25% OFF on the cheapest product CODE: DEAL25
Suplementacja

20-03-2020

Jak przetrwać kryzys? Kilka porad żeby nie zwariować

W życiu spotykają nasz różne nieprzewidziane sytuacje, które uniemożliwiają nam w pełni realizować nasz plan działania powiązany z różnymi aktywnościami fizycznymi oraz celami , które sobie zakładamy. Co w takim razie robić?! Czy jest sens załamywać się i odpuszczać?!


Zdecydowanie nie!! Najgorsze co można zrobić to wrócić do starych nawyków żywicowych, ograniczyć lub co gorsze zrezygnować z aktywności fizycznej czy załamywać się nad rzeczami, na które nie mamy wpływu!!
Zalecał bym od ustalenia planu działania na konkretny „kryzysowy” moment, który chcemy przetrwać bez uszczerbku na naszej sylwetce czy jeśli mówimy o innej dyscyplinie bez obniżenia zdolności wysyłkowych czy motorycznych naszego ciała.


Ważne żeby nasz plan pomógł nam „utrzymać” to co wypracowaliśmy do tej pory , pozwoli nam to bez uszczerbku na psychice realizować plan na ile to jest możliwe w danej chwili, a zawsze to podstawa każdego świadomego i kontrolowanego działania!!

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Essence Omega 3 - 90 kaps.
29,00 PLN
Zobacz Produkt
Solgar Female Multiple - 60 tabl.
84,99 PLN
Zobacz Produkt
Trec Multi Pack - 120 kaps.
37,99 PLN
Zobacz Produkt


Jeśli problem tak jak obecnie dotyczy braku dostępności do siłowni, nie załamuj się świat się nie kończy!! Szukaj optymalnych rozwiązań, utrzymaj objętość treningów oraz ich wydatek energetyczny, to zabezpieczy Ci przed przybraniem kilku zbędnych kilogramów, a im dłużej trwa ten okres i im większą generowali byśmy nadwyżkę kcal w tym organizm skumuluje więcej niechcianej tkani tłuszczowej!! Wystarczy trochę pomyśleć, użyć dostępnego sprzętu np.: gumy oporowe, odważniki, kettlebell czy trx – opcji jest mnóstwo a często ogranicza nas wyobraźnia!! Przecież za dodatkowy opór zewnętrzny przy realizacji konkretnych ćwiczeń posłużyć nam mogą przedmioty codziennego użytku : butelki z woda, pełen plecak, czy nawet osoba współćwicząca

Najważniejsze to myśleć pozytywnie!! Nie denerwować się rzeczami, na które nie mamy wpływu.

Nadmierne zdenerwowanie, poirytowanie się czy rozpaczanie z powodu powstałego problemu nic nie pomoże!! A wręcz przeciwnie może spowodować nowe problemy!! Spróbujmy w takiej sytuacji skupić się na czymś innym. Świetnym punktem odniesienia były by na przykład nasze jelita.
Warto tu choć trochę rozwinąć ten temat, większość z nas wie jak ważne dla naszego ogólnego stanu zdrowia są jelita, nie bez powodu nazywa się je drogim mózgiem. Jelita to coś więcej niż tylko wchłaniania mikro i makro elementów czy resorpcja płynów!!

- Jelita są ściśle powiązana z układem immunologicznym i nasza odpornością, jest to bariera przed światem zewnętrznym zwalczając drobnoustroje chorobotwórcza
- w jelitach produkowana jest serotonina- ok 90% jest produkcji zachodzi w błonie śluzowej jelita, jest to ważny hormon oraz neuroprzekaźnik, który powiązany jest z naszym samopoczuciem, popędem, rytmem dobowym , ciśnieniem krwi, regulacja apetyty itp.
- jelita produkują również niezbędne dla nas witaminy Biotyna, wit K

Jak sami dobrze wiedziecie wszystkiego w życiu nie da się przewidzieć, ale ważne by konsekwentnie realizować plan po mimo przeszkód, to ma być dla Was przyjemność więc cieszcie się, że jesteście zdrowi i możecie podejmować aktywność fizyczna, nie przejmujcie się czynnikami od was niezależnymi!! Każdy okres może dać wam profity, spróbujcie skupić się teraz na tym na co wam zazwyczaj brakuje czasu : więcej mobilizacji i rozciągania, dopracowanie wzorców ruchowych czy naprawa relacji z bliskimi bądź rodziną!!!
Mam nadzieje, że moje wskazówki pomogą wam w spokoju przerwać cięższy moment i wrócić po „kryzysie” ze zdwojoną siła!!

Mikołaj Szyszka

Trener personalny, promotor Bodypak

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Swanson Probiotic-4 - 60 kaps.
27,97 PLN
Zobacz produkt
Essence NAC - 90 tabl.
49,00 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść