-10% na całe zamówienie od 150 pln  KOD: APRIL10

5 najtańszych odżywek białkowych

Odżywki białkowe, jak wszystkie produkty spożywcze bogate w białko, nie należą do najtańszych. Jakie białko powinniśmy wybrać, aby nie zrujnować swojego budżetu, ale jednocześnie nie tracić na ich jakości? Przedstawiamy ranking najlepszych, ekonomicznych odżywek białkowych.
5 najtańszych odżywek białkowych
Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty
Spis treści

Odżywki białkowe, jak wszystkie produkty spożywcze bogate w białko, nie należą do najtańszych. Jakie białko powinniśmy wybrać, aby nie zrujnować swojego budżetu, ale jednocześnie nie tracić na ich jakości? Poniżej znajdziesz nasze propozycje.

"Nie jestem w stanie trzymać diety, ponieważ jest ona dla mnie zbyt droga . Po prostu mnie na to nie stać." – znasz te słowa, prawda? Czy rzeczywiście "trzymanie diety" jest takie drogie, jak większość społeczeństwa twierdzi? Czy naprawdę musimy zrezygnować z przyjemności, na koszt zdrowego odżywiania się? Zdecydowanie NIE!

Weźmy za przykład mężczyznę, który przy niskim poziomie tkanki tłuszczowej waży 90kg i chce zbudować kolejne kilogramy masy mięśniowej. Nie jest tajemnicą, iż aby to uczynić, musi on spożyć niemałą ilość kalorii w ciągu dnia. Z pewnością, akurat w jego przypadku, miesięczny koszt produktów spożywczych wcale nie będzie małą sumą. Ale czy od takich osób słyszymy wcześniej przytoczone słowa? Zazwyczaj NIE! Najczęściej słyszymy je od osób, które chcą zrzucić kilka lub kilkanaście kilogramów nadwagi, jednocześnie szukających wymówki, która usprawiedliwi ich lenistwo.

Przygotowaliśmy zatem ranking najbardziej ekonomicznych odżywek białkowych, które z pewnością nie będą dla Ciebie wielkim obciążeniem finansowym, a jednocześnie pozwolą uzupełnić Twoją dietę w pełnowartościowe proteiny.

5 najlepszych, ekonomicznych odżywek białkowych:

1. 6PAK Nutrition Milky Shake Whey

5 najtańszych odżywek białkowych

Milky Shake Whey można opisać w kilku słowach, bardzo szczegółowo: idealna odżywka białkowa w takim przedziale cenowym! W każdej porcji produktu znajduje się niecałe 22g czystego białka. Jest to koncentrat białka serwatkowego z dodatkiem maślanki która sprawia, że nasz shake nawet po zmieszaniu z wodą jest bardziej gęsty od innych odżywek. Smaki Milky Shake’a są bardzo smaczne i jednocześnie bardzo dobrze odwzorowane. Każdy z nich przypomina ten, który zobaczymy na opakowaniu. Bez wątpienia jest to numer 1 wśród ekonomicznych odżywek białkowych, o czym przekonało się wiele osób. Rozpuszcza się bez żadnych problemów. Używany nie tylko okołotreningowo, ale także jako dodatek do wypieków, omletów, deserów itp. Wiele osób twierdzi, że ma tylko jeden minus – bardzo szybko się kończy…
Wersji smakowych dostępnych na rynku jest prawie 20, więc bez wątpienia mamy w czym wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie.
6PAK Nutrition produkuje swoją „perełkę” w następujących opakowaniach: 30g (próbki), 300g, 700g oraz 1800g. Koszt największego opakowania to tylko 89zł, w którym znajduje się 60 porcji. Za każdą z nich zapłacimy jedyne 1,48zł!!


2. UNS WPC Econo

5 najtańszych odżywek białkowych

Econo to jeden z najstarszych produktów firmy UNS, który cieszy się ogromną popularnością. Po dłuższej nieobecności, powrócił do ich oferty z jeszcze lepszym skutkiem! Oczywiście, jak każda odżywka białkowa – ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Wiele osób chwali ją po prostu za bardzo atrakcyjną cenę, bardzo dobrą rozpuszczalność oraz odpowiedni profil aminokwasowy produktu, który zapewnia im odpowiednią regenerację po ciężkich treningach. Jednocześnie oceniają oni jakość produktu bardzo wysoko. Nie odczuwają żadnego dyskomfortu trawiennego po wypiciu białka. WPC Econo główną krytykę zbiera niestety za niezbyt dopracowane wersje smakowe. Jest ich bardzo dużo (prawie 20), niemniej jednak większość osób nie zachwycają. 100g produktu to 70g białka, 12g węglowodanów oraz niecałe 7g tłuszczy.
UNS produkuje swoje białko w dwóch opakowaniach – 900g oraz 1800g. Koszt dużego opakowania to jedyne 89zł. Zatem każda porcja będzie nas kosztować 1,48zł.


3. Activlab WPC 80 Standard

5 najtańszych odżywek białkowych

Czysty koncentrat białka serwatkowego w rewelacyjnych wersjach smakowych, które bez wątpienia wyróżniają ten produkt na tle konkurencji. Wysoka zawartość aminokwasów BCAA oraz EAA zapewniają odpowiednie uzupełnienie niedoborów w naszej diecie. Wspomagają procesy redukcji tkanki tłuszczowej oraz budowę masy mięśniowej. Białko bardzo uniwersalne, które można stosować zarówno w porach około-treningowych, jak i w ciągu dnia. Producent proponuje nam porcje 60g produktu, co daje nam aż 44g czystego białka! Dla wielu z nas ilość ta może się okazać zbyt duża, dlatego też warto ją wówczas zmniejszyć.
To, z czego słynie WPC 80 z firmy Activlab, to wcześniej wspomniane wersje smakowe. Są to: banan, czekolada z chili, czekolada mleczna, czekolada z orzechem, czekolada ze śliwką, czekolada z truflami, truskawka oraz wanilia. Dostępna jest także wersja bezsmakowa.
WPC 80 produkowany jest w opakowaniu tylko 700g w cenie około 44zł. Jak wcześniej zostało wspomniane, porcja polecana przez producenta to aż 60g produktu. Przeliczając jednak koszt standardowej porcji odżywki białkowej, czyli 30g, będzie to dla nas koszt około 1,91zł.


4. Ostrovit Economy WPC80

5 najtańszych odżywek białkowych

Jedna z najtańszych odżywek białkowych na rynku. Niestety, ale smak produktu nie powala na kolana. Smaki są bowiem bardzo słabo odwzorowane, co dla wielu osób jest ogromnym minusem. W 100g produktu znajduje się tylko 70g czystego białka i aż 20g węglowodanów. Tłuszczu stosunkowo niewiele – 2g. Mimo wszystko, dzięki tej odżywce białkowej jesteśmy w stanie spokojnie uzupełnić niedobory w naszej diecie każdego dnia, ponieważ profil aminokwasowy tego produktu nie odbiega znacznie od konkurencji. Jeśli sytuacja zmusza Cię do tego, aby na co dzień liczyć się z każdą złotówką, to WPC Economy z firmy Ostrovit będzie dla Ciebie jednym z najlepszych wyborów!
Ostrovit produkuje swoje białko w ponad 10-ciu wersjach smakowych w bardzo atrakcyjnej cenie! Opakowanie 700g to koszt w granicach 30zł, zatem jedna porcja to jedyne 1,3zł!


5. GO ON! Nutrition Whey (WPC + WPI)

5 najtańszych odżywek białkowych

Jak sama nazwa wskazuje, jest to koncentrat białka serwatkowego z dodatkiem izolatu. Zaskakujący jest fakt, iż do tańszych odżywek białkowych, producenci dodają izolat, co oczywiście jest ogromną zaletą. Niestety, ale producent nie podaje procentowego udziału WPC i WPI, więc możemy tylko spekulować, ile faktycznie jest w nim wcześniej wspomnianego izolatu. Nie ulega wątpliwości, iż w 100g produktu znajdziemy 76g białka, co jest optymalną ilością w przypadku tańszych odżywek białkowych, a także niewielki udział węglowodanów i tłuszczy (kolejno 6,8g oraz 5,7g). Wielu konsumentów chwali ten produkt za cudowny smak (zwłaszcza czekoladę i malinę) oraz za nienaganną rozpuszczalność. Dlatego właśnie bardzo często chętnie wracają do tego mix’u białkowego.
Do wyboru mamy 5 wersji smakowych (czekolada, malina, pistacja, sernik cytrynowy oraz wanilia), a także wersję bezsmakową, czyli bez żadnych dodatków słodzików, barwników i ulepszaczy smaku.
Opakowanie 750g to koszt około 45zł. Zatem za każdą porcję zapłacimy 1,8zł.

Inne, tanie odżywki białkowe, które mogą Cię zainteresować:

Olimp Provit 80 - 700g

Olimp Provit 80 - 700g

 opinii (2)
69,99 pln
Najniższa cena: 74,99 pln -7%
FitMax Pure American Whey Protein - 750g

FitMax Pure American Whey Protein - 750g

 opinii (4)
29,99 pln
Najniższa cena: 19,99 pln
BioTech Good Meal - 1000g

BioTech Good Meal - 1000g

1 porcja / 7,00 pln
69,99 pln


Podsumowanie:
Jak słusznie możemy zauważyć – odżywki białkowe wcale nie muszą kosztować nas połowę naszej wypłaty! Porównajmy sobie ceny odżywek białkowych ze spożywczymi produktami białkowymi. Jaja, mięsa, ryby czy nabiał – wszystkie te produkty zazwyczaj kosztują nasz najwięcej ze wszystkich, codziennych zakupów. Stąd też patrząc na ceny niektórych odżywek białkowych możemy nabawić się bólu głowy.
Są oczywiście na rynku izolaty i hydrolizaty najwyższej jakości, które kosztują niejednokrotnie nawet 3x więcej, niż nasze „ekonomiczne” propozycje. Niemniej jednak, jeśli trenujesz rekreacyjnie i nie przygotowujesz się do startu w jakichkolwiek zawodach, to dobrej jakości koncentrat będzie dla Ciebie wystarczającym uzupełnieniem codziennej diety.

Pasjonat kulturystyki, z którą związany jest od 2014 roku. Swoją pasję łączy z codzienną pracą w branży suplementacyjnej. Ukończył wiele kursów, w tym na trenera personalnego oraz instruktora siłowni. Swoją wiedzę czerpie przede wszystkim z własnego doświadczenia, ale jednocześnie cały czas dokształca się jako czynny uczestnik kursów i szkoleń w całej Polsce. Należy do grupy osób, które fascynuje "oldschoolowe" podejście do wszystkiego, co związane z treningiem, dietą i suplementacją. Uważa, że w doskonaleniu sylwetki najważniejsza jest systematyczność i przede wszystkim ciężki trening, który niekoniecznie musi być udokumentowany zdjęciem na Instagramie. ;) Ma za sobą kilka startów w zawodach kulturystycznych i w niedalekiej przyszłości rozważa powrót "na deski".

Zostaw opinię