PROTEINS 15% OFF Code: BIALKO15
Suplementacja

22-02-2017

Sarsaparilla – Ziołowy Anabolik

W obecnych czasach każdy chciałby być zdrowy i wysportowany, wiele osób zastanawia się czy można jakoś skrócić czas potrzebny na wyrzeźbienie swojego ciała. Zachować dłużej młodość i uczucie własnej atrakcyjności. Sarsaparilla znana od dawna, bezpieczna i skuteczna roślina – może stanowić filar suplementacji pomagający uzyskać zdrową, sportową sylwetkę.

Sarsaparilla jest to roślina występująca głównie w Meksyku, Ameryce Południowej, jest pnączem osiągającym nawet do 30m długości. Owocem rośliny są czerwone kuliste jagody. Sarsaparille pozyskuje się z korzeni roślin należących do kolcorośli. Od strony biochemicznej skład rośliny to:

  • - sarsapogeniny, beta-sitosterol
  • - jod, cynk, miedź, mangan, siarka, krzem, sód
  • - witaminy C, B, D, A  


W jakich przypadkach stosować suplementację Sarsaparillą?
Ze względu na właściwości rośliny, największe korzyści z suplementacji Sarsaparillą odniosą osoby, które chcą:

  • zwiększać masę mięśniową
  • mają problemy z układem kostko-stawowym
  • mają  osłabione libido, czują oziębłość seksualną


Sarsaparilla roślina ratująca męskość:
Roślina znana w Europie już od XVI w., w tamtym czasie zażywana w celu poprawy życia seksualnego. Sarsaparilla jest silnym afrodyzjakiem, oceniona została w taki sposób już przez hiszpańskich kolonizatorów dla których stanowiła lek na impotencję. Sarsaparilla posiada działanie diuretyczne, oraz powoduje pocenie, co niezwykle pozytywnie wpływa na detoksyfikację organizmu, wzmaga filtrację kłębuszkową w nerkach. W skrócie: sprawia że więcej krwi dostaje się do nerek dzięki czemu, mogą one szybciej odfiltrowywać szkodliwe substancje, w trakcie tego procesu są one nastawione na silne odtruwanie organizmu.

Sarsaparilla a bolesność stawów:
Osoby chore na reumatyzm również odczują działanie tej rośliny, sarsaparilla działa lepiej niż większość maści, gdyż w przeciwieństwie do nich działa od wewnątrz, rozgrzewając, poprawiając ukrwienie od środka stawów. Niweluje uczucie odrętwienia poprawia ruchomość w stawach i zmniejsza zmęczenie mięśni. Jest wygodniejsza od maści, ponieważ nie doświadczymy po niej przekrwienia skóry czy rumienia, a to dzięki jej sprecyzowanemu działaniu.

Sarsaparilla a sport:
Sarsaparilla może stanowić ciekawą, a przede wszystkim bezpieczną alternatywę dla osób, które nie chcą narażać się na skutki uboczne stosowania niedozwolonych środków dopingowych. Sarsaparilla zawiera duże ilości męskich hormonów androgennych pod postacią sarsapogenin, które naśladują działanie testosteronu i DHEA, oraz beta-sitosterol który ma działanie przeciwzapalne i ochronne dla wątroby. Bez wątpienia jest to ciekawa roślina dla naturalnych sportowców, a również może być pomocna dla osób, które zaburzyły swoją gospodarkę hormonalną dopingiem. W ich wypadku, sarsaparilla może pomóc szybciej doprowadzić układ hormonalny do homeostazy.

Paweł Zieliński

Specjalista ds. suplementacji, biotechnolog

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Trec Multi Pack - 240 kaps.
69,99 PLN
Zobacz produkt
BioTech Iso Whey Zero - 500g
58,99 PLN
Zobacz produkt
BSN NO-Xplode XE Edge - 263g
98,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść