• Obecnie brak na stanie

Opis Biogenix Citrulline & Arginine 4500 bx - 200g

  • CYTRULINA I ARGININA OD BIOGENIX
  • ZNAKOMITY PRODUKT DO STOSOWANIA PRZED TRENINGIEM
  • POLECANY DLA OSÓB O ZWIĘKSZONEJ AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ
  • KAŻDA PORCJA TO 3000 MG CYTRULINY I 1500 MG CHLOROWODORKU L-ARGININY
  • CYTRULINA I ARGININA SĄ ZNANE ZE SWOJEGO WPŁYWU NA TLENEK AZOTU
  • PRODUKT ZAPEWNIA 33 PORCJE

Biogenix Citrulline & Arginine 4500 bx to suplement diety w postaci proszku zawierający L-cytrulinę i L-argininę. Produkt polecany jest osobom o zwiększonej aktywności fizycznej, do stosowania przed treningiem. 


Co przed treningiem?

Na pewno jest to pytanie, które nurtuje przede wszystkim osoby, które dopiero zaczynają ustalać swoje plany treningowe. Jedne z głównych składników produktów przedtreningowych to arginina i cytrulina lub kombinacja tych aminokwasów


Jaki jest związek między argininą a cytruliną? 

L-cytrulina jest nieistotnym aminokwasem, który w wyniku zachodzących reakcji przekształca się w argininę. W przeciwieństwie do doustnej suplementacji argininy, która podlega przedukładowej eliminacji przez metabolizm wątrobowy, doustna suplementacja cytruliny nie jest wychwytywana przez wątrobę i jest transportowana do nerek, gdzie większość cytruliny jest katabolizowana do argininy. W rezultacie suplementacja cytruliny zwiększa ilość argininy w osoczu. Dowiedziono, że cytrulina podnosi poziom argininy we krwi bardziej, niż równoważna jej ilość argininy (Gonzales i wsp., 2017).


Jak działa arginina?

Przede wszystkim właściwości argininy są kojarzone z syntezą tlenku azotu i jego rolą jako komórkowej cząsteczki sygnałowej o fizjologicznym działaniu. Tlenek azotu wykazuje zwiększony przepływ krwi i poprawę skurczu mięśni, wymiany gazowej, kinetyki tlenu i biogenezy mitochondriów. Wykazano również, że arginina stymuluje uwalnianie hormonu wzrostu, który pomaga promować wzrost komórek i regulować mobilizację paliw w organizmie, co w efekcie może przyczyniać się do zwiększenia masy mięśniowej. Mówiąc prościej, arginina wykazuje wpływ na różne szlaki fizjologiczne i metaboliczne, które mogą poprawić wyniki sportowe w zakresie wytrzymałości zarówno w trakcie treningów tlenowych, jak i tych beztlenowych o wysokiej intensywności (Viribay i wsp., 2020).

Dlatego też produkty będące połączeniem argininy i cytruliny są polecane do stosowania przed treningiem. Citrulline & Arginine od Biogenix jest dobrym wyborem przed planowaną aktywnością fizyczną.

Biogenix Citrulline & Arginine 4500 bx – połączenie cytruliny i argininy. Świetna przedtreningówka!


Literatura:

  1. Gonzales J. U., Raymond A., Ashley J., Kim Y., Does L-citrulline supplementation improve exercise blood flow in older adults? Experimental physiology, 2017, 102(12), 1661-1671.
  2. Viribay A., Burgos J., Fernández-Landa J., Seco-Calvo J., Mielgo-Ayuso, J., Effects of Arginine Supplementation on Athletic Performance Based on Energy Metabolism: A Systematic Review and Meta-Analysis. Nutrients, 2020, 12(5), 1300.
Zalecane spożycie / sposób przygotowania:
Spożywać 1 porcję dziennie, na około 30 minut przed treningiem. 1 porcję (6 g proszku = ½ miarki) rozpuścić w 150 ml wody. Spożyć zaraz po przygotowaniu.

Uwagi

Suplement diety.
Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu.
Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Produkt niewskazany dla osób z zaburzeniami ciśnienia. Nie używać łącznie z lekami, w szczególności wpływającymi na układ sercowo-naczyniowy.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Tabela składu

Biogenix Citrulline & Arginine 4500 bx - 200g

Zawiera substancje słodzące.

Porcja: 6 g
Ilość porcji w opakowaniu: 33
Opakowanie: 200 g
Masa netto: 200.00 g
Wartość odżywcza / Informacja żywieniowa
  na 6 g % RWS*
L-cytrulina 3000 mg -
Chlorowodorek L-argininy 1500 mg -
- w tym L-arginina 1308 mg -

*RWS - Referencyjna wartość spożycia.

Składniki: L-cytrulina, chlorowodorek L-argininy, regulator kwasowości – kwas cytrynowy; aromaty, substancja zagęszczająca – guma arabska; substancja przeciwzbrylająca – dwutlenek krzemu; substancje słodzące – acesulfam K, sukraloza; barwniki – karoteny (A), karmin (B), ryboflawiny (C), E 150c (D), E 150d (E), E 133 (F), błękit patentowy V (G), indygokarmin (H), chlorofile i chlorofiliny (I), kurkumina (J), antocyjany (K), ekstrakt z papryki (L), betanina (M), węgiel roślinny (N).

(A)-(Z) – W zależności od smaku produktu symbol (A-Z) użytego składnika znajduje się obok daty minimalnej trwałości (najlepiej spożyć przed).

Wyprodukowano w zakładzie wykorzystującym składniki pochodzące z mleka, jaj, soi, orzechów, orzeszków ziemnych (arachidowych), zbóż zawierających gluten, ryb, skorupiaków, mięczaków.

Biogenix Citrulline & Arginine 4500 bx - 200g

Ref: BX/051
67,64 pln
33 porcji / 200g1 porcja / 2,05 pln100 g / 33,82 pln

Obecnie brak na stanie.

Włączenie powiadomienia w tym miejscu nie jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie newsletterów lub innych reklam drogą mailową. Jest to zgoda jedynie na wysłanie informacji o ponownej dostępności tego produktu.

Masz ustawione powiadomienie o obecności produktu. Kiedy produkt pojawi się w naszym magazynie zostaniesz powiadomiony na podany email.

Sprawdź zamienniki
Podobne produkty
6PAK Nutrition Bestia Przedtreningówka - 240g

6PAK Nutrition Bestia Przedtreningówka - 240g

1 porcja / 2,08 pln
49,99 pln
Najniższa cena: 59,99 pln -17%
6PAK Nutrition HEAT - 240 g

6PAK Nutrition HEAT - 240 g

1 porcja / 2,08 pln
49,99 pln
6PAK Nutrition Boom - 240 g

6PAK Nutrition Boom - 240 g

1 porcja / 0,83 pln
49,99 pln
6PAK Nutrition CRAZE - 240 g

6PAK Nutrition CRAZE - 240 g

1 porcja / 1,25 pln
49,99 pln
Szybki kontakt

Infolinia

(32) 308 00 02

Porady na e-mail
porady@bodypak.pl

533 369 898

Szybki kontakt

Wypełnij formularz

Najnowsze artykuły

PRZECZYTAJ WIĘCEJ ARTYKUŁÓW