Poteins 10% OFF Code: BIALKO

PRZEPIS: Warzywna zapiekanka

Sporo tych słodyczy na tutaj, dlatego przychodzę do was z przepisem na słono. Na pierwszy odstrzał idzie zapiekanka w trochę zmodyfikowanej wersji.

Składniki:

  • olej kokosowy – 70g
  • filet z piersi indyka – 200g
  • mozzarella light – 250g
  • fasola czerwona z puszki – 255g (jedna puszka)
  • mąka żytnia pełnoziarnista – 130g
  • 1 żółtko jaja kurzego – 18g
  • pomidory, papryka, cebula, rukola (oraz inne warzywa wedle uznania i gustu)
  • przyprawy (pieprz czarny, sól himalajska, curry, papryka słodka)

W pierwszej kolejności bierzemy się zrobienie spodu. Żółtko, mąkę i olej kokosowy umieszczamy w misce i ugniatamy na ciasto. Foremkę wykładamy jak na zdjęciu poniżej, ciasto wkładamy do zamrażalnika do schłodzenia po czym umieszczamy w piekarniku na 10 – 15 minut w temperaturze 175 stopni do momentu podpieczenia ciasta.

Warzywa myjemy i kroimy w drobną kostkę. Przysmażamy je na patelni do odparowania wody (bez fasoli). Indyka przyprawiamy i smażymy na teflonowej patelni. Fasolę odsączamy i wraz ze wszystkimi składnikami umieszczamy w naszej foremce z ciastem. Całość przykrywamy mozzarellą i wstawiamy ponownie do piekarnika. Trzymamy ją w środku aż do momentu zapieczenia się sera.

Po wyciągnięciu przykrywamy ją warstwą rukoli i zasiadamy do konsumpcji

Patryk Osak

Promotor Bodypak @patrykosak_al

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść