Trening

23-03-2017

Trening ramion w superseriach

Trening w superseriach to jedna z wielu metod intensyfikacji treningu, jakie możemy zastosować w swoim planie. Główną jego zaletą jest przede wszystkim czas, jaki zaoszczędzimy na całą jednostkę treningową. Przeczytaj i sprawdź, jak łatwo jest w krótkim czasie doprowadzić do rozrywającej pompy mięśniowej Twoje ramiona!

Superseriami nazywamy wykonywanie ćwiczeń na antagonistyczne partie mięśniowe jedno po drugim. Możemy tak połączyć mięśnie klatki piersiowej z mięśniami grzbietu, biceps z tricepsem, oraz czworogłowy z dwugłowym uda. Jedna seria to stacje dwóch ćwiczeń przeciwstawnych grup mięśniowych. Przykładowo – wykonujemy ćwiczenie na stacji A na biceps, po czym od razu, bez żadnej przerwy, przechodzimy do stacji B, na której wcześniej przygotowaliśmy sprzęt do ćwiczenia mięśni trójgłowych ramienia. Po wykonaniu tych dwóch ćwiczeń mówimy o jednej, prawidłowo wykonanej jednej. Następnie odpoczywamy około minutę i przechodzimy do wykonywania kolejnej superserii. Metoda jest bardzo praktyczna, pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, co dla osób żyjących w ciągłym biegu jest bardzo przekonującym argumentem. Dodatkowo towarzysząca w trakcie wykonywania treningu pompa mięśniowa jest niejednokrotnie nie do opisania. Tego po prostu trzeba spróbować!


Przykładowy plan treningowy ramion w superseriach:
Ćwiczenia A – są to ćwiczenia na mięśnie dwugłowe ramion (bicepsy)
Ćwiczenia B – są to ćwiczenia na mięśnie trójgłowe ramion (tricepsy)

A1: Zginanie przedramion podchwytem stojąc ze sztangą prostą
B1: Wyciskanie sztangi na ławce poziomej wąskim chwytem
Wykonujemy 3 superserie w zakresie powtórzeń 10+10

A2: Zginanie przedramion z hantlami z supinacją przedramion
B2: Wyciskanie francuskie zza głowy stojąc
Wykonujemy 3 superserie w zakresie powtórzeń 12+12

A3: Zginanie przedramion podchwytem z drążkiem wyciągu dolnego
B3: Prostowanie przedramion chwytem młotkowym z linką wyciągu górnego
Wykonujemy 3superserie w zakresie powtórzeń 15+15


Podsumowanie:
Bardzo często trening taki nie przekracza 30 minut razem z rozgrzewką, a efekty jakie możemy uzyskać zaskakują wielu trenujących. Pamiętajmy jednak, że jest to bardzo intensywna jednostka treningowa i jej stosowanie nie jest polecane początkującym, lecz bardziej zaawansowanym osobom.

Piotr Hapek

ZAWODNIK, TRENER, DORDCA DS. SUPLEMENTACJI

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

IHS Double Impact 2.0 - 280g
99,00 PLN
Zobacz produkt
Sport Definition PumpKick - 450g
99,00 PLN
Zobacz produkt
6PAK Nutrition VASO PAK - 320g
49,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść