Poteins 10% OFF Code: BIALKO
Suplementacja

3 skuteczne porady w stosowaniu gainerów

  • 1292 odsłon
  • 0 komentarzy

Masz problem z przytyciem, a w ciągu dnia spożywasz już niezliczoną ilość kalorii? Pomocne dla Ciebie może być wybranie gainerów, czyli wysokokalorycznych odżywek. W niniejszym artykule przedstawię Wam 3 skuteczne porady w stosowaniu gainerów!

Czym są gainery?
Gainery to suplementy głównie stosowane przez osoby chcące zwiększyć masę mięśniową oraz wśród tych osób, które mają problem z dostarczeniem odpowiedniej ilości kilokalorii z pożywienia. W swoim składzie mają ok. 80% węglowodanów i ok. 10-20% białka, choć można znaleźć również połączenia węglowodanów i białek w innych proporcjach (1:1). Jak każdy suplement – gainer ma również swoje minusy i plusy. Ja jednak w niniejszym artykule przedstawię Wam 3 skuteczne porady w ich stosowaniu!

1. Zakupując jakikolwiek gainer dostępny na rynku – zwracajmy dużą uwagę na skład oraz odpowiednią proporcję makroskładników. Wszystko tak naprawdę będzie również uzależnione od tego, jaki przyświeca nam cel. Jednak warto choć chwilę pochylić się nad składem danego gainera tak, aby maksymalnie wykorzystać jego zalety. Gainery przeważnie dzieli się na dwie grupy – te tradycyjne i gainery typu "bulk" i różnią się one proporcjami węglowodanów i białek. Pierwsza z grup zawierają w swoim składzie ok. 20% białek oraz 80% węglowodanów, natomiast odzywki typu "bulk" – proporcje białek do węglowodanów: 50% – 50%. Będzie to miało duże znaczenie przy określeniu odpowiedniego celu jaki nam przyświeca oraz kaloryczności diety i proporcji makroskładników w diecie. Osobom szczupłym, które mają większe problemy z przytyciem – polecane raczej będą gainery, natomiast osobom o typowo endomorficznej budowie – bulk. Oczywiście nie ma złotej zasady i zarówno jedna jak i druga grupa z korzyściami mogą stosować odżywki zarówno z jednej jak i drugiej grupy – ważne jest tutaj indywidualne podejście!

POLECAMY:

Sport Definition Mass Definition - 1kg
35,00 PLN
Zobacz Produkt
Trec Hard Mass - 1300 g
99,00 PLN
Zobacz Produkt
BioTech Hyper Mass - 4000g
164,99 PLN
Zobacz Produkt

2. Jeśli zdecydujemy się na zakup gainera – patrzmy także na odpowiednie rodzaje węglowodanów i białek! Podstawą każdego gainera są węglowodany, lecz warto patrzeć na to jakie to są węglowodany – proste czy złożone. Lepszym wyborem dla nas będzie korzystanie z odżywek, które posiadają w swoim składzie węglowodany o różnym czasie wchłaniania, które zapewnią długotrwałe odżywienie organizmu, aniżeli te, które zawierają w swoim składzie zdecydowaną przewagę cukrów prostych (glukoza, fruktoza). Odnosząc się do białka i jego zawartości w gainerach – warto patrzeć na jego źródło – czy mamy do czynienia z białkem pochodzenia roślinnego, które powinniśmy omijać, a wybierać te, które mają lepszą wartość biologiczną, czas trawienia i prędkość uwalniania aminokwasów, czyli białek w formie koncentratów (WPC), czy też izolatów (WPI).

POLECAMY:

UNS Mass Attacker - 3000g
89,00 PLN
Zobacz Produkt
Odżywka na Masę 6PAK Nutrition Gain PAK - 3000g
79,00 PLN
Zobacz Produkt
FA Nutrition Core MassCORE - 3000g
99,00 PLN
Zobacz Produkt

3. Warto zwrócić uwagę także na różne dodatki, jakie mogą znajdować się w gainerach, gdyż oprócz obecności węglowodanów i białek – zawierają one również duże ilości dodatkowych substancji, jak. m. in. kreatynę, glutaminę, czy też HMB. Odpowiednia ich ilość będzie z pewnością podnosić wartość gainera, a nam przynosić większe korzyści z ich stosowania!

Podsumowanie:
Wybierając odpowiedni gainer pamiętajmy, że ma on być dostosowany do naszych celów – i w oparciu o powyższe wskazówki – stosujmy gainery najlepszej jakości. Pamiętać jednak należy, że to dieta, a nie suplement, odgrywa kluczową rolę w poprawie sylwetki!

Michał Lebiest
Trener personalny

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione!
Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Komentarze (0)
Zobacz
Dodaj Własny
Wyślij

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Activlab Mass UP - 3500 g
49,99 PLN
Zobacz produkt
PVL Mutant Mass - 6800g
198,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść