15% OFF CODE: SAVE15
Trening

03-05-2019

Trening wzmacniający partie mięśniowe niezbędne do jazdy na rowerze

Czego dowiesz się w tym artykule?

  • które ćwiczenia są polecane dla kolarzy,
  • jakie korzyści płyną z wykorzystywania poszczególnych ćwiczeń.

Nie ma znaczenia czy Twoją główną przesłanką jest zapobieganie urazom i kontuzjom, zwiększenie siły, poprawie osiąganych prędkości – trening siłowy, uwzględniający główne partie mięśniowe angażowane w czasie jazdy, powinien znaleźć się w Twojej rutynie treningowej. Ćwiczenia na siłowni pomogą Ci osiągać jeszcze lepsze wyniki w czasie jazdy, jeśli wykorzystasz odpowiednie ćwiczenia.

Jakie ćwiczenia warto umieścić w planie treningowym?

I. MARTWY CIĄG
Jedno z tych ćwiczeń, wobec którego nie można przejść obojętnie. Martwy ciąg pomaga zaangażować do pracy mięśnie core, mięśnie pleców oraz kończyn dolnych. Wpływa na rozwój siły oraz wsparcie kluczowych z perspektywy kolarza ruchów.

II. WYKROKI
Świetne ćwiczenie unilateralne angażujące główne niemalże wszystkie mięśnie dolnej połowy ciała, ze szczególnym zwróceniem uwagi na biodra, ścięgno udowe, mięśnie pośladkowe i czworogłowe oraz łydki.

III. WSKOKI NA SKRZYNIĘ
Pomagają zbalansować pracę ścięgna udowego, ponieważ wymagają innego rodzaju pracy niż ta w czasie jazdy na rowerze.

Akcesoria, które mogą Cię zainteresować:

BODYPAK Bidon sportowy 700 ml - 1 szt.
12,99 PLN
Zobacz Produkt
Trec Rękawice GEL SHOCK Czerwone - 1 komplet
29,99 PLN
Zobacz Produkt
MEX Knee Wraps Red (Opaski na kolana) - 1 komplet
59,99 PLN
Zobacz Produkt

IV. PLANK PRZODEM
Sprzyja rozwojowi siły i wytrzymałości mięśni, niezbędnych przy długotrwałym utrzymywaniu odpowiedniej pozycji.

V. BURPEES
Bardzo dynamiczne ćwiczenie angażujące do pracy większość mięśni ciała, łączące w sobie kilka ruchów, które wpływa na rozwój mięśni i kondycję stawów.

VI. UNOSZENIE BIODER ZE SZTANGĄ
Ćwiczenie doskonale wpływające na wzmocnienie mięśni brzucha oraz mięśni pośladkowych, a jednocześnie pozwalające na poprawę funkcji zginaczy biodra.

VII. PRZYSIAD
Ćwiczenie, którego nie trzeba nikomu przedstawiać, mogące dać wiele pozytywnych efektów również kolarzom ze względu na zaangażowanie do pracy bioder, ścięgna udowego, mięśni czworogłowych, oraz poprawę mobilności.

VIII. SWING Z KETTLEM
Pomaga zwiększyć efektywność pedałowania oraz wpływa na poprawę wytrzymałości.

IX. ŁÓDKA
Pozwala na zmniejszenie odczuwania bolesności wynikających z przyjmowania agresywnej postawy w czasie jazdy, dzięki wzmacnianiu dolnego odcinka pleców.

Bartosz Sikorski

dietetyk, specjalista ds. suplementacji

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

6PAK Nutrition CROSS PAK - 320g
49,99 PLN
Zobacz produkt
Sport Definition BCAA 5500 DRINK - 250ml
4,00 PLN
Zobacz produkt
Sante Go On Vitamin Bar - 50g
2,49 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść