12% ZNIŻKI OD 100ZŁ  KOD: CARDIO12

Ginkgo biloba

 
  Produktów
  na stronie:
  40

  Ginkgo biloba

  GINKO BILOBA - PRODUKT GODNY XXI WIEKU?

  Ginkgo biloba jest to roślina znana szerzej także jako miłorząb dwuklapowy (potocznie miłorząb japoński). Współcześnie jest uprawiana między innymi na potrzeby rynku farmaceutycznego. Wykazuje szereg właściwości, obok których trudno przejść obojętnie. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, krwionośnego, ale i odpornościowego. Wykazuje pozytywny wpływ także na sprawność intelektualną, podnosząc koncentrację oraz sprzyjając lepszemu zapamiętywaniu. Bywa doceniany zarówno przez osoby uczące się, jak i pracujące typowo umysłowo.

  GINKO BILOBA - POCHODZENIE, KILKA SŁÓW O HISTORII.

  Miłorząb dwuklapowy (łac. Ginkgo biloba) zaliczany jest do drzew i pochodzi stricte z Chin. Warto podkreślić, że przetrwał on bez zmian strukturalnych przez przeszło 150 milionów lat. Współcześnie jest powszechny w krajach Azji wschodniej - często można go spotkać w pobliżu świątyń. Jest relatywnie rzadko spotykany w Polsce. Szczególnie cenne i bogate w dobroczynne substancje aktywne są liście miłorzębu, które są zbierane jesienią i poddawane starannemu suszeniu. Zwykle prowadzone jest ono w zacienionych miejscach, bowiem działanie słońca nie jest wskazane.

  Potocznie określana jest mianem miłorzębu japońskiego, co nie jest zgodne z systematyką biologiczną i może trochę mylić w kwestii pochodzenia. Nazwa ta wynika z faktu, że pierwszym krajem, z którego sprowadzono tą wyjątkową roślinę do Europy była właśnie Japonia. Miłorząb to długowieczne drzewo, które może się rozwijać nawet setki lat.

  GINKO BILOBA - CUDOWNE WŁAŚCIWOŚCI.

  Miłorząb japoński (dwuklapowy) wykazuje szereg pozytywnych właściwości względem organizmu człowieka. Wynikają one wprost z faktu, że jest on rośliną bogatą w substancje aktywne. Można wśród nich wyróżnić między innymi:

  witaminę C oraz witaminę E,

  - selen,

  - terpeny,

  - karotenoidy,

  - fitosterole,

  - flawonoidy roślinne.

  Wszystko to przekłada się na zastosowanie preparatów opartych o Ginkgo biloba jako wsparcia w leczeniu chorób związanych z układem nerwowym. Oczywiście nie jest to w żadnym razie lek, a pełni jedynie funkcje wspomagające prowadzonej terapii.

  Właściwości miłorzębu dwuklapkowego są powodem tak dużej i ciągle rosnącej jego popularności. Wszystkie wynikają z bogactwa dobroczynnych substancji aktywnych w nim zawartych. Wśród nich można wyróżnić pozytywny wpływ na umiejętność zapamiętywania, poprawę koncentracji oraz skupienia uwagi. Wzmacnia układ krążenia oraz stymuluje przemiany energetyczne organizmu. Wpływa na uelastycznienie naczyń krwionośnych oraz zmniejsza ich przepuszczalność. Może działać nawet antyagregacyjnie na krew, co zmniejsza ryzyko powstawania zakrzepic. Sprzyja także regulacji poziomu cholesterolu LDL we krwi. Natomiast dzięki bogactwu antyoksydantów sprzyja skutecznemu wymiataniu wolnych rodników tlenowych.

  Ginkgo biloba jest jednym z najlepszych adaptogenów roślinnego pochodzenia, a więc naturalnego. Jego regularne stosowanie wzmacnia układ nerwowy w kontekście coraz większych dawek stresu, w jakich organizm musi funkcjonować. Na tym jednak jego wyjątkowe właściwości się nie kończą, jest bowiem także uznanym adfodyzjakiem. Wynika to z jego wpływu na poprawę ukrwienia oraz zwiększenia przepływu krwi - także w przypadku narządów płciowych. Wspomaga tym samym funkcje seksualne i ułatwia erekcję. Jest to związane zapewne z pobudzaniem produkcji tlenku azotu, działającego wazodylatacyjnie.

  Reasumując, miłorząb japoński (dwuklapowy) sprzyja:

  - obniżeniu i regulacji cholesterolu (LDL) we krwi,

  - sprzyja poprawie pamięci, podnosi koncentrację oraz ogólną sprawność intelektualną,

  - poprawia ukrwienie mózgu oraz innych narządów ciała,

  - jest silnym adaptogenem oraz afrodyzjakiem wzmacniającym organizm na wielu płaszczyznach jednocześnie,

  - wykazuje działanie antyoksydacyjne, sprzyjając skutecznej walce z wolnymi rodnikami tlenowymi,

  - wpływa pozytywnie na stan i funkcjonowanie układu nerwowego.

  GINKO BILOBA - ZASTOSOWANIE W SPORCIE.

  Istnieje wiele racjonalnych powodów, dla których warto sięgnąć po Ginkgo bilba, jednak wśród takich stricte sportowych warto podkreślić niwelację negatywnych skutków stresu. Oczywiście nie tylko psychicznego, ale i fizycznego, którego ilość znacząco wzrasta w okresie wzmożonej aktywności fizycznej.

  GINKO BILOBA - CZY WARTO KUPIĆ?

  Preparaty, jakie znajdziesz w tej kategorii, stanowią doskonałe źródło ekstraktów pozyskiwanych ze starannie pozyskiwanego miłorzębu dwuklapkowego określanego także mianem japońskiego lub także Ginkgo biloba. Jest to roślina będąca jedynym współcześnie żyjącym przedstawicielem rodziny miłorzębowatych. Specjalnie spreparowany wyciąg z jego liści wykazuje wyjątkowe bogactwo substancji aktywnych o wielokierunkowym działaniu. Wpływają one na poprawę pamięci i ogólnych umiejętności umysłowych (szczególnie u osób pracujących umysłowo, jak i starszych). Pomagają zachować w pełnej sprawności funkcje poznawcze oraz utrzymanie dobrego samopoczucia, jak i stanu psychicznego. Preparat stanowi znakomity wybór dla osób poszukujących skutecznego i w pełni naturalnego adaptogenu, który wesprze organizm w okresie zwiększonych ilości stresu każdego dnia.

  Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, znajdziesz w niej bowiem najwyższej jakości produkty w bardzo korzystnych cenach.

  GINKO BILOBA - PODSUMOWANIE.

  Regularna suplementacja Ginkgo biloba wspomaga krążenie obwodowe oraz sprzyja prawidłowej pracy całego mózgu. Natomiast dzięki zawartości naturalnych przeciwutleniaczy, pomaga chronić komórki przed wolnymi rodnikami tlenowymi, których aktywność może doprowadzić nawet do ich zniszczenia lub uszkodzenia DNA. Proponowana kategoria obejmuje wysokiej jakości produkty znanych i cenionych producentów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

  Porównaj produkty
  0
  Usuń z porównania
  Ukryj
  Wyczyść
  Dlaczego warto nam zaufać?
  l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
  Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
  Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
  Obserwuj nas na Instagramie #bodypak