PROTEINS 15% OFF Code: BIALKO15
Suplementacja

10-05-2018

Boostery testosteronu - fakty i mity

Podniesienie poziomu testosteronu jest zagadnieniem, które spędza sen z powiek większości mężczyzn. Posiada on pozytywny wpływ na budowę masy mięśniowej, lepsze samopoczucie, pewność siebie, ilość energii do działania, a nawet libido i regenerację po wysiłku fizycznym.

Na rynku znajduje się ogromna ilość firm, która produkuje boostery testosteronu, obiecując swoim klientom efekty podobne do tych, które można osiągnąć w czasie stosowania dopingu. Warto przyjrzeć się tym produktom, odkrywając wszystkie karty na stole!

Boostery testosteronu – czy to złoty środek?
Może wydawać się, że asortyment profesjonalnych producentów, który posiada w swoim składzie ZMA (suplement zawierający w składzie cynk, magnez i witaminę B6), DAA (Kwas D-asparaginowy, znajdujący się w grupie aminokwasów białkowych) i ekstrakty z ziół poprawiających produkcję testosteronu, są złotym środkiem do osiągnięcia kulturystycznej sylwetki. Warto zastanowić się nad tym, czemu nie stanowią one podstawy suplementacji wśród kulturystów – ponieważ mogą wspierać produkcję “najważniejszego” hormonu dla mężczyzn, jednak nie będą w stanie pomóc w przekroczeniu magicznej, górnej granicy.

Czy boostery testosteronu, wspierają budowę masy mięśniowej?
Dodatni bilans kaloryczny, odpowiednia ilość zdrowych tłuszczy, dieta bogata w witaminy i minerały to elementy, które powinny spowodować maksymalizowanie poziomu testosteronu w zdrowym organizmie. Stosowanie dodatkowych suplementów w postaci boosterów testosteronu nie poprawi w większości przypadków zdolności budowania masy mięśniowej.

POLECAMY:

7Nutrition VOLCANO - 120 kaps.
98,99 PLN
Zobacz Produkt
UNS Boosteron - 120 tabl.
69,99 PLN
Zobacz Produkt
Hi Tec Black Devil - 240 kaps.
64,99 PLN
Zobacz Produkt

Na ratunek w czasie redukcji:
Deficyt kalorii w diecie jest dla organizmu wyniszczający. Broni się on przed utratą wagi na wszystkie możliwe sposoby, produkując tym samym dużo większą ilość kortyzolu (hormonu stresu, który prowadzi do katabolizmu, czyli “spalenia” i utraty masy mięśniowej). Podczas skrajnej redukcji, ciężko jest dostarczyć odpowiednią ilość tłuszczy w diecie, w połączeniu z pełnym wachlarzem witamin i minerałów.
W takiej sytuacji testosteron jest gorzej produkowany przez jądra i nadnercza, a skutki takiego stanu rzeczy, są odczuwalne niemal błyskawicznie. Suplementy bazujące na DAA, ZMA i ekstraktach z ziół (np. z takich roślin jak Eurycoma longifolia, popularnie zwana Tongkat Ali lub Longjack) wpłyną pozytywnie na libido, regenerację i samopoczucie – czyli wszystkie aspekty, w których pojawia się problem podczas deficytu kalorycznego.

Czy boostery testosteronu powodują problemy z hormonami?
Jest to największy mit, który niezwykle często jest powtarzany przez osoby, które nie posiadają wiedzy na temat suplementów i produkcji hormonów przez ludzki organizm. Skoro boostery testosteronu są połączeniem ekstraktów ziołowych wraz z witaminami i minerałami, to ich działanie w głównej mierze, polega na uzupełnieniu niedobór mikroelementów w organizmie.

Podsumowanie:
Boostery testosteronu mogą być przyjmowane przez wszystkich mężczyzn, którym zależy na podniesieniu libido, poprawie samopoczucia i regeneracji. Nie spowodują one rozregulowania układu hormonalnego! Ich efekty będą odczuwalne jedynie w czasie przyjmowania preparatów. Dostarczają do organizmu niezbędne mikroelementy, posiadające wpływ na funkcjonowanie organizmu, więc warto sięgnąć po boostery testosteronu w czasie deficytu kalorycznego.

Maksymilian Kieroński

Pasjonat suplementacji i zdrowego trybu życia

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

UNS Tribulus Extreme - 60 kaps.
38,99 PLN
Zobacz produkt
Sport Definition TEST Definition - 240 kaps.
99,00 PLN
Zobacz produkt
Amix Tribu 90% ZMA 1200mg - 90 kaps.
99,00 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść