Poteins 10% OFF Code: BIALKO
Trening

Początek przygody z CrossFit'em

  • 2246 odsłon
  • 0 komentarzy

Zaczynasz swoją przygodę z CrossFit'em i nie wiesz od czego zacząć? Jako doświadczony zawodnik tego sportu postaram się przedstawić wszystkie podstawowe kwestie, na które warto zwrócić uwagę na starcie ;)

1. Od czego zacząć przygodę z CrossFit'em?
Na początku przygody ze sportem jaki jest CrossFit proponuję poszukać w okolicy miejsca w którym się odbywają takie zajęcia ( czyli znalazł tzw. ''BOX'' miejsce w którym odbywają się zajęcia typowo tylko CrossFit ). Jest to najlepsze rozwiązanie pod tym kątem ponieważ jest to miejsce przeznaczone tylko i wyłącznie do tego typu treningu.


2.    SPRAWDZ KTO PROWADZI ZAJĘCIA W TAKIM KLUBIE I POSZUKAJ OPINI INNYCH LUDZI NA TEMAT TEGO MIEJSCA.
Jak już znajdziesz miejsce gdzie możesz trenować CrossFit to powinieneś zorientować się kto dokładnie prowadzi zajęcia i czy jest to osoba z odpowiednią wiedzą by to robić. Musisz mieć świadomość, że w ostatnim roku boxy CrossFit powstawały jak grzyby po deszczu ze względu na rosnącą  popularność tej dyscypliny. Niestety w wielu przypadkach są to miejsca które mają za zadanie zarabiać pieniądze a nie koniecznie dawać klubowiczowi prawdziwą dawkę CrossFitu i jest to bardziej na zasadzie treningu funkcjonalnego czy interwałowego ( a to nie jest CrossFit).


3.    JAK JUŻ ZNAJDZIESZ ODPOWIEDNIE MIEJSCE
Jak już znajdziesz klub który wydaje się być w porządku to przede wszystkim nie bój się tam pójść!!!
Często początkujący i osoby które nigdy nie miały do czynienia ze sportem jakim jest CrossFit mają jedno wahanie '' czy Ja dam radę?''  i już Ci odpowiadam '' na pewno dasz! ;) ''
Dlaczego tak jest, że często boimy się zrobić ten pierwszy krok by pójść na te zajęcia?
A no dlatego, ponieważ w internecie naoglądamy się ludzi którzy bardzo ciężko trenują i doprowadzają się niemal do zmęczenia po którym upadają na ziemię ponieważ po ukończonym treningu nie mają siły wstać. Musisz mieć świadomość, że to są osoby które trenują już kilka lat i ich poziom jest bardzo wysoki.
Ty natomiast nie masz czym się przejmować niezależnie od aktualnego poziomu wytrenowania na dany moment. Możesz być osobą która nic nie robiła 10 lat i poradzisz sobie podczas zajęć, ponieważ zajęcia są skierowane do każdego, niezależnie od wieku czy aktualnej formy. Trening będzie dopasowany tak byś mógł go wykonać i przede wszystkim byś mógł czerpać przyjemnośc z tego treningu.

4.       WYBIEŻ ZAJĘCIA
Na początku zapisz się na zajęcia ''beginers'' są to zajęcia skierowane dla początkujących, czyli dla osób takich jak Ty ;)
Na tych zajęciach nauczysz się podstawowych ruchów i przede wszystkim nabierzesz powoli kondycji by móc trenować z czasem bardziej intensywnie.
Jeżeli w klubie nie ma takich zajęc to oznacza, że nie jest to dobre miejsce i musisz poszukać innego.
Pamiętaj, że trening CrossFit to trening w grupie I nie będziesz tam sam jedyny. Spotkasz tam ludzi tak samo jak Ty które zaczynają dopieroprzygodę z tym sportem.

5.    NA KONIEC
To co potrzebujesz to jedynie chęci I motwacja by zmienić coś w Swoim życiu.
Podejmij pierwszy krok a dalej już będzie tylko łatwiej ;)
Zabierz w rękę wodę, do plecaka strój sportowy I ręcznik a resztę zostaw trenerą którzy pokażą Ci czym jest CrossFit ;)

           PIONA!
Mateusz Wasilewski
Zawodnik CrossFit, trener, Ambasador Bodypak

Blog jest napisany w celach informacyjnych. W żaden sposób nie służy do stawiania diagnozy, czy sugerowania metod leczenia. Pamiętaj, że artykuły zamieszczone na tej stronie nie stanowią fachowej porady medycznej (lekarskiej, farmaceutycznej itp.). Osoby czytające tę stronę internetową powinny przed podjęciem decyzji leczenia skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie nie ma informacji o lekach, a wszystkie preparaty to suplementy diety.

© UWAGA - ARTYKUŁ AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione!
Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Komentarze (0)
Zobacz
Dodaj Własny
Wyślij

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Olimp Whey Protein Complex 100% - 700g
54,99 PLN
Zobacz produkt
6PAK Nutrition CROSS PAK - 320g
49,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść