25% OFF on the cheapest product CODE: DEAL25
On friday, August 14, our support will be closed.

Jak bezpiecznie stosować fat burnery?

Zapewne nieraz słyszałeś "muszę schudnąć, potrzebuje dobrego spalacza!". Osoby, które tak mówią, pokładają wszelkie nadzieje w spalaczach tłuszczu, jakby miały być kluczowym środkiem w walce z nadmierną tkanką tłuszczową. Jednak czy stosowanie spalaczy jest bezpieczne? Jakie mogą być skutki nieodpowiedniego stosowania? Kiedy i jak je stosować?

Zanim odpowiemy na postawione pytania, warto określić, czym właściwie są spalacze tłuszczu (z języka angielskiego: fat burner'y). Są suplementami diety wspomagającymi odchudzanie, w skład których wchodzą substancje aktywne, przyspieszające procesy metaboliczne (termogenezę) i wpływające na poprawę samopoczucia, co pośrednio przekłada się na wzmożoną aktywność. Najczęściej spotykanym składnikiem jest dobrze znana wszystkim kofeina, która poza pobudzeniem, zapewnia też szereg pozytywnych właściwości, które z kolei okazują się być pomocne przy utracie tkanki tłuszczowej. Kolejne najczęściej spotykane składniki to guarana, ekstrakty z zielonej herbaty, grejpfruta, malin czy korzenia żeń-szenia. Często spotyka się też pokrzywę, l-tyrozynę, kwas linolowy CLA, yerba mate, l-karnitynę oraz wszelakie źródła zawierające kapsaicynę, która znajduje się w ostrych przyprawach (np. w pieprzu czy warzywach takich jak ostre papryczki). Wyżej wymienione składniki są podstawą większości klasycznych fat burnerów, które może stosować osoba zaczynająca przygodę z utratą tkanki tłuszczowej. Na rynku dostępne są też mocniejsze spalacze, które w składzie zawierają efedrynę, johimbinę, DMAA czy aspirynę, jednak te radziłbym stosować osobom doświadczonym, ponieważ im mocniejsze środki - tym więcej możliwych efektów ubocznych. Na rynku znajduje się też wiele spalaczy wzbogaconych o minerały, które wspomogą działanie organizmu w walce o lepszą sylwetkę.

POLECAMY:

Sport Definition Fat No More - 120 kaps.
79,00 PLN
Zobacz Produkt
BioTech Super Fat Burner - 120 tabl.
54,99 PLN
Zobacz Produkt
UNS Cut X-Pro - 120 kaps.
59,99 PLN
Zobacz Produkt

Jak działają spalacze?
Nie wnikając w chemiczne reakcje zachodzące za sprawą wyżej wymienionych składników, każdy ma charakterystyczne działanie i wpływa przede wszystkim na poprawę samopoczucia, pobudzenie, przyspieszenie metabolizmu i często ograniczenie apetytu, czy zwiększenie potliwości. Po spożyciu będziesz czuł się pobudzony, samopoczucie ulegnie poprawie i dodatkowo zapomnisz o głodzie - wtedy łatwiej będzie podjąć się dodatkowej aktywności. Dlatego połączenie tych składników może okazać się pomocne w procesie odchudzania, bezpośrednio przekładając się na chęć i motywację do działania. Warto też podkreślić, że spalacz sam w sobie nie zapewni nam utraty tkanki tłuszczowej, ponieważ do tego niezbędna jest aktywność fizyczna i odpowiednio zbilansowany system żywieniowy!

Czy stosowanie spalaczy jest bezpieczne?
Biorąc pod uwagę wspomniane "klasyczne" spalacze, nie są w stanie wyrządzić krzywdy zdrowej osobie pod warunkiem, że będą przyjmowane w dawkach nieprzekraczających zaleceń producenta.
Osoby, które mają problemy z tarczycą, powinny zwrócić na nie szczególną uwagę, ponieważ tyrozyna, która jest jednym z bardzo często spotykanych składników aktywnych spalaczy, znacząco wpływa na jej pracę. Dlatego też wcześniej wspomniane osoby produktów takich stosować nie powinny.
Kolejną kwestią wartą poruszenia są osoby, które mają problemy z sercem czy nadciśnieniem, ponieważ stymulanty mogą znacznie podnieść ciśnienie. Przed spożyciem radzę skonsultować się z lekarzem.
W przypadku osób z problemami z tarczycą czy nadciśnieniem dobrze sprawdzi się CLA.

Jakie mogą być skutki nieodpowiedniego stosowania spalaczy?
Przed spożyciem zalecanej przez producenta ilości warto sprawdzić tolerancję organizmu na zawarte w nim składniki. Dlatego przykładowo, przed spożyciem 2 kapsułek dziennie spalacza Thermo SPEED Extreme, warto zacząć od przyjęcia jednej i obserwować, jak organizm zareaguje. Niektóre składniki mogą uczulać i wywoływać nudności, osłabienie, biegunkę, a nawet wymioty! Idealnie w punkt trafia tutaj powiedzenie, że substancja sama w sobie nie jest niebezpieczna, tylko jej dawka! Znam wiele osób, które zwyczajnie reagują zgagą lub biegunką na zbyt dużą ilość składników.

POLECAMY:

Olimp Thermo Speed Extreme - 120 kaps.
62,99 PLN
Zobacz Produkt
USN CLA Thermo - 90 kaps.
49,99 PLN
Zobacz Produkt
Sport Definition Shape Definition [That's for Her] - 120 kaps.
69,00 PLN
Zobacz Produkt

Kiedy i jak stosować?
Większość spalaczy zaleca się przyjmować około 30 minut przed treningiem dlatego, że każdy składnik charakteryzuje się różnym czasem wchłaniania. Biorąc pod lupę przykładowo kofeinę, jej działanie jest odczuwalne dopiero po kilkunastu minutach, więc ten czas będzie pewnego rodzaju gwarancją, by zaczynając trening, korzystać już z maksimum możliwości składników danego spalacza. Polecam stosować się do zaleceń producenta. Najlepiej - tak jak wspomniałem - zacząć od jednej porcji przed treningiem i z biegiem czasu, zwiększać dawkę. Tolerancja organizmu na wszystkie składniki wzrasta i po miesiącu stosowania jednej kapsułki nie odczujemy już aż tak silnego działania, jak na początku. Pożywienie znajdujące się w przewodzie pokarmowym spowalnia lub częściowo utrudnia wchłanianie składników, dlatego w miarę możliwości radziłbym stosować na pusty żołądek.
Osobiście bardzo polecam produkt firmy Universal - Animal CUTS, który znajdziesz w naszym sklepie w bardzo dobrej cenie.

Pamiętaj, że spalacz nie zagwarantuje Ci utraty tkanki tłuszczowej! Dopiero połączenie zbilansowanej diety, zwiększenie aktywności i spalacza jako dodatek - to wszystko razem zapewni Ci odpowiednie efekty!
#fatburner #spalaczetluszczu #spalacz #odchudzanie #utratawagi

Arkadiusz Czarnowski

Promotor Bodypak @czarek.presents

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

MEX Thermo Shred [Sport Line] - 180 kaps.
78,99 PLN
Zobacz produkt
Olimp Thermo Speed Hardcore - 120 kaps.
84,99 PLN
Zobacz produkt
6PAK Nutrition STIM PAK - 220g
49,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść