PROTEINS 15% OFF Code: BIALKO15
Trening

25-04-2017

Jak wybrać najlepsze rękawice treningowe?

Rękawice treningowe są dla wielu wręcz niezbędne w trakcie treningu siłowego. Zdania są tutaj oczywiście podzielone i każdy powinien indywidualnie podejść do sprawy, czy są mu potrzebne, czy raczej będą zbędne i będą wręcz utrudniać wykonanie treningu. Jeśli już zdecydujemy się na ich zakup to które dla nas będą odpowiednie i czym powinniśmy się kierować wybierając konkretny model?


Osoby regularnie uczęszczające na siłownie zazwyczaj borykają się z problemem zniszczonych dłoni. Zazwyczaj są one popękane, skóra na wewnętrznej ich części jest wyschnięta, borykamy się także z uciążliwymi odciskami. Wówczas z pomocą przyjść nam mogą rękawiczki treningowe, które są dostępne w sprzedaży w niemalże każdym sklepie sportowym.

Po zakupie rękawiczek najczęściej spotykamy się z brakiem ich trwałości. Użytkujemy je przez okres zaledwie kilku tygodni, po czym nadają się jedynie do wyrzucenia. Są strasznie zniszczone, mają bardzo dużo przetarć, szwy nie są już tak mocne jak na początku. Okazuje się, że z naszego zakupu cieszyliśmy się zaledwie przez kilka treningów, a w niedalekiej przyszłości jesteśmy narażeni na kolejny wydatek. Jak temu zapobiec?

Najbardziej trwałe i przyjemne dla dłoni powinny być w mojej ocenie rękawiczki ze skóry naturalnej jedno lub dwuwarstwowe. Większość firm produkuje właśnie rękawiczki z tego materiału, ponieważ należy on do jednych z najbardziej trwałych, a jego użytkowanie zazwyczaj jest dla nas bardzo komfortowe. Oczywiście nie możemy zapomnieć o odpowiednim wykonaniu takich rękawiczek, ponieważ jeśli są wyprodukowane ze skóry to możemy obawiać się, iż dłonie w trakcie treningu będą nam się bardzo pocić. Dlatego też należy zwrócić uwagę czy rękawiczki posiadają tzw. „dziurkowane palce”, które zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza i wilgoci. Grzbiet rękawiczek powinien być oczywiście wykonany z bardziej miękkiej i trwałej skóry oraz powinien posiadać elastyczne wstawki, które również zapewnią komfort w użytkowaniu i w odpowiednim gospodarowaniu wilgocią.

Kolejnym dodatkiem do rękawiczek, na który warto jest zwrócić uwagę, jest usztywniacz na nadgarstek, który może okazać się pomocny w przypadku, kiedy ich użytkownik ma problem z bólami w okolicach nadgarstków. Oczywiście taka opaska nie wyleczy naszej kontuzji, ale uśmierzy i pozwoli wykonać trening bez grymasu bólu na twarzy. Usztywniacz taki powinien być wykonany z silnego i bawełnianego materiału. Natomiast jeśli chodzi o zamknięcie rękawiczki to oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest rzep, dzięki któremu odpowiednio dopasujemy je do swoich dłoni.


Podsumowanie:
Wybór rękawiczek treningowych na ogół nie stanowi problemu dla większości osób, jednakże nie każdy ma świadomość na co konkretnie powinniśmy zwracać uwagę dokonując ich zakupu. Zazwyczaj patrzymy na ich wygląd i dopasowanie do dłoni, ale nie zastanawiamy się nad najważniejszą rzeczą, czyli nad ich funkcjonalnością. Warto zatem zwrócić uwagę na najważniejsze kwestie, które pomogą nam wybrać odpowiedni dla siebie model.

Piotr Hapek

ZAWODNIK, TRENER, DORDCA DS. SUPLEMENTACJI

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Power System Rękawice No Compromise 2700 [White/Black] - 1 komplet
44,99 PLN
Zobacz produkt
Trec Rękawice PROFI Brown - 1 komplet
26,99 PLN
Zobacz produkt
MEX Rękawiczki PRO ELITE Gloves - 1 komplet
88,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść