PROTEINS 15% OFF Code: BIALKO15
Suplementacja

18-06-2018

5 najlepszych przedtreningówek pompujących

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się pięciu najlepszym oraz najbardziej popularnym produktom przedtreningowym z grupy boosterów tlenku azotu, czyli tzw. "pomperów". Jesteś osobą, która trenuje o późnej porze? A może po prostu nie potrzebujesz stymulantów i chcesz skupić się na zwiększeniu pompy mięśniowej? Ten ranking będzie dla Ciebie!

1. 6PAK Nutrition Boom Shot

Prawdopodobnie jedyny dostępny na rynku shot, który pozbawiony jest stymulantów. Produkt ten w swoim składzie posiada dwie najważniejsze substancje, pozwalające uzyskać nam efekt pompy mięśniowej. Są to: jabłczan cytruliny oraz arginina (występująca tutaj w dwóch formach, jako alfaketoglukaran argininy oraz l-arginina, które wzajemnie uzupełniają się poprzez swój okres półtrwania). W całym produkcie znajduję się ok 6g substancji zwiększających efekt pompy mięśniowej, gdzie jest to w większości przypadków odpowiednia dawka.
Shot występuje również w dwóch wersjach smakowych: malina z wiśnią oraz żurawina z pomarańczą.


2. 6PAK Nutrition Pump PAK

Jest to bliźniaczo podobny produkt do 6PAK Nutrition Boom Shot, lecz występuje on w postaci proszku, dzięki czemu jest bardziej ekonomiczniejszą wersją. Opakowanie wystarczy nam aż na 100 sugerowanych przez Producenta porcji. Drobne różnice występują również w proporcji substancji zwiększających syntezę tlenku azotu. Produkt ten dodatkowo jest wzbogacony o taurynę wraz z witaminą B6.
Pump PAK występuje w dwóch wersjach smakowych: cytryna z ananasem oraz grejpfrut z maliną.


3. Olimp Pump Xplode

Nowość firmy Olimp! Suplement ten posiada bardzo wysoką zawartość jabłczanu cytruliny w porcji - aż 3g, a także 2g AAKG. Dodatkowo zawiera niewielką ilość beta-alaniny, która może pomóc nam zwiększyć wytrzymałość siłową, co również może przełożyć się na efekt zwiększonej pompy mięśniowej, ponieważ będziemy w stanie wykonać więcej powtórzeń z danym ciężarem. Z ciekawych i rzadko spotykanych dodatków - warty wspomnienia - jest cytrynian sodu , który pozwoli nam zachować równowagę elektrolitów w organizmie, które tracimy podczas treningu wraz z potem. Kolejnymi, rzadko spotykanymi substancjami w tego typu produktach, są witaminy z grupy B, które mają wpływ na nasz metabolizm, mogą zmniejszać uczucie zmęczenia oraz pomagają w prawidłowej pracy czerwonych krwinek. Ostatnią substancją jest ekstrakt z czarnego pieprzu, który może zwiększyć lipolizę tkanki tłuszczowej oraz poprawić wchłanianie składników odżywczych.
Produkt występuje w dwóch wersjach smakowych: cytrynowy oraz o smaku coli.


4. IHS Double Impact 2.0

Produkt o małej ilości składników aktywnych, lecz są to substancje, na których nam powinno najbardziej zależeć, wybierając produkt z grupy boosterów tlenku azotu. Wysoka zawartość AAKG oraz optymalna ilość jabłczanu cytruliny. Warto wspomnieć o dodatku n-carbamoyl glutamate, który według niektórych badań może zwiększać działanie argininy, dzięki czemu możemy uzyskać o wiele większy efekt pompy mięśniowej.
Opakowanie to 56 porcji. Produkt występuje tylko w jednej wersji smakowej: cytryna.

5. Weider Arginine + Ornithine 4000

Suplement dla osób, które preferują głównie formę w postaci kapsułek. Produkt ten zawiera dwie substancje aktywne, które pozwolą nam spotęgować efekt pompy mięśniowej. Są to: arginina, o której działaniu można przeczytać wyżej, oraz ornityna, która magazynuje część argininy, spowalnia jej wydatek oraz pozwala na efektywniejsze wykorzystanie argininy w procesie syntezy tlenku azotu.

Łukasz Mikszto

Pasjonat sportów siłowych i suplementacji

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

6PAK Nutrition Milky Shake Whey - 700g
39,00 PLN
Zobacz produkt
Activlab TestoActiv - 300g
44,99 PLN
Zobacz produkt
UNS Iso Whey - 500g
44,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść