15% OFF CODE: SAVE15

Jak radzić sobie z celulitem?

Z niniejszego artykułu dowiesz się:

  • co to jest cellulit;

  • jak sobie z nim radzić;

Cellulit, zwany też potocznie „pomarańczową skórką” to zmora wielu osób, które marzą o smukłej sylwetce. Można go spotkać głównie u kobiet, choć nierzadko zdarza się również u mężczyzn. Przyczyn występowania cellulitu jest wiele: od nadwagi, nieodpowiedniego odżywiania się, braku ruchu, uwarunkowań genetycznych, zaburzeń krążenia krwi oraz układu limfatycznegoi wielu innych.


Cellulit to nic innego jak zdeformowana tkanka tłuszczowa, która swym wyglądem spędza sen z powiek wielu osób. Objawia się ona nierówną, pofalowaną skórą, przypominającą skórkę pomarańczy, stąd też jej nazwa. Powstaje ona w wyniku nacisku wywierającego przez tłuszcz na tkankę łączną, która otacza komórki tłuszczowe ludzkiego organizmu. W wyniku tego tkanka tłuszczowa zostaje „zbita”,przez co pojawiają się nierówności na skórze. Problem ten występuje głównie na częściach ciała takich jak: okolice ud, pośladków, brzucha, nieraz ramion, gdzie organizm magazynuje niechcianą tkankę tłuszczową.
Cellulit – wyrok dla ciała? Zdecydowanie nie! Walka z cellulitem może nie należy do najłatwiejszych, jednak istnieje wiele skutecznych sposobów na walkę z „pomarańczową skórką”. Dlatego jeśli borykasz się z tym problemem - nie należy się załamywać! Co zatem należy zrobić, gdy występuje u nas cellulit?


1. Odpowiednie odżywianie – występowaniu cellulitu sprzyja nadwaga, także jeśli masz kilka nadprogramowych kilogramów – najlepszym sposobem będzie wprowadzenie deficytu kalorycznego, by skutecznie się ich pozbyć, a przy okazji pozbędziemy się także cellulitu. Nie można także zapominać o włączeniu do diety produktów pełnoziarnistych, warzyw i owoców, bogatych w antyoksydanty. Zrezygnować także należy z produktów przetworzonych, które negatywnie wpływają na codzienne samopoczucie i wygląd skóry.


2. Dbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu! Odwodnienie organizmu może przyczyniać się do powstawania cellulitu. Jeśli jesteś osobą aktywną – wodę tracisz także podczas aktywności fizycznej, stąd tez spożycie płynów w ciągu dnia wzrasta. Minimalna wartość przyjmowanych płynów w ciągu dnia to 30ml wody na każdy 1 kilogram masy ciała. W ramach dostarczanych płynów,
warto zastosować także herbaty ziołowe, które pomagają w usuwaniu toksyn z organizmu.


3. Trening – Dieta i odpowiednie nawodnienie to nie wszystko! Jedną z najbardziej polecanych metod walki z „pomarańczową skórką” jest trening siłowy. Jest to spowodowane tym, iż w połączeniu z odpowiednią dietą, prowadzi do zmniejszenia tkanki tłuszczowej, a dodatkowo będzie pozytywnie wpływać na ujędrnienie sylwetki. Oczywiście skuteczną formą treningu będzie trening aerobowy w dowolnej formie (spacer, trucht, rower, rolki, itp.).


4. Masaż – wpływa on pozytywnie na krążenie krwi oraz płynów, co powoduje zerwanie tkanek tłuszczowych, a tym samym poprawę kondycji skóry. Zwłaszcza peelingi kawowe działają bardzo dobrze na cellulit z uwagi na to, iż kofeina zawarta w kawie poprawia napięcie skóry, a także zawiera przeciwutleniacze.


5. Ustabilizowanie hormonów – występowanie cellulitu ma również podłoże hormonalne, dlatego w przypadku, gdy dłuższy czas walczymy z „pomarańczową skórką” – należy udać się do lekarza i wykonać niezbędne badania hormonalne, po których wdroży odpowiednie leczenie.Powstawanie cellulitu może być wywołane przez wiele czynników, lecz jeśli już spotkamy się z tym problemem – nie należy panikować. Wprowadzenie powyższych wskazówek do życia codziennego pozytywnie wpłynie na kondycję skóry i pozbycie się niechcianego cellulitu!

Michał Lebiest

Trener personalny

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Trec CLA Softgel - 100 kaps.
49,99 PLN
Zobacz produkt
Sport Definition Fat No More - 120 kaps.
79,00 PLN
Zobacz produkt
BioTech For Her Fiber Complex - 120 tabl. do żucia
49,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść