaminy z grupy B).

- węglowodany złożone: istnieje wiele podejść do suplementacji węglowodanami. Jeśli chodzi natomiast o formy królują wielokrotnie złożone maltodekstryny. Począwszy od skrobi kukurydzianej czasem nazywanej Waxy Maize, a na opatentowanych Vitargo kończąc. Oczywiście istnieje możliwość zakupu tego typu produktu „solo” -   nie jako elementu formuły konkretnego preparatu. Gwarantują one przedłożony w czasie dostęp do energii bez powodowania nagłego wyrzutu insuliny. Należy także zwrócić uwagę, że podczas ograniczonej dostępności węglowodanów w diecie (np. podczas diety redukcyjnej) mają one także pozytywny wpływ na pompę treningową.

- AAKG, l-arginina, jabłczan cytruliny: innymi słowy substancje pompujące (boostery NO) mające za zadanie maksymalizację pompy treningowej. Poza oczywistym wpływem na motywację umożliwiają one poprawę regeneracji,  dzięki szybszemu dotlenieniu i odżywieniu komórek organizmu. Pomagają także w utrzymaniu dodatniego bilansu azotowego.

PROPONOWANE ZESTAWY:

1. ON Gold Standard BCAA + Gold Pre Workout + koszulka GRATIS (oryginalny T-shirt)
 
(ZOBACZ OFERTĘ)
Ciekawe połączenie znakomitych produktów cieszących się zasłużoną renomą na całym świecie: aminokwasy rozgałęzione oraz przedtreningówka. Jeżeli poszukujesz zestawu zaawansowanych preparatów na udany cykl – będziesz zadowolony. Trochę kontrowersyjne może wydawać się dorzucenie BCAA, jednak sprawdzają się one nie tylko na „redukcji”, ale także na „masie”.  Stanowią one około 35-40% suchej masy mięśniowej oraz muszą być dostarczane z zewnątrz ponieważ nie są syntetyzowane przez organizm. Należy zatem zadbać o ich odpowiednią ilość każdego dnia.

2. Hi Tec AMG + Creasteron (ZOBACZ OFERTĘ)

Marka Hi Tec jest jedną z najpopularniejszych na rynku ze względu na wysoką jakość oraz skuteczność jej produktów. Generalnie zestaw zawiera ciekawą przedtreningówkę oraz produkt typu „wszystko w jednym”. Jeżeli planujesz cykl na kreatynie i szukasz uzupełnienia pojedynczej formy kreatyny, aby zmaksymalizować osiągane przez siebie efekty – będzie to optymalny wybór. Uzyskasz nie tylko szybsze przyrosty beztłuszczowej masy mięśniowej oraz siły, ale także sprawniejszą regenerację oraz ochronę przed katabolizmem. Stanowią one także dobre źródło wielu witamin i minerałów, których odpowiednia podaż w codziennej diecie jest niezbędna dla utrzymania pełnej sprawności organizmu.
     ..................

3. FA Xtreme C.H.A.R.G.E. Set + FA Napalm Pre Contest (ZOBACZ OFERTĘ)

Propozycja dla sportowców poszukujących przed oraz potreningówkę w jednych z najlepszych odsłon. Jest to zestaw niemal kompletny (warto przemyśleć dokupienie pojedynczej formy kreatyny), dzięki któremu znacznie poprawisz osiągane efekty. Ciekawe smaki i dobra rozpuszczalność z pewnością wpływają na komfort suplementacji.

PODSUMOWUJĄC

    Rynek suplementów jest niezwykle bogaty we wszelkiego rodzaju produkty wielu producentów (zarówno renomowanych jak i typowych „NN”). Wybierając produkty dla siebie kieruj się rozsądkiem i doświadczeniem, jeżeli natomiast nie jesteś pewien co będzie dla Ciebie najlepsze skorzystaj z doradztwa naszych specjalistów na czacie. Dokładają oni wszelkich starań by maksymalnie dopasować produkty bądź zestawy pod konkretne oczekiwania i stopień zaawansowania. Pozwól sobie pomóc i ciesz się z osiąganych efektów!

Piotr Hapek

ZAWODNIK, TRENER, DORDCA DS. SUPLEMENTACJI

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Sport Definition PumpKick - 450g
99,00 PLN
Zobacz produkt
6PAK Nutrition CREA PAK - 330g
34,99 PLN
Zobacz produkt
BioTech After - 420 g
73,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść