-20% NA WSZYSTKO*  KOD: CM20
Home

24-06-2022

Czy zawsze jest odpowiedni moment na redukcje tkanki tłuszczowej?

Widząc tytuł niniejszego artykułu możecie pomyśleć, że zawsze może być odpowiedni moment na redukcje tkanki tłuszczowej.

Jednak nie zawsze tak jest i na tym zagadnieniu skupie się w niniejszym artykule. Zagadnienie redukcji tkanki tłuszczowej jest odmieniana przez wszystkie przypadki zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy to chcemy się dobrze czuć na plaży. Jednak choć wydaje się to dziwne – nie zawsze jest dobry czas na redukcję i czasem lepiej przesunąć ją w czasie, niż na siłę próbować. W jakich sytuacjach nie warto redukować tkanki tłuszczowej?

1. W trakcie kontuzji lub choroby – najgorszą rzeczą w trakcie kontuzji lub choroby, którą możesz zrobić to zdecydować się na redukcje tkanki tłuszczowej. W tym okresie organizm musi wypoczywać, a przede wszystkim dostarczać odpowiednią ilość makro i mikroelementów. Warto wtedy przerwać redukcję I dożywić ciało, aby szybciej wróciło do homeostazy!

2. Jesteś w trakcie sesji egzaminacyjnej, masz dużo nowych obowiązków w pracy, lub masz stresujący okres w życiu? Redukcja może być nie najlepszym pomysłem na ten czas! Redukcja tkanki tłuszczowej jest stresorem dla organizmu, więc dokładanie go w momencie, w którym tego stresu już jest i tak za dużo nie jest dobrym pomysłem! Lepiej przetrwać gorszy moment i dopiero potem zdecydować się na redukcję, a na pewno będzie ona przeprowadzona w lepszy i przede wszystkim zdrowszy sposób.

3. Jeśli do tej pory spróbowałeś/aś wielu diet redukcyjnych w Twoim życiu i na Ciebie nie działają – nie rzucaj się na kolejną dietę! Daj sobie czas na odżywienie organizmu, bo przez długi czas nie dostawał odpowiedniej porcji składników odżywczych, przez co ciężko jest zredukować tkankę tłuszczową. Gdy nadejdzie odpowiedni czas, Twoje ciało będzie dożywione – zdecydowanie lepiej organizm będzie reagował w momencie deficytu kalorycznego, a przede wszystkim redukcja będzie przyjemniejsza i efektywniejsza.

Rekomendacja Bodypak dla Ciebie:

6PAK Nutrition Bestia Burner - 100 kaps. Spalacz tłuszczu
79,99 PLN
Zobacz Produkt
Trec Vitality Green Coffee Extract - 90 kaps.
24,99 PLN
Zobacz Produkt
Pyszne białko plus wyjątkowy spalacz tłuszczu
149,99 PLN
Zobacz Produkt

Czytając ten artykuł możecie dojść do wniosku, że tak naprawdę nie ma dobrego momentu na redukcje tkanki tłuszczowej. Jednak tak nie jest i jak najbardziej jest wiele czasu na to aby zredukować tkankę tłuszczową i cieszyć się wspaniałą sylwetką. Musi to być jednak dobrze zaplanowane i przede wszystkim zrobione zdrowo, dbając o odpowiednią podaż witamin, minerałów oraz makroskładników. Istnieje teraz wiele przykładów jak dobierać sobie kaloryczność diety aby efektywnie zredukować tkankę tłuszczową, ale jeśli dalej nie czujecie się pewnie w tym zakresie – możecie skorzystać z pomocy kogoś bardziej doświadczonego – np. trenera personalnego lub dietetyka. Warto także słuchać swojego organizmu i jeśli czujesz, że Twój organizm domaga się krótkiego odpoczynku od redukcji – odpocznij kilka dni. Nie mówię tutaj jednak o jedzeniu czego popadnie tylko z deficytu – na chwilę wejść na zerowy bilans kaloryczny – nie dość, że doładujesz trochę kalorii, to będziesz miał więcej siły na dalszą redukcję! Taki schemat pozwoli Ci przejść przez proces redukcji, a po jej zakończeniu nie będzie efektu jojo, który zdarza się u osób, które chcą w szybki sposób schudnąć, a potem wracają do starego trybu odżywiania.

Michał Lebiest

Trener personalny

regulations
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Gratisy do każdego zamówienia Gratisy do każdego zamówienia
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak