PROTEINS 15% OFF Code: BIALKO15

Jak dbać o dietę podczas wakacji?

Z niniejszego artykułu dowiesz się:

1. Znaczenie diety w realizacji naszych celów;
2. Dieta – katorga, czy nawyki?
3. Jak utrzymać dietę na wakacjach?

Jak wiadomo przed wakacjami zaczynamy bardziej dbać o naszą sylwetkę, więcej się ruszamy, a także przechodzimy na „dietę”. Robimy to w jednym celu - aby na upragnionym wyjeździe prezentować nienaganną sylwetkę. Jednak przed samym wyjazdem zastanawiamy się: „jak utrzymać dietę podczas wakacji?!”. O tym właśnie sobie porozmawiamy w niniejszym artykule.

Znaczenie diety w realizacji naszych celów

Dieta w realizacji naszych celów odgrywa niebagatelną rolę. Można powiedzieć, że bez niej nasz wysiłek jaki włożymy w poprawę naszej sylwetki nie będzie tak spektakularny, gdy będziemy mieli dobraną odpowiednią dietę. Dlatego tak – jeśli chcemy mieć fajną sylwetkę na wakacje – prędzej czy później będziemy musieli zmienić nawyki żywieniowe, a także zwiększyć aktywność fizyczną.

Dieta – katorga czy nawyki?

Wiele razy spotykam się z sytuacją, w której osoby, gdy tylko usłyszą słowo „dieta” – myślą, że będzie to katorga, że będą jeść tylko ryż z kurczakiem, a jedynym smakołykiem będzie cola zero. NIC BARDZIEJ MYLNEGO! Można powiedzieć, że na „diecie” jest każdy z nas! Dieta to nic innego jak odpowiedni styl żywienia – jedni odżywiają się zdrowiej, drudzy mniej, ale każdy z nas jest na jakieś diecie. Najlepszym argumentem zmiany nawyków żywieniowych – obok fajnej sylwetki – powinna być przede wszystkim poprawa naszego zdrowia! Warto zatem zmienić swoje nawyki żywieniowe i nie oznacza to wcale, że od czasu do czasu będziecie mogli sobie pozwolić na wyjście ze znajomymi na miasto, zjedzenie ulubionej pizzy, czy też wypić piwo! Pamiętajcie, że nie jesteście „więźniami diety” – wszystko jest dla ludzi, tylko w odpowiednich proporcjach!

Jak utrzymać dietę na wakacjach?

Umówmy się – robimy formę aby mieć fajną sylwetkę na wymarzonych wakacjach. Jednak, czy warto na wakacjach objadać się do syta aby po takim wyjeździe stracić to co udało nam się osiągnąć? ZDECYDOWANIE NIE! Dlatego powstaje pytanie – jak utrzymać dietę? Poniżej wskaże kilka wskazówek:

1. Jedz mniej, ale częściej; uchroni Cię to przed objadaniem się „na zapas” – mniejsze, ale częstsze posiłki nie będą powodowały ataków głodu, co może prowadzić do zjedzenia większej ilości kalorii;
2. Ruszaj się! Mimo, że jesteś na wakacjach – korzystaj z ruchu! Spalona dodatkowa ilość kalorii, pozwoli Ci na utrzymanie sylwetki w ryzach oraz zjedzenie dodatkowych – nie do końca zdrowych - kalorii;
3. Pij dużo wody!
4. Zachowaj zdrowy rozsądek – pamiętaj, że jesteś na wakacjach, więc jeśli sobie już na coś pozwolisz – nic złego się nie stanie! Twój organizm ma odpocząć od codzienności / rygoru, tak więc będzie to z większą korzyścią dla Twojego organizmu jak sobie na niektóre rzeczy pozwolisz! Pamiętaj tylko aby nie przesadzać z ilością;

Wakacje to wspaniały okres dla każdego z nas – liczy się wtedy przede wszystkim odpoczynek i o tym powinniśmy przede wszystkim pamiętać! Nie pozwólmy jednak na totalne poluzowanie w kwestii diety, gdyż może się okazać po wakacjach, że wracamy z dodatkowym bagażem nie w torbie podróżnej, a we własnym ciele!

Michał Lebiest

Trener personalny

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Trec Liquid L-Carnitine 3000 - 1000ml
105,99 PLN
Zobacz produkt
6PAK Nutrition STIM PAK - 220g
49,99 PLN
Zobacz produkt
Essence L-Carnitine - 90 tabl.
29,00 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść