Białka -15% Kod: BIALKO15

6PAK Nutrition Glutamine - 240g

 • Ref: PAK/153
6PAK Nutrition Glutamine - 240g Powiększ

6PAK Nutrition Glutamine - 240g

 • Ref: PAK/153

6PAK Nutrition Glutamine - 240g

39,99 PLN
48 porcji / 240 g
1 porcja / 0,83 PLN
Marka6PAK Nutrition
FormaProszek
Opakowanie240 g
39,99 PLN

Formotiva Protein Bar 2.0 - 55g

Gratis do każdego zamówienia

Formotiva Protein Bar 2.0 - 55g

Produkt w magazynie

Wysyłka w ciagu 48h

Kupując ten produkt otrzymasz 39 punktów lojalnościowych Twój koszyk wyniesie 39 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 1,56 PLN.

Dostawa już od 10,99 PLN

Sprawdź koszty wysyłki

Gratisy do każdego zamówienia

Zobacz jaki prezent możesz wybrać

30-dniowe prawo zwrotu

Opinie (0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Opis

Opis

 • FORMUŁA OKOŁOTRENINGOWA NA BAZIE GLUTAMINY
 • DODATKOWO WZBOGACONA O TAURYNĘ I WITAMINĘ B6
 • WITAMINA B6 PRZYCZYNIA SIĘ DO UTRZYMANIA PRAWIDŁOWEGO METABOLIZMU ENERGETYCZNEGO ORAZ DO ZMNIEJSZENIA UCZUCIA ZMĘCZENIA I ZNUŻENIA
 • WITAMINA B6 PRZYCZYNIA SIĘ DO UTRZYMANIA PRAWIDŁOWEGO METABOLIZMU BIAŁKA I GLIKOGENU
 • PRODUKT NIE ZAWIERA ŻADNYCH SUBSTANCJI DODATKOWYCH
 • DO STOSOWANIA PRZED I PO TRENINGU
 • OPAKOWANIE ZAPEWNIA 48 PORCJI

6PAK Nutrition Glutamine to suplement diety w postaci proszku zawierający L-glutaminę, taurynę i witaminę B6. To formuła okołotreningowa, która polecana jest osobom dorosłym wykonującym ćwiczenia fizyczne o dużej intensywności.


6PAK Nutrition Glutamine – znakomita formuła okołotreningowa! Dowiedz się dlaczego!

Glutamina jest najliczniejszym międzykomórkowym i wewnątrzkomórkowym wolnym aminokwasem w organizmie człowieka. Jest przykładem wszechstronności metabolizmu aminokwasów. W publikacji naukowej z 2015 r. autorzy (Stehle, Kuhn) podają, że glutamina odgrywa kluczową rolę w metabolizmie azotu, białka i energiiAminokwas ten transportuje azot między komórkami i / lub narządami i służy jako paliwo metaboliczne (oprócz glukozy lub też jako alternatywa). Ponadto w artykule tym przedstawiono, że glutamina jest prekursorem syntezy białek, nukleotydów i kwasów nukleinowych, a także reguluje szlaki komórkowe i związane z nimi funkcje. Warto podkreślić, że glutamina ma fundamentalne znaczenie dla wymiany azotu poprzez transport amoniaku między tkankami, a przez to wpływ na homeostazę pH.

Glutamina a mięśnie – w artykule naukowym szeroko opisującym glutaminę (Cruzat, Rogero et al., 2018) przedstawiono, że jej dostępność i metabolizm w organizmie są bezpośrednio związane z tkanką mięśni szkieletowych. Mięśnie szkieletowe są ilościowo najważniejszym miejscem zapasu glutaminy oraz jej syntezy i uwalniania, w związku z tym odgrywają podstawową rolę w metabolizmie glutaminy. Domięśniowa zawartość glutaminy odpowiada 50–60% całkowitej ilości wolnych aminokwasów w tkance mięśni szkieletowych. Około 80% glutaminy w organizmie znajduje się w mięśniu szkieletowym. Cruzat i Rogero w swojej publikacji podali również, że glutamina może wykazywać właściwości przeciwutleniające i cytoprotekcyjne (czyli ochronne), co wiąże się ze zdolnością do modulowania reakcji ochronnych. Może to być szczególnie ważne w sytuacjach wysokiego katabolizmu. A jak wiadomo, ćwiczenia fizyczne o dużej intensywności stanowią też warunki kataboliczne. 


6PAK Nutrition Glutamine – dodatek witaminy B6 i tauryny

Witamina B6 – nie bez znaczenia jest wzbogacenie produktu do stosowania przed i po treningu o witaminę B6. Witamina ta przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Co ważne, przyczynia się również do utrzymania prawidłowego metabolizmu białka i glikogenu. Oprócz tych cennych właściwości, witamina B6 pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego i nerwowego, a także w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Przyczynia się też do regulacji aktywności hormonalnej i pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek.

Tauryna – zaliczana jest do niebiałkowych aminokwasów, który ogólnie jest obecny w tkankach zwierzęcych. Szacuje się, że średnio człowiek o masie 70 kg będzie miał w swoim organizmie około 70 g tauryny. W przeglądzie naukowym dotyczącym tauryny, który pojawił się w 2015 r. w czasopismie Molecular Vision, autorzy (Ripps, Shen) omawiają jej działanie. W artykule tym przedstawione jest, że tauryna pełni wiele funkcji w ośrodkowym układzie nerwowym; jest modulatorem aktywności neuronów. Wykazuje także aktywność przeciwutleniającą oraz przejawia właściwości cytoprotekcyjne, czyli przejawia zdolność do ochrony komórek przed szkodliwym wpływem różnych czynników.


6PAK Nutrition Glutamine – przygotuj się na ćwiczenia fizyczne o dużej intensywności! Twój trening na 100%!


Literatura:

 1. Stehle P., Kuhn K. S., Glutamine: An Obligatory Parenteral Nutrition Substrate in Critical Care Therapy, BioMed Research International, 2015; 2015: 545467.
 2. Cruzat V., Rogero M. M., Keane K. N., Curi R., Newsholme P., Glutamine: Metabolism and Immune Function, Supplementation and Clinical Translation, Nutrients, 2018 Nov; 10(11): 1564.
 3. Szymański K., Winiarska K., Tauryna i jej potencjalne wykorzystanie w terapii, Postępy Higieny i Medycyny Doświadczalnej, 2008; 62: 75-86.
 4. Ripps H., Shen W., Review: Taurine: A “very essential” amino acid, Molecular Vision, 2012; 18: 2673-2686.
 5. Rozporządzenie Komisji (UE) NR 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r. ustanawiające wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci.

Zalecane spożycie / sposób przygotowania:

Zmieszać 3/4 miarki proszku (5 g) z 200 ml wody. Spożywać 1 porcję dwa razy dziennie: przed treningiem i bezpośrednio po treningu. Stosować w dni treningowe.

© UWAGA OPIS AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów produktów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione!
Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Cena za jeden opis naszego autorstwa wynosi 10 000 zł netto.

Uwagi

Suplement diety / Środek spożywczy zastępujący całodzienną dietę, do kontroli masy ciała.
Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C. Chronić przed światłem.

Tabela składu

Tabela składu

6PAK Nutrition Glutamine - 240g
Porcja: 5 g
Ilość porcji w opakowaniu :48
Opakowanie:240 g
Masa netto :240.00 g
Wartość Odżywcza / Informacja Żywieniowa: Na 5 g % RWS*
L-glutamina 4945 mg -
Tauryna 50 mg -
Witamina B6 5 mg 357%

Składniki: L-glutamina (98,9%), tauryna, witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny).

Może zawierać niezamierzoną obecność pochodnych mleka, soi, zbóż zawierających gluten (pszenicy), jaj, orzechów ziemnych i innych orzechów.

*% Referencyjna Wartość Spożycia

Często kupowane razem

 • 39,99 PLN
 • 49,99 PLN
 • 16,29 PLN

Suma zestawu

106,27 PLN


Szybki kontakt:

Porady na e-mail
porady@bodypak.pl
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść