NOW Foods Saw Palmetto Extract - 90 kaps.

NOW Foods Saw Palmetto Extract - 90 kaps. Powiększ

NOW Foods Saw Palmetto Extract - 90 kaps.

Produkt wycofany ze sprzedaży
Marka NOW Foods
Forma Kapsułki
Opakowanie 90 kaps.

Dostawa już od 10,99 PLN

Sprawdź koszty wysyłki

Gratisy do każdego zamówienia

Zobacz jaki prezent możesz wybrać
Opis

Opis

  • KOJĄCE DZIAŁANIE NA SYSTEM NERWOWY
  • HAMOWANIE STANÓW ZAPALNYCH
  • POBUDZENIE APETYTU I TRAWIENIA
  • REGULACJA PRACY TARCZYCY

Saw palmetto (palma sabałowa) jest pochodzącą z Ameryki rośliną, charakteryzującą się dużymi czerwonymi, przechodzącymi w czarne owocami.

Właśnie one wykorzystywane były przez Indian do wzmocnienia organizmu i pobudzenia apetytu. Owoce saw palmetto zawierają fitosterole takie jak: beta-sitosterol, stig-masterol, lupenon i 24-metylocycloarte-nol. Udowodniono, że rozpuszczalny w tłuszczu ekstrakt owocu blokuje enzym 5-al-fa-reduktazę zamieniającą testosteron w 5--a-dihydrotestosteron.

Saw palmetto tradycyjnie uważana jest także za roślinę wspomagającą sprawność seksualną mężczyzny, dlatego stosuje się ją w leczeniu impotencji. Saw palmetto stosuje się coraz powszechniej jako środek zapobiegający przerostowi prostaty oraz wypadaniu włosów właśnie ze względu na jego silne właściwości wyłączania enzymu przekształcającego testosteron do DHT.

Udowodniono w licznych badaniach klinicznych, że 375 mg wyciągu z palmy sabałowej w niczym nie ustępuje skuteczności działania finasterydu, nie dając przy tym żadnych skutków ubocznych. Efekt w postaci odrastających włosów występuje po ok. 4—6 miesiącach kuracji, a zahamowanie wypadania włosów już po 2 miesiącach stosowania.

Podobnie jak w przypadku finasterydu zaniechanie stosowania wzmaga łysienie Zasada działania Palmy sabalowej. Istnieje wiele badań i dokumentacji, które wykazują korzystny wpływ działania Palmy sabalowej na prostatę i drogi moczowe.

Prawie 50% mężczyzn powyżej 50-ego roku życia doświadcza łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (BPH). Jedna na siedmiu osób powyżej tego wieku będzie miała zdiagnozowanego raka prostaty. Palma sabalowa może być równie skuteczna w leczeniu BPH jako lek na receptę.

Badanie kliniczne przeprowadzone we Francji wykazało, że częstość oddawania moczu w nocy przez mężczyzn spadła o 45%, a wskaźnik przepływu moczu zwiększył się o 50%. W innym badaniu, 1300 mężczyznom cierpiącym na powiększenie prostaty podawano ekstrakt z palmy sabalowej przez 12 tygodni. Uczestnicy zauważyli następujące reakcje:

• Mniejsza częstość oddawania moczu w nocy

• Zwiększone przepływ i objętość moczu

Ponadto, praca na temat badań klinicznych Palmy sabalowej opublikowana przez Journal of the American Medical Association (JAMA), pokazała, że mężczyźni, którym podawano ekstrakt z palmy sabalowej wykazywali większą poprawę objawów niż mężczyźni, którym podawano placebo.

Dla kogo przeznaczona jest Palma Sabalowa?

Palma sabalowa jest głównie do leczenia stanów związanych z BPH (nienowotworowym powiększeniem gruczołu krokowego). Istnieje kilka czynników powodujące rozwój BPH. Po pierwsze, funkcjonowanie jąder i krytyczny poziom androgenów mają wpływ na rozwój BPH. Po drugie, zmiany w metabolizmie androgenów stercza sprzyjają w akumulacji dihydrotestosteronu (DHT), i po trzecie wzrost stosunku estrogenów do androgenów w osoczu.

Uważa się, że Palma Sabalowa hamuje działanie testosteronu w gruczole krokowym, co powoduje przerost prostaty, która z kolei powoduje problemy związane z przepływem moczu. Ekstrakt ziołowy z palmy sabalowej pomaga usprawnić przepływ moczu oraz zmniejsza częstotliwość i uczucie potrzeby oddawania moczu u mężczyzn z BPH.

Ekstrakt ziołowy z palmy sabalowej jest sprzedawany także jako afrodyzjak dla mężczyzn i kobiet, sprzyja budowaniu mięśni oraz ich tkanek. Palma sabalowa składa się z kwasów tłuszczowych. Zawiera wiele kwasów tłuszczowych w tym kwas laurynowy, kwas oleinowy, kwas mirystynowy i kwas palmitynowy, fitosterole (sterole roślinne) i polisacharydy. Palma sabalowa jest również stosowana w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego, przewlekłym zapaleniu oskrzeli i innych stanach chorobowych.

Uważa się, że kwasy tłuszczowe zawarte w palmie sabalowej hamują wpływ testosteronu na gruczoł krokowy. Palma zapobiega także procesowi przekształcania testosteronu w dihydrotestosteron (DHT), który powoduje mnożenie się komórek prostaty, a także prowadzi do łysienia. Ekstrakt ziołowy z palmy sabalowej zapobiega wiązaniu się DHT z receptorami androgenów, co odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu i leczeniu powiększenia prostaty, a także wypadaniu włosów.

Ostrzeżenie: Jeśli cierpisz na choroby związane z hormonami, masz problemy z prostatą lub jesteś kobietą karmiącą lub w ciąży prosimy o skontaktowanie się z lekarzem przed stosowaniem środków z wyciągu Palmy sabalowej.

Zalecane spożycie:

  • Dzień Treningowy:
    1 kaps. 3 razy dziennie.
  • Dzień Nietreningowy:
    1 kaps. 3 razy dziennie.<

Uwagi:

Suplement diety / Środek spożywczy zastępujący całodzienną dietę, do kontroli masy ciała.
Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C. Chronić przed światłem.

UWAGA - kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów produktów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione!
Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Tabela składu

Tabela składu

SKŁADNIKI AKTYWNE: Saw Palemetto
Porcja: 2 kaps.
Ilość porcji w opakowaniu: 45
Opakowanie: 90 kaps.
Masa netto:100.00 g
Zawartość:w porcjizaw:% RWS*
Ekstrakt z owoców Saw Palmetto (Serenoa repens) 160mg
Cynk (glukonian cynku) 20mg 200%
Olej z pestek dyni 1000mg
Inne składniki: kapsułka (żelatyna, glicerol, woda, karob), wosk.
* % Referencyjna wartość spożycia
Opinie (0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Podobne produkty

Other sizes

Szybki kontakt:

Infolinia
(32) 308 00 02
Porady na email
porady@bodypak.pl
Czat Online
Rozpocznij rozmowę
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść