PROTEINS 15% OFF Code: BIALKO15
Suplementacja

30-04-2019

Suplementacja dla rowerzystów

Czego dowiesz się w tym artykule?

- kiedy warto rozważyć wprowadzenie suplementacji,
- jakie suplementy mogą przydać się użytkownikom jednośladów.

Rynek suplementów diety rozrósł się na potężną skalę, nie brakuje rozmaitych produktów, które można wykorzystać w zależności od celu treningowego. W dobie ciągłej rywalizacji, gdy wszyscy kierują się zasadami: „wyżej, lepiej, dalej”, a każdy dodatkowy czynnik pomagający zyskać niezbędną do zwycięstwa przewagę nad konkurencją jest jak najbardziej pożądany, właściciele jednośladów również mogą odnaleźć coś dla siebie.
Nasz kolarz ma już solidnie opracowany plan treningowy, nakierowany na realizację założonych celów. Poziom świadomości żywieniowej pozwala na komponowanie odżywczych posiłków, pokrywających zapotrzebowanie kaloryczne oraz dostarczających niezbędne ilości niezbędnych makro- i mikroskładników. Prowadzony styl życia sprzyja należytej regeneracji organizmu. W tym momencie dobrym pomysłem będzie wdrożenie suplementacji, która może stanowić dodatkową cegiełką w kręceniu co raz lepszych czasów.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Trec Super Omega-3 - 120 kaps.
30,99 PLN
Zobacz Produkt
Trec Beta Alanine 700 - 120 kaps.
32,99 PLN
Zobacz Produkt
Trec Caffeine 200 Plus - 60 kaps.
21,99 PLN
Zobacz Produkt

Co wybrać?


1. Kwasy omega-3
Dlaczego? -> Ze względu na silne działanie przeciwzapalne oraz wzmacniające funkcjonowanie układu immunologicznego, co wydaje się niezbędne przy wykonywaniu wymagających treningów.
2. Azotany
Dlaczego? -> Związki występujące obficie w soku z buraka wpływają na wzrost wydolności wysiłkowej, obniżają zużytkowanie tlenu w czasie treningu oraz skutkują spadkiem ciśnienia tętniczego krwi oraz zwiększonym przepływem krwi.
3. Beta-alanina
Poprzez wpływ na zwiększenie koncentracji karnozyny w mięśniach wykazuje działanie buforujące – utrzymujące równowagę gospodarki kwasowo-zasadowej oraz przeciwutleniające. Sprzyja poprawie wydolności zarówno tlenowej, jak i beztlenowej.

4. Elektrolity
Wzmożona produkcja potu, przyczyniająca się do szybszego odwodnienia organizmu w czasie jazdy rowerem, wymaga dostarczenia niezbędnych składników mineralnych w celu zapobiegania wystąpieniu skurczów mięśni oraz obniżeniu osiąganych wyników.
5. Kofeina
Wielu zawodowych kolarzy chętnie stosuje kofeinę pod różną postacią, odczuwając realny wzrost osiągów. Co oferuje kofeina osobom uprawiającym sporty wytrzymałościowe? Wydłuża czas efektywnej aktywności fizycznej, odsuwając w czasie oznaki wyczerpania, przez co po prostu pomaga dłużej prowadzić wysiłek.

Bartosz Sikorski

dietetyk, specjalista ds. suplementacji

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Olimp Beta-Alanine Xplode - 420g
74,99 PLN
Zobacz produkt
Sport Definition BCAA Definition - 465g
42,50 PLN
Zobacz produkt
6PAK Nutrition CROSS PAK - 320g
49,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść