Suplementacja

09-01-2017

MAGNEZ – JAKI WYBRAĆ?

Zarówno w telewizji jak i w radiu usilnie promowane są chelaty aminokwasowe magnezu i przedstawiane jako „najlepsze pod słońcem” – czy tak jest??

- TAK, o ile porównuje się je tylko do tlenków i węglanów magnezu, ale na rynku są także inne formy organiczne takie jak: mleczany, cytryniany bądź asparaginiany charakteryzujące się dobrą przyswajalnością. Formy nieorganiczne są o wiele mniej wartościowe dla organizmu człowieka.

Przy zakupie magnezu w tabletkach sprawdźcie ile jest go realnie w tabletce/kapsułce (a konkretnie jonów magnezu) – zdarzają się bowiem produkty o „śladowej” jego ilości. Cena preparatu nie jest zazwyczaj wskaźnikiem jego jakości. Ostatnio na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych propozycji. Oczywiście w dalszym ciągu najpopularniejsza jest propozycja marki Olimp, a konkretnie Vita-Min Multiple Sport, którego skład jakościowy oraz ilościowy jest po prostu rewelacyjny! Jest to preparat skierowany do wymagających sportowców, których aktywność fizyczna jest znaczna. Jeżeli natomiast posiadasz niewielki deficyt witamin i minerałów polecam Vita-Min Plus.

Istnieje także możliwość zakupienia cytrynianu magnezu w formie proszku (znakomita propozycja marki Hi Tec Magnesium Citrate). Warto trzymać się proponowanego dawkowania, ponieważ przesadnie duże dawki cytrynianu mogą doprowadzić do problemów żołądkowych (chociaż jest to raczej rzadkie zjawisko). Plusem omawianego preparatu jest relatywnie niska cena w przeliczeniu na ilość i jakość magnezu. Trochę problematyczna może być konieczność wykorzystywania wagi podczas przygotowywania porcji (w przypadku gdyby ktoś chciał być bardzo dokładny w dawkowaniu).
SŁOWEM ZAKOŃCZENIA. Większa część populacji ludzkiej zmaga się z niedoborem tego istotnego minerału jakim jest magnez. Uzupełnienie jego braków, np. poprzez suplementację wpływa nie tylko na jakość snu, niwelację niekontrolowanych skurczy mięśni, ale także może pomóc w wyciszaniu się po ciężkim i stresującym dniu. Osoby uwielbiające kawę powinny zaopatrzyć się w magnez ze względu na fakt wypłukiwania go z organizmu przez kawę. Stwierdzenie „mała czarna i kapsułka Mg później” nabiera sensu.


Paweł Zieliński

Specjalista ds. suplementacji, biotechnolog

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Olimp Chela-Mag B6 Forte - 60 kaps.
32,99 PLN
Zobacz produkt
Trec Magnez Magne-100 Sport - 60 kaps.
16,99 PLN
Zobacz produkt
Swanson 100% Pure Magnesium Citrate Powder [Cytrynian magnezu] - 244g
48,49 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść