15% OFF CODE: SAVE15
Suplementacja

16-05-2017

5 korzyści płynących ze stosowania ZMA

ZMA to połączenie trzech substancji: cynku, magnezu oraz witaminy B6. Produkt ten staje się coraz bardziej popularny wśród osób aktywnych fizycznie, coraz częściej słyszymy o korzyściach, płynących z jego stosowania. Jednak nie każdemu są one dokładnie znane. Postaram się zatem pokrótce przybliżyć ten temat.


Korzyści, jakie możemy uzyskać dzięki stosowaniu ZMA:

1. Poprawa jakości snu:
Musimy pamiętać, iż produkt ten nie ułatwia zasypiania, a poprawia jakość snu. Wiele osób już po kilku dawkach odczuwa ten efekt. Sen staje się głębszy, a w nocy nie budzimy się co kilka godzin. Dzięki temu w trakcie snu nasz organizm ma możliwość przejścia w tzw. fazę REM, w której najczęściej występują marzenia senne, a nasze mięśnie i ciało zostają maksymalnie rozluźnione. Co za tym idzie tworzymy idealne warunki naszemu organizmowi na przeprowadzenie wszelkich procesów regeneracyjnych.

2. Zwiększenie poziomu testosteronu:
Testosteron to jeden z najważniejszych hormonów u każdego mężczyzny. Warunkuje on nie tylko prawidłową sprawność seksualną oraz przemiany fizjologiczne, ale do tego ma kluczowe znaczenie zwłaszcza w sportach sylwetkowych. W jaki sposób ZMA zwiększy poziom tego hormonu? Otóż cały opis działania ZMA zaczyna się od androgenu jakim jest androstendion. U każdego człowieka wytwarzany jest przez nadnercza, a dodatkowym jego źródłem są jajniki u kobiet, natomiast u mężczyzn – jądra. Sam androstendion wykazuje bardzo słabe działanie biologiczne, ale jest prekursorem, z którego powstają bardzo silne androgeny – testosteron i dihydrotestosteron (DHT). W obecności cynku, który znajduje się w ZMA, androstendion konwertuje w sposób naturalny do testosteronu. Stąd mówimy o tym produkcie jako o boosterze testosteronu.

3. Zwiększenie poziomu hormonu wzrostu:
Największą ilość hormonu wzrostu nasz organizm w prawidłowym cyklu dobowym wydziela w godzinach nocnych. Dzięki temu, iż po zastosowaniu ZMA nasz sen jest bardzo głęboki, a co za tym idzie jego jakość jest zdecydowanie lepsza, poziom hormonu wzrostu również ulega podwyższeniu, co pokazują badania przeprowadzone przez naukowców.

4. Większe przyrosty masy mięśniowej:
W przypadku budowy masy mięśniowej również odnieść się możemy do regeneracji, która odgrywa bardzo ważną rolę w każdym mikrocyklu treningowym. Bez odpowiedniej ilości snu, a więc czasu poświęconego na regeneracje nie jesteśmy w stanie zbudować ani grama masy mięśniowej. Poprzez odpowiednią regenerację oraz zwiększony poziom testosteronu i hormonu wzrostu obniżymy także poziom kortyzolu. Nasz organizm Zahamujemy tym samym katabolizm mięśniowy, tworząc idealną podstawę do budowy masy mięśniowej.

5. Działanie prozdrowotne:
Produkt ten wspomaga także nasz układ odpornościowy oraz metabolizm makroskładników. Korzystnie działa na wzrok, poprawia stan kości, cery, włosów i paznokci. Te wszystkie korzyści uzyskamy dzięki odpowiedniej dawce cynku, jaką zawiera ZMA. Natomiast magnez umożliwi prawidłowe przewodzenie impulsów nerwowych, a więc pracę układu nerwowego, pozwoli na prawidłową pracę układu mięśniowego oraz na prawidłową mineralizację kości, a także pomoże nam uniknąć niekontrolowane i bolesne skurcze mięśniowe. Z kolei witamina B6 wspomaga przyswajanie tych dwóch składników mineralnych.

Podsumowanie:
Do tej pory w swojej pracy nie spotkałem się z negatywnymi opiniami dotyczącymi działania ZMA. Wiele osób na własnym ciele przekonało się o korzyściach, jakie uzyskali poprzez regularne włączenie tego produktu do swojej suplementacji. Niewielkim kosztem finansowym jesteśmy w stanie zmaksymalizować efekty swojej ciężkiej pracy na sali treningowej. Po ZMA zdecydowanie warto sięgnąć!

Piotr Hapek

ZAWODNIK, TRENER, DORDCA DS. SUPLEMENTACJI

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

4+ Nutrition ZMA+ - 120 kaps.
64,99 PLN
Zobacz produkt
BioTech ZMAttack - 60 kaps.
37,99 PLN
Zobacz produkt
Sport Definition SLEEP AID - 120 tabl.
39,00 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść