PROTEINS 15% OFF Code: BIALKO15
Suplementacja

04-07-2018

5 najlepszych białek dla wegan

Coraz większą popularnością wśród ostatnich lat zyskują diety wegańskie, które zdobywają swoich miłośników nie tylko w kręgu ekologów, lecz również osób czynnie uprawiających sport oraz dbających o swoje zdrowie. Faktycznie dieta wegańska może pomóc zwalczyć wiele chorób cywilizacyjnych takich jakimi między innymi są otyłość, cukrzyca, czy nadciśnienie tętnicze. Wszysstko za sprawą, iż zwolennicy takiego systemu żywieniowego opierają swoje menu o produkty niskoprzetworzone, pozbawione szkodliwych substancji odżywczych dla naszego organizmu, jak na przykład tłuszcze trans.
Warto wspomnieć, iż dietę wegańską mogą z powodzeniem stosować również i mężczyźni, gdzie utarło się, iż soja jest szkodliwa dla męskiego organizmu poprzez zwiększenie estrogenów w organizmie. Wśród sportowców wysokiej rangi nie brakuje zwolenników takowej diety. Między innymi Frank Medrano, czy kulturysta Jim Morris.
Czy rynek suplementacyjny posiada produkty o odpowiednich wymaganiach dla tej grupy osób? Przyjrzyjmy się poniższemu rankingowi.


1. BioTech Rice Protein
Firma BioTech wychodzi na przeciw osobom, które poszukują wegańskiego białka oraz dla osób, które poszukują białka pozbawionego laktozy oraz glutenu. Białko to będzie dobrym rozwiązaniem dla osób chorych na celiakie. Produkt ten dodatkowo został wzbogacony o inulinę, która jest błonnikiem pokarmowym rozpuszczalnym w wodzie, wpływa ona korzystnie na rozwój mikroflory jelitowej oraz może okazać się pomocna w dietach wysokobiałkowych np podczas odchudzania.
W porcji 25g tego produktu znajdziemy aż 20g białka, co jest odpowiednią ilością protein na porcję. Białko to występuje w trzech pysznych wersjach smakowych takich jak : owoce leśne, wanilia ciastko oraz czekolada z cynamonem. Firma BioTech przyzwyczaiła już nas, iż produkt tej firmy są na bardzo wysokiej jakości oraz ich smak jest rewelacyjny.
BioTech Rice Protein występuję tylko w jednej wersji 500g. Koszt to 59,9 zł zatem koszt jednej porcji będzie nas wynosił 2,99 zł.    

2. Weider Soy 80+ Protein
Weider Soy 80+ Protein jest to produkt jak nazwa wskazuję odżywką białkową w której skład wchodzi soja wokół, której narosło wiele mitów. Postaramy się pokrótce tutaj je obalić i przekonać, iż jak we wszystkim "dawka czyni truciznę". Strach przed spożywaniem soi wywołało badanie 60 letniego mężczyzny, który przez nadmiar soi dorobił się problemów hormonalnych, lecz dawki izoflawonów sojowych spożywanych przez tego mężczyznę przekraczały 360mg dziennie. W 100g odżywek białkowych wytworzonych z soi wartości te oscylują w granicach od 12mg do 90mg, przypominam mówimy o 100g produktu. Odżywka ta wzbogacona jest o 8 witamin, zawiera aż 25 gram białka w 30g porcji. Dostępna jest w trzech wersjach smakowych : truskawka, czekolada oraz wanilia.
Weider Soy 80+ Protein występuje tylko w wersji 800g. Koszt to 85zł zatem koszt jednej porcji będzie wynosił ok 3,2 zł.

3. Scitec 100% Plant Protein
Odżywka białkowa zawierająca proteiny z grochu, która posiada bardzo wartościowy aminogram (zbliżony do aminogramu białka serwatkowego). Warto wspomnieć, iż strawność tego roślinego białka jest na bardzo wysokim poziomie, bo aż 98%. Produkt charakteryzuję się bardzo delikatnem słodkiemu smakowi o kremowej konsystencji dzięki czemu z powodzeniem może być używany jako dodatek do różnych potraw np wypieki,omlety itd. W 30 gramach odżywki znajduję się 21g białka, co można uznać za optymalną wartość protein jeżeli chodzi o odżywki białkowe. Dużą wadą tego produkt jest na pewno fakt, iż występuje tylko w jednej wersji smakowej – czekoladowy.
Scitec 100% Plant Protein występuje tylko w wersji 900g. Koszto to 72 zł zatem koszt jednej porcji to tylko 2,4 zł,  co czyni to białko bardzo ekonomicznym wyborem.

4. Activlab Soya Pro     
Produkt firmy Activlab, w którego skład wchodzi izolat białka sojowego. Charakteryzuję się bardzo wysoką ilością białka w porcji aż 24g oraz zawiera niewielkie ilości tłuszczy i węglowodanów kolejno 0,5g i 0g co czyni ten produkt bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, których celem jest utrata tkanki tłuszczowej i szukają produktu o jak najmniejszej zawartości tych dwóch makroskładników. Odżywka ta charakteryzuję się wysoką zawartością aminokwasów rozgałęzionych tzw BCAA oraz glutaminy. Na duży plus zasługuję fakt, iż produkt w porównaniu do konkurencji wychodzi bardzo korzystnie cenowo.
Activlab Soya Pro występuje w dwóch wersjach 750g oraz 2000g. Koszt 750g to 24,9 natomiast 2000g to tylko 59 złotych, co czyni ten produkt bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które szukają tanich odżywek białkowych. Koszt jednej porcji dla wersji 2000g to tylko 0,89 zł co czyni to białko bardzo ekomoniczą wersją !

5. QNT Vegan Protein
Mieszanka izolatu białka ryżowego wraz z białkiem z grochu dzięki czemu produkt ten zapewnia odpowiedni profil aminokwasów.  Odżywka w każdej porcji 20g zapewnia ok 14g białka, co może okazać się troszkę zbyt małą ilością białka natomiast podwójna porcja zapewni nam bardzo dobrą ilość białka. Dużym plusem tego produktu jest rozpuszczalność, która jest na bardzo przyzwoitym poziomie. Produkt występuje w dwóch wariantach smakowych, które są bardzo nietypowe mianowicie :muffinka czekoladowa oraz waniliowe makaroniki.
Z powodzeniem tego typu smaki znajdą zastosowanie jako dodatki do wypieków, omletów itp.
QNT Vegan Protein występuje tylko w jednej wersji 500g. Koszt tego miksu białkowego to 69 zł, co sprawia iż porcja kosztuję 2,76 zł

Podsumowanie
Mam nadzieję, iż ten ranking pomógł w wyborze odpowiedniego dla siebie białka przeznaczonego dla osób na diecie wegańskiej oraz przekonał osoby, które są negatywnie nastawione do tego typu diet oraz produktów, iż odżywki białkowe z grochu, ryżu czy soi nie są wcale takim złym rozwiązaniem. Warto zastanowić się nad urozmaiceniem swojej diety od czasu do czasu również o tego typu produkty, ponieważ najgorsze co może być dla naszego postępu to monotonia.


Łukasz Mikszto

Pasjonat sportów siłowych i suplementacji

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Ostrovit Masło Orzechowe z Miodem - 500g
19,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść