25% OFF on the cheapest product CODE: DEAL25
On friday, August 14, our support will be closed.
Suplementacja

26-06-2018

TOP5 przedtreningówek dla sportów wytrzymałościowych

Trenujesz crossfit? Sporty walki? A może Twoją główną dyscypliną jest kolarstwo? W dzisiejszym rankingu przedstawimy suplementy dedykowane osobom, które na co dzień trenują sport stricte o charakterze wytrzymałościowym.

Niestety większość suplementów przedtreningowych nie nadaję się do tego typu wysiłku poprzez dużą ilość substancji zwiększających syntezę tlenku azotu, a zjawisko pompy mięśniowej może nam w wysiłkach często powtarzalnych tylko i wyłącznie przeszkadzać. Przegranie zawodów przez spompowane łydki podczas biegu lub ramiona od trzymania gardy to ostatnie czego, byśmy chcieli.

1. 7Nutrition MMASTER – 450g
Firma 7Nutrition wyszła na przeciwko osobom, których pasjom jest trening wytrzymałościowy i zrobiła to na galowo. Produkt prawdziwy top1 jeżeli chodzi o sporty wytrzymałościowe. Bardzo rozbudowany skład, w którym znajduję się między innymi maczużnik chiński (tzw. Kordyceps, który jest bardzo polecany sportowcom wytrzymałościowym przez zwiększenie wydolności), sporą ilość adaptogenów między innymi takich jak rhodiola rosea czy żeń-szeń, które ułatwiają nam koncentrację oraz obniżają poziom stresu w naszym organiźmie. Na uwagę zasługują również substancję pobudzające kofeina, l-tyrozyna czy acetyl l-karnityna. Produkt jest na prawdę złożony i opis całego zająłby połowę treści tego rankingu dlatego zachęcam do zapoznania się z Jego składem.

2. 6PAK Nutrition Cross Pak – 320g.
Po raz kolejny firma 6PAK Nutrition posiada w swej ofercie produkt o prostym, lecz bardzo skutecznym składzie. Przedtreningówka ta posiada w swym składzie dwie bardzo istotne substancję dla tzw "wytrzymałościowców" mianowicie jest to beta-alanina, która znacząco poprawia wytrzymałość-siłową oraz wyciąg z buraka, który w bardzo mocnym stopniu zwiększa naszą wydolność oraz poprawia pracę układu krwionośnego przez zawartę w nim azotany.
Warto wspomnieć o jabłczanie cytruliny, którego w tego typu produktach powinniśmy unikać, lecz tutaj producent dodał go w niewielkiej ilości dzięki czemu efekt pompy mięśniowej jest niemożliwy natomiast może nam ta substancja w tak niewielkiej ilości poprawić przepływ krwi, co wpłynie pozytywnie na naszą ogólną wydolność.

3. IHS High Kick – 420g
Produkt stworzony głównie z myślą o figherach, lecz swoje zastosowanie również śmiało znajdzie w innych sportach, które bazują na wytrzymałości. W skład produktu zawarta jest mieszanka wspomagająca centralny układ nerwowy między innymi tyrozyna, kofeina, żeń szeń, cytryniec chiński. Dodatkowo miks substancji zwiększających wytrzymałość : beta-alanina, n-acetyn l-karnityny czy BCAA oraz kompleks ziół, który pomoże nam, aby nasze treningi były jeszcze bardziej efektywne : diosmina, hesperydyna czy rutyna.
Produkt występuje w trzech wersjach smakowych : cytrynowy, ananasowy lub pomarańczowy

4. Olimp Amok – 60 kaps.
Produkt firmy Olimp przeznaczony głównie dla osób, które szukają delikatne pobudzenia oraz preferują bardziej postać kapsułek w suplementach. Produkt zawiera w swoim składzie kofeinę, guaranę oraz żeń-szeń koreański dzięki, którym możemy być bardziej skoncentrowani na naszym zadaniu. Dodatkowo w swym składzie posiada nie wielkie ilości beta-alaniny oraz tauryny i magnezu. Sugerowana porcja przez producenta 1 kapsułka może okazać się zbyt małą ilością dla osób bardziej zaawansowanych dlatego warto z czasem zwiększać porcję do 2-3 kapsułek.

5. Mex Fight – 300g
Kolejny produkt przeznaczony z myślą o zaawodnikach sportów walki, lecz jak wcześniej wspomniałem produkty te świetnie spisują się w innych sportach. Na uwagę zasługuję wysoka zawartość beta-alaniny aż 5g w porcji, gdzie wg badań naukowych dawki 3-4g są już optymalne do zwiększenia wytrzymałości-siłowej.  Spora ilość stymulantów poprawiających skupienie i koncentrację, co może okazać się kluczowe w niektórych sportach gdzie ułamki sekudny mogą zadecydować o wygranej. Dodatkowo witaminy z grupy B, które mają bardzo duży wpływ na nasz organizm od pracy metabolizmu przez poprawę pracy układu nerwowego kończąc.


Podsumowanie :
Trenując sporty stricte bazujące na wytrzymałości powinniśmy suplementować się innymi suplementami niż osoby trenujące sporty sylwetkowe lub siłowe. Większość osób popełnia ten błąd iż kupuję przedtreningówki przeznaczone dla kulturystów mimo, że trenują oni np sporty walki. Spompowane ramiona tylko i wyłącznie będą utrudniać wykonywanie naszego sportu.
Warto pamiętać, że rynek suplementacyjny oferuję bardzo wiele zamienników i różnych suplementów również dla takich sportowców nie tylko i wyłącznie dla kulturystów.

Łukasz Mikszto

Pasjonat sportów siłowych i suplementacji

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

UNS TCM - 500g
64,99 PLN
Zobacz produkt
6PAK Nutrition Milky Shake Whey - 1800g
89,99 PLN
Zobacz produkt
Sport Definition That's The Protein CHIPS [barbecue] - 25g
2,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść