PROTEINS 15% OFF Code: BIALKO15

5 najlepszych batonów białkowych

Batony białkowe są bardzo dobrą przekąską, która zazwyczaj jest stosowana jako zastąpienie małego posiłku. Możemy go także wykorzystać jako dodatek, kiedy mamy ochotę na coś słodkiego i potrzebujemy zwiększyć kaloryczność swojego posiłku. Nie tylko są bardzo smaczne, ale przede wszystkim są o wiele lepszym wyborem niż batony dostępne w sklepach!

Batony proteinowe są zdecydowanie droższe od batonów sklepowych typu Bounty, Kit-Kat czy Twix. Dlaczego tak się dzieje? Batony łatwo dostępne na sklepowych półkach są zazwyczaj słodzone zwykłym cukrem, czyli sacharozą i nie zawierają ani grama pełnowartościowego białka. Patrząc na ich skład możemy stwierdzić jedno – połączenie niezdrowego tłuszczu trans z sacharozą to zdecydowanie najgorsze rozwiązanie jakie możemy zafundować naszemu ciału. Może na tym ucierpieć nie tylko nasz ciężko wypracowany wygląd, ale także zdrowie. Przedstawię zatem 5 najbardziej popularnych batonów proteinowych, które cieszą się ogromną popularnością.


1. Quest Protein Bar
Tabela składu
Bez wątpienia numer 1 wśród batonów białkowych. Smakiem mocno odbiega od innych, jednakże jego skład jest wyśmienity! Jeśli ktoś boi się o swoją formę, ale koniecznie chce zjeść przekąskę, która na pewno nie popsuje efektów jego ciężkiej pracy to powinien sięgnąć po Quest Bar'a. Zawiera 20g białka w całym batonie.


2. Olimp Matrix Pro 32
Tabela składu
Jeden z najbardziej popularnych batonów proteinowych na rynku. Występuje tylko w trzech wersjach smakowych, ale jego skład podobnie jak Quest Bar'a jest niemalże idealny. Podczas wyboru batona przede wszystkim sugerujemy się walorami smakowymi, więc niestety Matrix przegrywa tutaj z propozycjami konkurencji. W całym batonie jest 26g białka.


3. BodyAttack YamBam
Tabla składu
Smak YamBam'a skradł serce niejednego łasucha! Patrząc na jego skład aż ciężko uwierzyć w to, że może on aż tak dobrze smakować. Dla mnie osobiście jest to numer 1 jeśli chodzi o smak batona proteinowego, jednakże składem na pewno przegrywa z Matrix'em czy Quest Bar'em. Jeśli ktoś chce zjeść batona o smaku przybliżonym do popularnego Snickers'a, ale nie może sobie pozwolić na taka bombę kaloryczną, to YamBam jest zdecydowanie dla niego! W dodatku dostarczymy dzięki niemu aż 26g pełnowartościowego białka, ponieważ tylko znajdziemy w tym produkcie.


4. BioTech ZERO Bar
Tabela składu
Jeden z nowszych produktów. Firma BioTech jako jedna z nielicznych (o ile nie jedyna) zastosowała tłuszcz kokosowy do produkcji batona proteinowego. Efekt, jaki uzyskali jest w mojej ocenie bardzo korzystny. Tłuszcz ten spowodował konsystencje batona zupełnie inną niż propozycje firm konkurencyjnych i bez wątpienia właśnie tym wyróżnia się ZERO Bar.. Ciężko go więc porównać do innych, jednakże za niesamowitą pomysłowość producenta i zaskakujący efekt nie mogło go zabraknąć na tej liście. W całym batonie mamy 22,5g białka.


5. Weider Yippie! Bar
Tabela składu
Duży plus dla Weider'a za pomysłowe łączenie smaków w tym batonie. Ciężko wybrać najlepszy z nich, ponieważ każdy ma „to coś”. Bardzo słodki i jednocześnie świetny w składzie! Zdecydowanie dla osób, które lubią bardzo słodkie przekąski. Cały baton to aż 26g białka.


Podsumowanie:
Jeśli najdzie nas ochota na coś słodkiego to jedna z pięciu propozycji będzie na pewno lepszym wyborem, niż sięgnięcie po pierwszego z brzegu batona ze sklepowej półki. Oczywiście nie mówię tutaj o nieustannym objadaniu się batonami proteinowymi, ponieważ zdrowe to też nie będzie, ale raz na jakiś czas skosztowanie tego „mniejszego zła”.

Piotr Hapek

ZAWODNIK, TRENER, DORDCA DS. SUPLEMENTACJI

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Quest Protein Bar - 60g
9,90 PLN
Zobacz produkt
Weider Yippie! Bar - 70g
11,99 PLN
Zobacz produkt
Body Attack YamBam - 80g
9,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść