15% OFF CODE: SAVE15

Popularny wafelek vs. Protein Wafer

Chcieliśmy Wam pokazać o co dokładnie chodzi z tymi naszymi batonikami, czy faktycznie są lepsze od popularnych sklepowych, czy może jednak niczym się nie różnią oprócz ceną. Sprawdźcie sami i przekonajcie się, który wybór będzie dla Was lepszy.

Batonik numer 1 zakupiony w sklepie X, dostępny praktycznie wszędzie.

Cena: 1,19 zł

Skład:

czekolada mleczna nie zbyt dobrej jakości o małej zawartości kakao, w której znajdziemy takie czynniki antyżywnieniowe jak: cukier i olej palmowy. Ciastko posiada również zwykłą mąkę pszenną. Dodatkowo w całym ciastku również znajdziemy jeszcze dodatkowo ten olej i kolejną porcję cukru. Sporo substancji spulchniających w tym węglan sodu, który spożywany w dużej ilości może powodować problem z nerkami i nadmierne wydzielanie soku żołądkowego.

Kalorycznośc jednego batonika 45 g to 248 kcal w tym:

B: 2,4 g
T: 14,9 g
W: 25,7 g
w tym cukry: 19,3 g

Batonik nr 2 Protein Wafer od 6PAK Nutrition

Cena: 4.99 zł

W składzie znajdziemy czekoladę mleczną słodzoną maltiolem, która jest w tym przypadku zamiennikiem cukru. Znajdziemy w niej również tłuszcz palmowy tak jak w batoniku nr 1. Baton numer 2 zawiera wzbogaconą o pierwiastki mąke pszenną m.in w kwas foliowy, żelazo, tiamina i ryboflawina, co wyróżni go na tle batonika nr 1. Zawiera również emulgatory, jednak nie wywierają one dużej szkodliwości na zdrowiu. Baton słodzony jest suklarozą, a więc będzie ona obniżała jego kaloryczność utrzymując przy tym odpowiednie makro.

Kaloryczność 40 g batonika nr 2 to 205 kcal w tym:

B: 12 g
T: 14 g
W: 9,6 g
w tym cukry: 0,24 g

Wnioski:

Ilość tłuszczu w obu batonikach jest porównywalna, jednak w Protein Wafer możemy zauważyć ewidentną różnicę w ilości białka i węglowodanów. Węglowodany w Protein Waferze są pozyskiwane głównie ze wzbogaconej o pierwiastki mąki, co daje mu przewagę nad batonem nr 1. W Batoniku nr 2 węglowodany w większości pochodzą z cukru, którego jest w nim aż 19,3 g.
Jeśli chodzi o kalorycznośc różnią się tylko o 43 kcal na korzyść Protein Wafera, jednak makro zdecydowanie lepsze jest w batoniku nr 2.

Dla osób, chcących utrzymać nienaganną sylwetkę i dbających o dobry rozkład makroskładników zdecydowanie lepszym wyborem będzie Protein Wafer. Mała zawartość węglowodanów w stosunku do białka, pozwoli na przyjęcie czegoś słodkiego bez zbędnych wyrzutów sumienia.

Izabela Mencel

Team Bodypak

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

6PAK Nutrition Protein Wafers - 70g
8,99 PLN
Zobacz produkt
Dietetyczne, wysokobiałkowe wafelki
59,88 PLN
Zobacz produkt
BioTech Protein Wafer - 35g
8,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść