ALL -15% | Code: TOTAL15  
Dieta i przepisy

xxx

  • 37525 odsłon
  • 0 komentarzy

Chcesz się nauczyć jak prawidłowo jeść? Na masę, na redukcję? Szybko i na swoim telefonie?

Jest to prawdopodobnie najbardziej wyczerpujący i najbardziej zobrazowany opis posługiwania się aplikacją o nazwie FITATU. OPIS APLIKACJI - która przyniesie WAM wiele KORZYŚCI i pozwoli cieszyć się jedzeniem a nie być jego więźniem! Serdecznie zapraszam wszystkich do przeczytania tego artykułu - OBIECUJĘ! NIE POŻAŁUJECIE!!!

A więc, jak już wspomniałem - aplikacja ta, bardzo ułatwi wam podejście do tematyki "DIETY" - która ciągle dla wielu osób kojarzy się z bardzo SZTYWNYM POJĘCIEM - prowadzącym do wielu wyrzeczeń. Nie musi tak być. Jeżeli nie przygotowujecie się do żadnych zawodów, możecie pozwolić sobie na pewne odstępstwa - pod warunkiem, że "wstrzelicie" się w SWOJE MAKRO. I o tym właśnie będzie ten artykuł.

Wiele osób ma problem z odpowiednim jedzeniem i w ogóle nie wie jak się do tego zabrać... - i w tym momencie na pomoc przychodzi FITATU - do ściągnięcia w google play. Aplikacja jest darmowa. Za darmo pomoże Wam również ustalić WASZE ZAPOTRZEBOWANIE KALORYCZNE. Ale to tylko początek... początek do postrzegania "DIETY" - jako stylu życia i swobodnego dobierania posiłków.

ZACZYNAJMY :) W artykule będzie się przewijało wiele ciekawostek, dlatego zapraszam do lektury.

Pobraliście już aplikację? A zatem.....

Po otworzeniu jej na swoim telefonie - ujrzycie na ekranie takie oto okienko - zarejestrujcie się lub za pomocą jednego przycisku zalogujcie przez Facebooka - polecam wykonanie tej czynności - ponieważ wszystkie wasze dane będą wtedy na bieżąco rejestrowane w programie.

Zalogowani? - teraz ujrzycie ekran z rozpiską poszczególnych posiłków. W tym momencie naciśnijcie przycisk oznaczony strzałką.


Skupimy się na najważniejszym - czyli ustawieniach. Statystyki i uzupełnianie takich rubryk jak - pomiary ciała - pozostawiam dla Was. Ja osobiście z tego nie korzystam, ale jest to również - dość przydatna rzecz. Także klikamy USTAWIENIA i pojawia nam się takie oto menu:

U was oczywiście wszystko będzie puste :) Wypełnijcie pole profil - wpisując swoją płeć, datę urodzenia oraz wzrost. WAŻNE - przy każdym wpisie - zatwierdzamy pozycję poprzez wciśnięcie przycisku "ZAPISZ" - widocznego w prawym górnym rogu. Następnie naciskamy niebieską strzałkę dostępną w lewym górnym rogu.
Teraz jedna z najważniejszych rzeczy, czyli - CELE!
Masa ciała - wpisujecie swoją aktualną wagę i wagę, którą chcecie osiągnąć (redukcja lub masa).
Tempo zmiany masy ciała - dzięki tej opcji aplikacja automatycznie dostosuje waszą kalorykę do oczekiwanego tempa zmiany masy ciała. Ustawiajcie z głową niewielki wzrost lub spadek masy na tydzień - ja proponuję około 0,5kg/tydz. Jeżeli macie dużo kilogramów do zrzucenia lub przytycia - możecie lekko pomanewrować tymi wartościami wg. własnych potrzeb.
Aktywność w ciągu dnia - jak sama nazwa wskazuje - zaznaczacie po prostu Waszą aktywność w ciągu dnia (bardzo niska, niska, średnia, wysoka) - tyczy się to pracy, lub waszych obowiązków w ciągu dnia. NIE TRENINGU!!!
Aktywność treningowa - w tym miejscu dopiero zaznaczacie jak wygląda Wasza aktywność - czy to na siłowni, czy to w bieganiu, czy w jakiejkolwiek innej dyscyplinie (brak treningów, niska, średnia, wysoka).
Cele dzienne - dla początkujących proponuje aby tutaj nic nie robili - program automatycznie wyliczy Wasze zapotrzebowanie. Dlatego nie zaznaczajcie pozycji "Chce samodzielnie wpisać dzienny limit kalorii i wartości odżywczych" - w to możecie się bawić dopiero w momencie gdy w 100% ogarniecie Waszą wiedzę na temat jedzenia - wtedy możecie sami modyfikować te wartości pod różne diety - tłuszczowe, low carb itp.
Dwie ostatnie pozycje - również jak wskazuje opis. Zaznaczacie lub nie. Ja z tego osobiście nie korzystam.
W tym okienku to wszystko. Pamiętajcie aby zatwierdzać każdą wpisaną pozycję po przez "ZAPISZ".
Strzałką po lewej stronie wracamy do poprzedniego menu.


UKŁAD POSIŁKÓW - tutaj wybieracie ile chcecie jeść dziennie posiłków.
Na redukcji proponuję zaznaczyć od 5 do 6.
Na masie od 4 do 5.
ZAPISZ. I powrót.

Baza produktów - bez zmian.
Powiązane aplikacje - tu możecie połączyć sobie z aplikacją np. Enodmondo, które będzie liczyło Waszą aktywność fizyczną - wtedy np. możecie wrócić do wcześniejszego okna "CELE" i zaznaczyć "uwzględnij w dziennym celu kalorie spalone podczas bieżących treningów".

Ok. Cofamy się do wcześniejszego menu. Czyli tego:

W tym miejscu macie rubryki do wpisywania waszego jedzenia. Wg. schematu jaki wcześniej zaznaczyliście.
Czyli... wstajecie rano i macie śniadanie. NO TO JAZDA!

6a.png

Klikamy plusik który macie oznaczony strzałką i wyświetla wam się takie okno:

6.png

W tym miejscu wpisujecie produkt który będziecie jedli w danej chwili. Niech to np będą białka jajek.

7.png

Po wybraniu danego produktu pokazuje wam się kolejne okno w którym wybieracie ile będziecie spożywać sztuk lub gram waszego jedzenia :). Ja przykładowo dzisiaj jem na śniadanie jajecznicę z 5 białek i jednego całego jajka. Smażone na jednej łyżce oleju kokosowego.

7a.png

TADAM! Jak widzicie - oznaczyłem wam strzałką - program automatycznie obliczył ile spożyłem białka, węglowodanów, tłuszczu a także kalorii :) Każdy produkt wprowadzacie oddzielnie. Np 1 kromka chleba - jasnego/ciemnego, owsianka - czy cokolwiek innego - znajdziecie w tym programie wszystko!
Na początku może się to wydawać czasochłonne, ale uwierzcie - to fraszka!

Dodatkowo program zapamiętuje wpisywane przez was artykuły i od razu będzie wyświetlał ich propozycję na górze listy produktów.

7b.png

A teraz coś na prawdę czadowego! Skaner produktów! Uruchamiacie go za pomocą kodu kreskowego oznaczonego strzałką... i bęc! Robimy test na coca coli 0kcal o smaku waniliowym - kupionej na bodypak.pl
HAHA! Wiem wiem. Nie ma w niej w zasadzie żadnych kalorii - ale specjalnie wybrałem ten produkt aby pokazać wam, że nawet on znajduję się w bazie!

8.png

Kierujemy aparat poziomo lub pionowo na kod kreskowy dostępny na danym produkcie! Chwilę przytrzymujemy i....

9.png

TRAFIONY! :) Spróbujcie z jajkami/mlekiem/jogurtami i innymi. Działa :)!

Sprawdźmy zatem jeszcze IZOLAT z SportDefinition - that's the whey isolate.

10.png

SKAN kodu kreskowego i....

JEST

11.png

Brakuje tylko kalorii które sami możecie wpisać z opakowania i wygląda to wtedy tak:

12.png i 13.png

W tym momencie już możecie wybierać ile użyjecie danego produktu a Fitatu z automatu wyliczy wam kalorie z takiego białka :).
Każdy użytkownik może również samodzielnie dodawać produkty do bazy FITATU. I ja to właśnie w tym momencie uczyniłem z białkiem z SportDefinition. Po naciśnięciu zielonego plusika i wpisaniu "SportDefinition that's the whey" - możecie zobaczyć, że wyświetli wam się od razu to białko z wypełnionymi wszystkimi wartościami odżywczymi :)

Chcecie sami dodać jakiś produkt? Batona? Białko? BCAA? Kiełbasę :D?
Nic prostszego. Na screenie - oznaczyłem wam strzałką gdzie, możecie to uczynić :)
Wpisujecie wszystkie dane z produktu - i od tej chwili każdy użytkownik będzie już mógł skorzystać z produktu dodanego przez was :)

14.png
Ale dobra dobra. Bajery bajerami, wpisy wpisami.
Jak mam sobie z tym wszystkim poradzić?
Jem, sobie jem i co?

Już wam tłumaczę.

15.png

Jak widzicie - wypełniłem 5 pozycji przykładowymi/różnymi posiłkami. Został mi ostatni. Na samym dole oznaczyłem wam strzałką jak wyglądają kalorie które spożyliście do tego czasu. Jeżeli chcecie aby było idealnie - ostatni posiłek musicie zamknąć w taki sposób aby powyższe wskaźniki za bardzo nie wyszły po za widełki. Jeżeli tak się stanie - nie ma tragedii! Nie denerwujcie się :) Z czasem wyczujecie wszystko tak, że będziecie robili to prawie, że idealnie - bo idealnie raczej nigdy nie będzie - a małe wyjście po za próg - w zasadzie niczego mocno nie zmieni :) Możecie również zatrzymać się delikatnie - przed zamknięciem poniższych wskaźników. Na redukcji jest to delikatnie cięższe, bo lepiej nie wychodzić po za progi i pozostać w naszym określonym deficycie kalorycznym. Na masie nie ma takiego problemu.

Ale na powyższym przykładzie coś wam zaprezentuje.

Zostało mi do wykorzystania w ostatnim posiłku 278kcal co równa się 19g białka, 10g tłuszczu i 20g węglowodanów - wartość ta jest niska, z tego względu, że wszystkie 5 posiłków wpisałem praktycznie na totalne "chybił trafił". Ale no dobra... jestem na redukcji, zależy mi na pozostaniu w deficycie kalorycznym. Wchodzę do sklepu lub otwieram lodówkę i po prostu CZYTAM ETYKIETĘ! Tak aby mniej więcej pasowało to - do moich brakujących wartości!

Trochę za dużo wcześniej jadłem, jestem na redukcji, mam ochotę na coś słodkiego - po prostu... chce batona i obiecuję, że zasypiam! :D

16.png

Proszę bardzo! Wchodzi batonik :) Nadal mam deficyt kaloryczny - więc tłuszcz będzie schodził, a takie małe "zło" - w niczym nie zaszkodzi :) Jeżeli nie startujecie w żadnych zawodach, śmiało! Macie moje słowo - nie pójdzie to w tłuszcz bo i tak jesteście w swoim deficycie kalorycznym, także nawet powinniście sobie czasami pozwalać na takie małe rarytasy! Ja nawet przygotowując się do zawodów - sam czasem to robię :P

Oczywiście po kilku dniach wykminicie wszystko tak, że posiłki dostosujecie do swoich potrzeb i będziecie je tak rozkładać, że nawet wbijecie sobie w MAKRO - NA REDUKCJI - PIZZĘ! :)


Na poniższym przykładzie widzicie jak zachowują się wskaźniki - kiedy przekroczycie wasze zapotrzebowanie. Widzicie wtedy również czego jest za dużo - i co musicie poucinać w ciągu dnia, aby w wasze makro wbić sobie np smaczną pizzę gusseppe :) ... Ale nie popadajcie w skrajności - jeżeli zrobicie coś takiego raz na tydzień - i zdarzy wam się przekroczyć wasze zapotrzebowanie np o te 100-200kcal nawet będąc na redukcji, nie stanie się tragedia :) na zdrowie :)!

17.png


Macie pytania? Śmiało - piszcie w komentarzach!
Postaram się pomóc!
PIONA!

Piotr Wojciechowski
Promotor Bodypak

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione!
Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Komentarze (0)
Zobacz
Dodaj Własny
Wyślij

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

BioTech Iso Whey Zero - 2270g
218,99 PLN
Zobacz produkt
6PAK Nutrition LIFE PAK - 180g
29,99 PLN
Zobacz produkt
Sport Definition That's The Protein CHIPS [pieprz i sól]- 25g
2,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść