PROTEINS 15% OFF Code: BIALKO15

PRZEPIS: Podpłomyki z solą himalajską

Są takie skarby kuchni polskiej, które zdecydowania trzeba wypróbować w swojej własnej kuchni. Jednym z nich jest np podstawowa wersja podpłomyka, który można podawać z wszelkiego rodzaju pastami i farszami.

Składniki:

Sposób przygotowania:

Przesiej mąkę przez sitko do miski.
Dodaj soli. Wlewaj powoli wrzącą wodę i cały czas mieszaj łyżką.
Wszystkie składniki muszą połączyć się w masę. W trakcie mieszania masa zbierze z powierzchni miski całą mąkę i utworzy kulę. Zagniataj ją jeszcze parę minut rękoma, aż ciasto nie będzie się przyklejać do dłoni. Ciasto musi być gładkie i sprężyste.

Ciasto na podpłomyk powinno odstać chwilę pod przykryciem.
Po tym czasie uformuj z ciasta podłużny wałek i pokrój je na równe kawałki, a każdy z nich rozwałkuj cienko na podsypanym mąką blacie.

Placki bardzo cienko rozwałkowane upiecz na mocno rozgrzanej SUCHEJ patelni.
Od spodu na powierzchni placka muszą pojawić się brązowe przypalane kropki, wtedy trzeba odwrócić placek na drugą stronę i piec tyle samo.

Podajemy z dowolnymi dodatkami u mnie dwa połączone ze sobą a między nimi mięsny farsz i farsz z białego sera.

Izabela Mencel

Team Bodypak

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Intenson Sól Himalajska Różowa Drobna - 500g
3,50 PLN
Zobacz produkt
Sport Definition That’s the Cashew Butter Crunchy - 300g
39,00 PLN
Zobacz produkt
LiteFOOD Cooking Spray - 500 ml
25,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść