PRZEPIS: Wysokobiałkowe, brzoskwiniowo-waniliowe lody

Okres wakacyjnych, upalnych dni, to idealny czas, aby skorzystać z lekkiej ochłody i sięgnąć po przepyszne lody! Po co jednak kupować je w niezdrowej, przepełnionej cukrem wersji? Zróbmy je sami, w wersji "FIT"! Przedstawiamy naszą propozycję lodów z bardzo wysoką zawartością białka.

Składniki:

 • 500 ml jogurtu naturalnego;
 • 2 miarki białka serwatkowego That's The Way Sport Definition o smaku brzoskwiniowym;
 • laska wanilii;
 • 2 łyżki ksylitolu;
 • brzoskwinia do dekoracji.

Wykonanie:
Jogurt naturalny mieszamy z białkiem, ziarenkami wyjętymi z laski wanilii oraz ksylitolem.
W zależności od tego, czy do zrobienia lodów używamy maszynki postępujemy w następujący sposób:

 • z użyciem maszynki do lodów:
  masę chłodzimy w zamrażarce przez około 20-30 minut. Następnie stopniowo wlewamy ją do maszynki do lodów. Czekamy około 20 minut, aż maszyna wymiesza nam lody, po czym przekładamy masę ponownie do zamrażarki, aby mocno się schłodziła (na około 30 minut).
 • bez użycia maszynki do lodów:
  masę chłodzimy w zamrażarce przez około 30 minut, następnie wyjmujemy ją i dokładnie mieszamy. Wstawiamy do zamrażarki na kolejne 20-30 minut i po tym czasie ponownie masę mieszamy. Powtarzamy tę czynność około 4-5 razy, w celu napowietrzenia lodów, i nadania im aksamitnej konsystencji.

Dobrze schłodzone lody nakładamy do pucharków, dekorujemy cząstkami brzoskwini (można ją przed podaniem zapiec w piekarniku przez około 10 minut w temp. 200C i podać ciepłą).  

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Intenson Ksylitol Danisco Fiński - 500 g
28,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść