Hot Deals | check it! EXPRESS SHIPPING! 10% discount on first purchases!
Suplementacja

ZBUDUJ SWÓJ ZESTAW NA MASĘ MIĘŚNIOWĄ

  • 5381 odsłon
  • 0 komentarzy

Budowanie masy mięśniowej jest często długie i wymaga konkretnego planu zarówno treningowego, jak i odpowiedniej diety. Oczywiście istnieje wiele odżywek i preparatów mających za zadanie maksymalnie przyśpieszyć ten proces. Najczęściej zabiegi polegają na zwiększeniu kaloryczności codziennej diety, wsparciu procesów anabolicznych (chociażby przy pomocy kreatyny lub boosterów testosteronu). Jak zwykle wybór każdego typu produktów jest niezwykle szeroki i bogaty. Niestety wśród ciekawych propozycji znajduje się wiele preparatów o wątpliwym składzie i jakości. Właśnie dlatego warto poradzić się bardziej doświadczonych osób (w przypadku gdy dopiero zaczynacie przygodę z danym typem suplementów bądź odżywek).

PODSTAWOWE GRUPY SUPLEMENTÓW STOSOWANE NA CYKLU MASOWYM

A – GAINERY (ODŻYWKI NA MASĘ)

Produkty z tej kategorii są polecane w pierwszej kolejności, ponieważ często problem tkwi w niewłaściwym odżywianiu. Gainery pozwalają w prosty sposób uzupełnić wszelkie braki substancji odżywczych (węglowodany, białko) oraz podbić ogólną kaloryczność diety. Istnieje wiele propozycji opartych na różnego rodzaju węglowodanach, źródłach białka oraz dodatkach takich jak kreatyna, wolne aminokwasy itd. Poszukując produktu dla siebie należy uwzględnić swoje indywidualne predyspozycje i skłonności do tycia (przybranie na masie tłuszczowej raczej nie jest celem żadnego sportowca). Warto czytać dokładnie etykietę konkretnego produktu i zwrócić uwagę na zawartość cukru oraz różnego rodzaju dodatków takich jak kreatyna, l-glutamina, tauryna, a nawet witamin i minerałów. Znajomość składu to warunek konieczny by naprawdę dobrze dobrać produkt zgodny ze swoimi oczekiwaniami.

Ciekawe propozycje: 6PAK Nutrtion (dla każdego)Amix CarboJet BASIC (dla hardgainerów) oraz UNS Bulk* (dla sportowców nie tolerujących dużych ilości węglowodanów w porcji). * charakteryzuje się zwiększoną ilością protein (stosunek białka do węglowodanów oscyluje w okolicy 1:1).

B – KREATYNA

Wprowadzenie do suplementacji kreatyny jest jednym z najlepszych kroków w kierunku szybkiej i trwałej masy mięśniowej. Oczywiście na rynku funkcjonuje bardzo duża ilość form chemicznych kreatyny, jednak najbardziej popularny jest klasyczny monohydrat kreatyny oraz jabłczan kreatyny. Ostateczne efekty są zbliżone, jednak poszczególne formy chemiczne różnią się stabilnością chemiczną (dłuższym/krótszym czasie konwertowania do kreatyniny) oraz substancjami towarzyszącymi. Ciekawą opcją jest chelat magnezowy kreatyny, który poza niezwykle anaboliczną kreatyną dostarcza bardzo dobrze przyswajalny magnez, który warunkuje między innymi prawidłowy przebieg skurczu mięśni. Ciekawą opcją wydaje się sięgnięcie po tzw. stack kreatynowy, który jest po prostu zastosowaniem kilku form kreatyny w jednym produkcie.

Ciekawe propozycje: BioTech 100% Creatine Mono, Trec CM3Sport Definition Creation (znakomity stack kreatyny).

BIOTECH 100% CREATINE MONOHYDRATE - 500G
TREC CM3 POWDER - 250G
UNS MONO EXTREME - 600G
SPORT DEFINITION CREATION - 485G

.
.
C – AMINOKWASY (BCAA / AMINOKWASY PROSTE / MIESZANKI)

Zastosowanie aminokwasów rozgałęzionych BCAA podczas cyklu masowego jest niezwykle kontrowersyjne, jednak jeżeli jest możliwość warto się w nie zaopatrzyć i stosować. Owszem charakteryzują się one niesamowitą siłą antykataboliczną, ale nie jest to ich jedyną zaletą – są niezbędnym budulcem tkanki mięśniowej (stanowią one nawet 40% suchej masy mięśniowej). Warto zadbać o ich odpowiednią ilość w diecie, ponieważ nie są syntetyzowane przez organizm człowieka. Jednak zdecydowana większość sportowców kieruje się klasyczną zasadą „BCAA jako zabezpieczenie przed katabolizmem”. Trafnym wyborem może być zakup mieszanki BCAA oraz L-glutaminy (bardzo popularne połączenie), które zapewnia nie tylko zabezpieczenie tkanek organizmu przed katabolizmem, ale także wsparcie układu odpornościowego.

Aminokwasy BCAA stosuje się zazwyczaj w okolicy treningu, natomiast aminokwasy proste w ciągu dnia jako źródło protein w diecie. Warto zwrócić uwagę czy wspomniane aminokwasy proste bazujące na hydrolizacie białek serwatki – ma to olbrzymie znacznie dla szybkości przyswajania.

Ciekawe propozycje: 6PAK BCAA PakSport Definition Muscle Guard (ciekawe połączenie BCAA oraz l-glutaminy), BioTech Amino Essentials (BCAA + EAA).

D – BOOSTERY TESTOSTERONU

Testosteron jest jednym z najbardziej anabolicznych hormonów w organizmie człowieka i jego odpowiednio wysoki poziom ma diametralne znaczenie dla przyrostów masy mięśniowej oraz siły. Niestety często kojarzony jest jedynie z wykształcaniem cech płciowych co jest zdecydowanym, zbyt daleko idącym uogólnieniem. Wpływa on także na jakość tkanki mięśniowej poprawiając jej definicję, przyśpiesza metabolizm co pozawala także na poprawę ogólnej formy. Rynek boosterów testosteronu jest niezwykle bogaty i można go podzielić na kilka typów produktów: preparaty bazujące głównie (bądź jedynie) na Tribulus terresstris, kwasie D-asparaginowym. Popularne są także złożone preparaty, które bazują na mieszance ziół, DAA, minerałach itd. Ich skuteczność jest zależna od konkretnej formuły, więc przy zakupie warto poprosić o pomoc naszych specjalistów na czacie, którzy dobiorą odpowiedni preparat pod indywidualne potrzeby. Czasem bywa, że jeden produkt działa na danego sportowca, a na drugiego nie. Wbrew pozorom wybór nie jest więc taki prosty.

Ciekawe propozycje: Trec Tribulon Black (Tribulus), UNS DAA Extreme, Hi Hec Black Devil (kompleksowy produkt oparty na sprawdzonych substancjach aktywnych).

GOTOWE ZESTAWY, KTÓRE WARTE SĄ PRZEMYŚLENIA (wraz z dawkowaniem)

Zestaw na masę i siłę mięśniową dla mężczyzn - opcja 5

BioTech Multivitamin For Men: 1 porcja w okolicy śniadania

UNS DAA Extreme: 1 porcja dziennie w godzinach wieczornych.

Sport Definition CREATION: 1 porcja przed treningiem, DNT: 1 porcja koło południa.

6PAK Nutrition Gain Pak: 1 porcja po treningu, można zastosować jako awaryjny posiłek.

7Nutrition ZMB + GMC: 1 porcja przed snem.

Zestaw na masę i siłę mięśniową dla kobiet - opcja 2 (w zestawie znajduje się też shaker)

BioTech Multivitamin For Women: 1 porcja w okolicy śniadania

SportDefinition THAT’S THE WHEY: 1-3 porcji dziennie, w zależności od zapotrzebowania. Warto przyjąć porcję po treningu oraz jako uzupełnienie posiłków ubogich w proteiny,

6PAK Nutriton CREA Pak: DT: 1 porcja przed treningiem, DNT: 1 porcja koło południa.

UNS BULK ELITE: 1 porcja po treningu, można zastosować jako awaryjny posiłek.

7Nutrition BCAA Perfect: 1 porcja przed treningiem, 1 porcja po treningu.


Paweł Zieliński
Specjalista ds. suplementacji, biotechnolog

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione!
Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

BioTech Multivitamin For Men - 60 tabl.
43,00 PLN
Zobacz produkt
Sport Definition Creation - 485g
89,00 PLN
Zobacz produkt
7Nutrition ZMB + GMC - 90 kaps.
39,00 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść