Czy warto stosować spalacze tłuszczu?

Na pewno słyszeliście o spalaczach tłuszczu, dookoła których było i wciąż jest sporo zamieszania. Opinia marketingowców, którzy twierdzą że dzięki nim jesteśmy w stanie stracić dużo więcej kilogramów zestawiona na szali z opiniami o negatywnym wpływie na zdrowie – podnoszeniem się kortyzolu czy chociażby złym działaniem na nasze nadnercza.

Czym w takim razie są wspominane spalacze tłuszczu i czy są bezpieczne? Czy dzięki nim faktycznie jesteśmy w stanie przyspieszyć naszą redukcję?

Zacznijmy od tego, że spalacze to grupa produktów, mających na celu podwyższenie termogenezy (czyli zespołu procesów fizjologicznych i metabolicznych prowadzących do wytwarzania ciepła). Termogeneza to zjawisko dosyć dobrze znane wśród ludzi, z uwagi na fakt, iż człowiek jest organizmem stałocieplnym i to w stałej temperaturze jest nam najlepiej. Spalacze w takim razie będą pomagały zwiększać wydatek energetyczny naszego organizmu, co całościowo będziemy nazywać „spalaniem kalorii”.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

6PAK Nutrition Heat Caps - 90 kaps.
34,99 PLN
Zobacz Produkt
Sport Definition Fat No More - 120 kaps.
79,00 PLN
Zobacz Produkt
Trec CLA Softgel - 100 kaps.
49,99 PLN
Zobacz Produkt

Środki z grupy spalaczy tłuszczu traktować powinniśmy jako pomoc przy naszych zmaganiach treningowych i dietetycznych. Rozumiemy przez to, że będzie to wsparcie, a nie zamiennik. Najczęściej spotkać się możemy z wszelkiego rodzaju ekstraktami herbacianymi i ziołowymi, czy wyciągami z roślin lub owoców. Wyniki badań zarówno teoretyczne jak i praktyczne wykazują pozytywne działanie spalaczy na utratę wagi i lepszy metabolizm, jednak musimy pamiętać, że mogą one być tylko dodatkiem, a kluczem do sukcesu będzie odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywnośc fizyczna.

Tytuł naturalnych, domowych spalaczy tłuszczu warto nadać takim przyprawom jak: pieprz cayenne, papryka chilli, imbir, cynamon, czy kurkuma. Zawarte w nich związki takie jak kapsaicyna czy kurkumina oddziałują na aktywność enzymów i dzięki temu usprawniają procesy pozbywania się nadmiaru tłuszczu, co za tym idzie przyspieszają procesy redukcyjne. Istotnym faktem do dodania jest również to, że związki te nasilają efekt termiczny pożywienia sprawiając, że po spożyciu pokarmu tempo przemiany materii ulega znaczącemu przyspieszeniu.

Tak więc nie ulega wątpliwościom to, że spalacze tłuszczu będą pomocne przy redukcji, ale tylko wtedy gdy będą one tylko dodatkiem do diety i treningu, a nie ich substytutem

Mateusz Groniewicz

Promotor Bodypak.pl

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Swanson Cayenne 450mg - 300 kaps.
59,99 PLN
Zobacz produkt
Trec Redexx - 90 kaps.
55,99 PLN
Zobacz produkt
Olimp Thermo Speed Extreme Limited Edition - 120 kaps.
65,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść