DISCOUNT 50%  Code: PROMO50  Check!
Suplementacja

5 najbardziej energetycznych batonów

  • 1905 odsłon
  • 0 komentarzy

Na rynku znajdziemy wiele różnego rodzaju batonów, jakie proponowane są konsumentom przez firmy produkujące suplementy. Zazwyczaj stosowane są one w celach odżywczych lub energetycznych. Każdy baton będzie miał odpowiednie przeznaczenie i powinniśmy wiedzieć, które z nich wybrać, aby spełniły nasze wymagania.


Po batony energetyczne zazwyczaj sięgamy podczas wykonywania dłuższych wysiłków fizycznych, kiedy nie mamy możliwości przyjąć porcji węglowodanów w innej formie. Najbardziej popularne są wśród biegaczy, kolarzy, a także podczas wypraw górskich. Żele treningowe, napoje izotoniczne i właśnie takowe batony służą do odzyskania utraconej energii na skutek długotrwałego wysiłku. Powinny być one lekkostrawne, oparte głównie o węglowodany proste i złożone, oraz nie powinny zawierać większych ilości białka, które może obciążać nasz układ pokarmowy. Taka porcja białka może zdecydowanie utrudnić lub nawet uniemożliwić kontynuowanie aktywności fizycznej. A przecież nie o to tutaj chodzi! Powinniśmy odzyskać energię i swobodnie osiągnąć wcześniej postawiony sobie cel. Jeśli baton taki zawiera jakiekolwiek tłuszcze to bardzo korzystne dla konsumenta będą średnio-łańcuchowe kwasy tłuszczowe MCT, które trawią się o wiele szybciej w porównaniu do innego źródła tłuszczu, a więc dostarczają nam energię w podobny sposób do węglowodanów. Poniżej przedstawię 5 energetycznych batonów, po które najczęściej sięgają nasi Klienci.

1. Vitargo Endurance Bar

Tabela składu

Każdy, kto potrzebuje potężnego zastrzyku energii w trakcie wysiłku fizycznego powinien spróbować Endurance Bar! Znajdziemy w nim zarówno węglowodany proste i złożone. Dużym plusem jest brak dodatku jakiegokolwiek białka oraz niewielki dodatek kofeiny, która dodatkowo pomoże kontynuować aktywność fizyczną poprzez odpowiednie pobudzenie.

2. ALE Baton Energetyczny

Tabela składu

Podobnie jak większość batonów energetycznych składa się głównie z węglowodanów prostych oraz złożonych. Dużym jego plusem jest dodatek witamin oraz bardzo potrzebnych minerałów w trakcie trwania wysiłku fizycznego. Minusem może okazać się białko serwatkowe z mleka, które niektórym osobom może przysporzyć problemy trawienne.

3. BioTech Go Energy Bar

Tabela składu

Truskawkowa lub pomarańczowa galaretka sprawia, iż baton ten uchodzi za jeden z lepszych w smaku batonów energetycznych. Oparty o mieszankę węglowodanów pochodzącą z produktów zbożowych. Posiada dodatek głównie witamin, a także l-karnityny, która może okazać się pomocna w trakcie trwania długiego wysiłku fizycznego.

4. Nutrend Power Bike

Tabela składu

Power Bike jest chyba jedynym batonem na rynku, który posiada tak wiele składników aktywnych. Obok dużej ilości węglowodanów prostych i złożonych znajdziemy dodatek białka, witamin, minerałów i co może okazać się bardzo przydatne – dodatek aminokwasów rozgałęzionych BCAA. W smaku nie należy do najlepszych, ale jego skład i działanie są bardzo przekonujące.

5. Olimp GB 6000

Tabela składu

Baton ten zawiera przede wszystkim dużą ilość kilokalorii. W jego składzie znajdziemy nie tylko bardzo dużą ilość węglowodanów, ale także sporą ilość białka jak na baton zaliczany do grupy batonów węglowodanowych. Może się okazać, że nie będzie nam służył w trakcie treningu, jednakże może stanowić bardzo dobrą przekąskę w czasie ciężkiej i długotrwałej pracy fizycznej.

Podsumowanie:
Pamiętajmy, aby zwracać uwagę na skład batonu podczas jego wyboru. Nazwa produktu bardzo często może wprowadzać nas w błąd i nie jest tak miarodajna, jak właśnie tabela ze składem i podanymi, poszczególnymi jego makroskładnikami. Wybierajmy świadomie!

Piotr Hapek
ZAWODNIK, TRENER, DORDCA DS. SUPLEMENTACJI

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione!
Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Komentarze (0)
Zobacz
Dodaj Własny
Wyślij

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Nutrend Power Bike Bar - 45g
5,50 PLN
Zobacz produkt
Vitargo Endurance Bar - 65g
8,99 PLN
Zobacz produkt
BioTech Go Energy Bar - 40 g
3,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść