Trening

07-07-2017

Piotr Wojciechowski - Pokaż mi Progres

Cześć wszystkim, mówią na mnie Pita, jestem członkiem projektu Pokaż mi Progres - internetowego fanpage zrzeszającego ludzi, których łączy jedna pasja - aktywny tryb życia!


Dzięki uprzejmości firmy BODYPAK.PL - w tym miejscu będę relacjonował Wam swoje przygotowania do zawodów, jakimi są debiuty, które odbędą się na targach FIWE w Warszawie tego roku. Zamierzam tam wystartować w kategorii Męska Sylwetka.

Co tydzień będę wam opisywał swoje treningi, zmiany jakie wprowadzam w diecie, testy przeróżnych suplementów - szczerze i bez owijania w bawełnę, różne ciekawostki, tipy i porady... Czyli wszystko co z tym sportem związane. Zapraszam was też do śledzenia mnie na Instagramie: "pokazmiprogres", gdzie codziennie relacjonuje jakiś trening itp.

... ale dość tej powagi.

Kiedyś typowy ekto - 50 na zegarze, nic nie szło.. Niczym skuter z ograniczeniem prędkości dostosowanej do obowiązujących przepisów drogowych. Próbowałem różnych modyfikacji (jak zmiana tłumika - haha) - bez skutecznie. Po jakimś czasie postanowiłem po prostu przesiąść się na coś innego - sportowego, większego... z odpowiednim zapasem mocy! Wtedy się wszystko zaczęło, prawdziwa jazda! Wszyscy ci, którzy jeżdżą jednośladami zrozumieją te porównanie, jeśli nie - to mówiąc prostszym językiem, zacząłem ciężko trenować, nie zważając na żadne ograniczenia. Co się na to składa? Przede wszystkim poznanie swojego wewnętrznego "silnika" - kiedy można wcisnąć gaz do końca, a kiedy trzeba odpuścić. Ile "wlać" w siebie "paliwa" - żeby nasze ciało zaczęło pracować na odpowiednich obrotach.

2011 rok2015 rok2017 rok


A żeby to jeszcze bardziej zobrazować, przedstawiam wam swoje porównanie.

Kiedyś i dzisiaj.

Ale wróćmy do czasów teraźniejszych.... Czyli dzisiaj! :)

Mam za sobą okres masy który trwał około 5 miesięcy i w tym momencie zacząłem redukcję.

Wstępne założenia:
kaloryka: 3500kcal - od której będę co tydzień odejmował po 100kcal.
cardio  : 45min dziennie - po treningu lub na czczo w dzień nietreningowy. Cardio zacznę dokładać dopiero za około miesiąc - wtedy rozpoczną się treningi cardio/interwałowe - 2 razy dziennie. Ale o tym będzie na bieżąco.

Suplementy które w tej chwili stosuję to linia z firmy SportDefinition:

That's the Whey - do uzpełnienia diety w proteinki, PUMP 5250mg - do lepszej pompy na treningu, Fat no more - do lepszego docinania.

Po miesiącu zmienię białko na izolat, dorzucę również inne spalacze tłuszczu, ale o tym również w kolejnym wpisie.

Trening który w tym momencie wykonuje to serie podwójnie łączone - czyli dwa ćwiczenia na tą samą partię mięśniową pod rząd, pierwsze w ilości 6-8 powtórzeń, drugie w zakresie 18-25 powtórzeń. Po 3 tygodniach zacznę pierwsze modyfikację.

Przykładowy mój plan:

Poniedziałek: Plecy + triceps, Wtorek: Nogi + brzuch, Czwartek: Klatka + biceps, Piątek: Barki + brzuch, sobota - całe ciało (dwa ćwiczenia łączone po 3 serię).

Mam nadzieję, że was trochę zmotywuję do trenowania i wypalania fatu na wakacje, oraz pomogę rozwiać pewnę wątpliwości co do wyboru systemu treningowego, czy suplementów na redukcję.

Trzymajcie się, Piona!

Piotr Wojciechowski

Promotor Bodypak

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Weider Gold Whey - 500g
54,99 PLN
Zobacz produkt
Sport Definition Fat No More - 120 kaps.
79,00 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść