PROTEINS 15% OFF CODE: BODY15 VITAMINS 15% OFF CODE: BODY15
Suplementacja

30-04-2018

5 najczęściej zadawanych pytań dotyczących spalaczy tłuszczu

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, więc coraz więcej osób zaczyna dbać o swoją sylwetkę, aby czuć się lżej na wakacje i pokazać, co nam się udało wypracować przez zimę. Z tego powodu coraz częściej sięgamy po suplementy diety, które mają nam w tym pomóc. Należą do nich m.in. spalacze tłuszczu.

Suplementy diety wspomagające redukcję tkanki tłuszczowej należą do jednych z najpopularniejszych suplementów kupowanych na rynku, z uwagi na ich oczywiste właściwości. Często jednak pojawia się wiele pytań związanych z tymi suplementami dotyczących, czy to sposobu ich stosowania, rodzajów, a także przeciwskazań ich stosowania. Wybraliśmy dla Was najpopularniejsze pytania związane z zagadnieniem spalaczy tłuszczu!

1.    Czy na początku redukcji tkanki tłuszczowej stosować spalacze tłuszczu?
NIE!
Rozpoczynając zmagania związane z redukcją tkanki tłuszczowej nie potrzebujesz stosować spalaczy tłuszczu, gdyż samo wprowadzenie racjonalnego odżywiania, a także indywidualnie dobranego planu treningowego, pomoże w osiągnięciu celu jakim jest pozbycie się niechcianego  nadmiaru tkanki tłuszczowej!

2.    Czy rodzaj suplementów związanych z redukcją tkanki tłuszczowej ma znaczenie?
TAK!
Przeglądając rynek suplementów możemy się natknąć na wiele rodzajów spalaczy tłuszczu, takich jak między innymi termogeniki, kofeinę, blokujące apetyt, l-karnitynę, stąd też odpowiedni ich dobór, będzie miał istotne znaczenie nie tylko w aspekcie związanym z redukcją tkanki tłuszczowej, ale przede wszystkim braku przeciwwskazań do ich stosowania! Należy pamiętać, że osoby z pewnymi schorzeniami nie będą mogły stosować pewnych rodzajów spalaczy tłuszczu, dlatego tak ważne jest aby przed zakupem suplementów – skonsultować je z osobą, która będzie miała odpowiednią wiedzę.

3.    Czy można bezpiecznie stosować suplementy diety, wspomagające redukcję tkanki tłuszczowej?
TAK!
Jak z każdym suplementem diety – ważna jest określenie, czy nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do stosowania suplementów, a także dokładne sprawdzenie składu suplementów diety, gdyż niektóre składniki suplementów mogą być dla nas nieodpowiednie, gdy posiadamy jakieś dolegliwości zdrowotne. Znowu – pomocna tutaj będzie pomoc osoby wykształconej w tym zakresie, która doradzi, co będzie dla nas odpowiednie!
 
4.    Jestem na końcu redukcji, lecz mam problem z „opornym tłuszczem” – czy to jest dobry pomysł na zastosowanie spalaczy tłuszczu?
TAK!
Stosowanie spalaczy tłuszczu w ostatnim okresie redukcji tkanki tłuszczowej to bardzo dobry pomysł na przełamanie stagnacji!

5.    Nie mam rozpisanej diety, jem wg własnego upodobania – czy stosowanie spalaczy tłuszczu spowoduję, że schudnę?
NIE!
Najważniejszym aspektem dotyczącym redukcji tkanki tłuszczowej jest zastosowanie odpowiedniej kaloryczności z jej ujemnym bilansem, a także indywidualne dobranie planu treningowego, uwzględniającego mobilność, wytrzymałość, a także doświadczenie treningowe. Samo stosowanie spalaczy tłuszczu bez odpowiedniej diety i treningu nie przyniesie korzyści związanych z ich przeznaczeniem.

Suplementy diety w postaci spalaczy tłuszczu mogą się okazać bardzo pomocne dla osób chcących pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Należy jednak pamiętać o tym, że są one jedynie uzupełnieniem dobrze zbilansowej diety oraz treningu, stąd też ich włączenie do suplementacji bardzo dobrze się sprawdza, gdy jesteśmy na końcu okresu redukcji tkanki tłuszczowej, aby przełamać „set point” poziomu tkanki tłuszczowej w organizmie. Należy pamiętać jednak o zdrowym rozsądku, gdyż niewłaściwie stosowane mogą powodować negatywne skutki dla organizmu.

ILOŚĆ ZNAKÓW: 3613

Michał Lebiest

Trener personalny

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

UNS Fat Off - 90 tabl.

79,99 PLN
Zobacz produkt

Sport Definition Fat No More - 120 kaps.

79,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Why is it worth trusting us?
Express shipping
SSL secure shopping
Freebies with every order
Attractive loyalty program