16%OFF FIND OUT  CODE: 16NOC
Trening

07-03-2023

Trener personalny - czy warto?

Czy warto korzystać z pomocy trenera personalnego?

W ostatnim czasie mogliśmy zauważyć zwiększoną ilość trenerów personalnych, które oferują swoje usługi. Zwiększona ilość trenerów personalnych nie bierze się bez przyczyny, gdyż jeszcze bardziej przybywa nowych osób, które chcą coś zmienić w swoim życiu i zdecydowały się na uczęszczanie na siłownię. Dlatego niniejszy artykuł będzie pomocą dla nowych, ale jak i dla uczęszczających już osób, które zastanawiają się nad tym, czy warto skorzystać z pomocy trenera personalnego.

Zanim odpowiem na pytanie zadane w niniejszym artykule – po krótce przedstawię na czym polega praca trenera personalnego. Poza oczywistą kwestią związaną z rozpisywaniem diet oraz planów treningowych – to przede wszystkim pomagają osobom w ćwiczeniach na treningach personalnych. Od razu tutaj napiszę, że praca trenera personalnego to nie jest łatwa praca i nie każdy może zostać trenerem od razu. Jest to wielka odpowiedzialność, gdyż pod swoją opieką trenerzy mają zdrowie innych, a jest ono bardzo ważne!

Odpowiedz na pytanie zadanie w niniejszym artykule jest brutalnie łatwe – warto korzystać z pomocy trenera personalnego! Nie oznacza to jednak, że całe życie będziecie musieli brać treningi personalne, czy też co tydzień przez kilkanaście lat raportować zmiany w sylwetce. Oczywiście są osoby, które długie lata współpracują z trenerami personalnymi i nie jest w tym nic dziwnego. Jednak współpraca z trenerem ma przede wszystkim pomóc w prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń aby już od pierwszego treningu złapać jeszcze więcej chęci do dalszych treningów, ale przede wszystkim aby zminimalizować ryzyko wystąpienia kontuzji. Sam wybierając się na swój pierwszy prawdziwy trening na siłowni – był on przeprowadzony pod okiem trenera. Pamiętam, że dzięki temu jeszcze bardziej mi się spodobało trenowanie i nie mogłem się doczekać kolejnego treningu. Nie każdego oczywiście stać aby każdy trening wykonywać z trenerem personalnym, ale dobrze wybrać się chociażby na kilka treningów aby poznać podstawy treningu siłowego, a następnie raz na jakiś czas wziąć jedną lekcję, aby umacniać zdobytą wiedzę. Podstawy treningu siłowego są niezwykle ważne nie tylko z uwagi na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia kontuzji, ale również dla lepszego rozwoju sylwetki. Im lepiej technicznie będziecie wykonywać ćwiczenia – tym łatwiej będzie Wam zdobyć wymarzoną sylwetkę!

Rekomendacja Bodypak dla Ciebie:

Zestaw witamin na 90 dni od Essensey
89,99 PLN
Zobacz Produkt
Kompleks kluczowych adaptogenów na 90 dni od Essensey
99,99 PLN
Zobacz Produkt
MSM Siarka organiczna mocne stawy
39,98 PLN
Zobacz Produkt

Kolejnym ważnym aspektem współpracy z trenerem personalnym jest dobranie odpowiedniego odżywiania, a także planu treningowego. W momencie kiedy rozpoczynacie przygodę z siłownią, bądź już jakiś czas trenujecie, ale bez odpowiedniego planu dietetycznego i treningowego – warto zwrócić się do trenera personalnego o pomoc w tym zakresie. Dzięki temu wylane poty na treningu nie pójdą na marne, a Wy będziecie z tygodnia na tydzień widzieć jak Wasze ciało i samopoczucie zmieniają się na lepsze.

Współpraca z trenerem personalnym jest warta uwagi i nie należy się bać treningów personalnych. Są to wspaniałe osoby, które robią to co kochają i z pewnością bardzo chętnie Wam pomogą. Kwestie finansowe mogą być barierą i jeśli tak u Was jest – nic straconego. Zawsze możecie skorzystać z pomocy trenerów, którzy pracują na siłowni i z pewnością pokażą Wam jak dane ćwiczenie wykonać, a także wskażą podstawy zdrowego odżywiania.

 

Michał Lebiest

Trener personalny

regulations
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Why is it worth trusting us?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Express shipping
SSL secure shopping SSL secure shopping
Attractive loyalty program Attractive loyalty program
Follow us on Instagram #bodypak