-10% na całe zamówienie od 150 pln  KOD: APRIL10

FAQ - Boostery Testosteronu

Najczęściej zadawane pytania dotyczące boosterów testosteronu wraz z odpowiedziami.
FAQ - Boostery Testosteronu
Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty
Spis treści

Zanim przejdziemy do najczęściej zadawanych pytań, warto krótko zdefiniować czym  jest booster testosteronu i dlaczego warto (a może nie) po niego sięgnąć.

Jest to preparat oparty o jedną, kilka, a nawet kilkanaście substancji aktywnych, których wynikiem działania ma być podniesienie naturalnego poziomu testosteronu do maksymalnego poziomu. Warto pamiętać, że jego stężenie nigdy nie przekroczy pewnego naturalnego poziomu (nie należy mylić suplementu z dopingiem). Rynek suplementów jest pełen różnego rodzaju produktów opartych w większym lub mniejszym stopniu o ekstrakty roślinne. Niestety nie istnieje wzór „boostera ostatecznego”, który sprawi, że każdy organizm zareaguje zgodnie z oczekiwaniami – właśnie dlatego ten sam preparat często ma gorliwych zwolenników oraz przeciwników.

Temat boosterów testosteronu jest niezwykle szeroki co generuje olbrzymią ilość pytań o ich stosowanie – poniżej znajdziesz odpowiedź na te najczęściej zadawane.

1. Dlaczego tak duże znaczenie ma wysoki poziom testosteronu?

Testosteron jest jednym z najbardziej naturalnych hormonów w organizmie człowieka. Niestety, często kojarzony jest jedynie z jego wpływem na wykształcanie się cech płciowych (ciut za daleko idące uogólnienie). Wywiera on szeroki wpływ na organizm człowieka: potęguje procesy anaboliczne, wpływa na poprawę jakości uzyskiwanej tkanki mięśniowej, przyśpiesza metabolizm (wspiera utratę zbędnej tkanki tłuszczowej), poprawia samopoczucie, zwiększa libido i możliwości seksualne. Oczywiście przyśpiesza także procesy regeneracyjne.

2. Czy booster testosteronu może być stosowany przez Kobietę?

Owszem, może – jednak przyjmowanie boostera w celu podniesienia poziomu testosteronu trochę mija się z celem ze względu na charakterystykę układu hormonalnego Kobiety. Owszem, może zanotować lekką poprawę w jego poziomie, jednak nie będzie to na tyle duża różnica żeby miała realny wpływ na osiągane przez Nią wyniki sportowe. Wszystko jest blokowane przez bardzo wysoki (naturalny) poziom estrogenów. Historia zna przypadki kiedy sportsmenki przełamywały naturalną barierę poziomu testosteronu, co obarczone było wieloma skutkami ubocznymi takimi jak nadmierne owłosienie oraz hipertrofia mięśniowa, zaburzenie układu hormonalnego oraz zmiany głosu. Oczywiście nie to skutki stosowania boosteru testosteronu jako takiego, a bardziej wielu cykli sterydowych (których zdecydowanie nie polecam!).

Należy jednak zwrócić uwagę, że stosowanie przez Kobietę naturalnych ziół takich jak Tribulus Terrestris bądź sproszkowanego korzenia MACA przełoży się na zwiększenie libido (popędu seksualnego). Istnieją nawet teorie, że stosowanie Buzdyganka naziemnego (Tribulus’a) wpływa na „odmładzanie” układu rozrodczego – co może być pozytywnym działaniem (w zależności od sytuacji). Brak jednoznacznych badań potwierdzających takie działanie.

3. Połączenie kreatyny i boostera testosteronu – czy to ma sens?

Zarówno kreatyna, jak i booster testosteronu jest stosowany w celu osiągnięcia szybszych przyrostów beztłuszczowej masy mięśniowej. Jednak czy samo ich połączenie przyniesie większe korzyści niż zastosowanie ich w 2 „osobnych cyklach”? - prawdopodobnie nie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by stosować obydwa typy produktów jednocześnie – w żaden sposób wzajemnie się nie ograniczają.

4. Boostery testosteronu – niezależnie od wieku?

Często pojawiają się pytania o stosowanie boostera przez osoby młode. Wykluczając ewentualne problemy ze zbyt niskim poziomem testosteronu, nie ma najmniejszego sensu stosowanie tego typu preparatów. Oczywiście sam fakt takiego problemu powinien zostać zdiagnozowany przez lekarza przy pomocy odpowiednich badań laboratoryjnych (brak zarostu nie jest tego dowodem).

Kiedy zatem warto sięgnąć po boostera testosteronu? Dobrym wiekiem na rozpoczęcie suplementacji jest magiczna granica 30 lat życia, kiedy to najczęściej układ hormonalny zaczyna produkować mniejsze ilości testosteronu. Oczywiście jest to bardzo indywidualna kwestia. Warto przeprowadzić badania krwi pod kątem testosteronu, by uzyskać jednoznaczną odpowiedź.

5. Czy booster testosteronu pomoże w zbudowaniu upragnionej muskulatury?

Testosteron jest jednym z najbardziej anabolicznych hormonów, którego niedobór prowadzi często do słabo rozwiniętej tkanki mięśniowej. Czy zatem mając na celu rozwój muskulatury warto sięgnąć po booster testosteronu? – zdecydowanie tak. Podczas wybierania produktu dla siebie dobrze jest znać swój organizm – nie każdy preparat działa na każdego tak samo dobrze.

6. Booster testosteronu, a stosowane leki

Nikt rozsądny nie poleci stosowania tego typu preparatów podczas gdy prowadzone jest jakiekolwiek leczenie. Konieczna będzie konsultacja z lekarzem, który w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie podejmie decyzję, czy możesz stosować określony preparat (produkty mogą różnić się diametralnie składem – zastosowanymi dawkami i substancjami).

7. Zastosowanie boostera testosteronu jako sposób na tzw. „odblok” po przebytym cyklu

Istnieje wiele teorii na ten temat, jednak istnieje sens stosowania boosteru testosteronu w celu przywrócenia układu hormonalnego do prawidłowego poziomu oraz zminimalizowania spadków. Jednak nie jest to temat dla osób mało doświadczonych, których wiedza opiera się na opisach suplementów i teoriach zasłyszanych na siłowni.

8. Czy należy zrobić „odblok” po boosterze testosteronu?

Ponoć nie ma głupich pytań, zatem odpowiadam – nie ma takiej potrzeby. Boostery nie zawierają nielegalnych substancji, które wypaczyłyby funkcjonowanie układu hormonalnego – nie mylcie ich z dopingiem!

POLECAMY:

IHS GOLD Test - 90 kaps.

IHS GOLD Test - 90 kaps.

 opinii (7)
1 porcja / 4,33 pln
129,99 pln

9. Czy warto sięgnąć po booster testosteronu podczas odchudzania/redukcji?

Pytanie może wydawać się kontrowersyjne, bowiem głównie stosuje się go podczas robienia masy, by wykorzystać anaboliczny potencjał testosteronu. Istnieją jednak przesłanki za stosowaniem boostera testosteronu podczas redukcji. Podwyższony poziom tego niezwykle anabolicznego hormonu przyśpiesza bowiem metabolizm, co z powodzeniem można wykorzystać podczas walki z nadwagą. Warto wspomnieć, że wspomaga on także usunięcie zbędnej wody podskórnej, dzięki czemu osiągnięta muskulatura wygląda znacznie lepiej.

10. Jak dawkować booster testosteronu?

Zwyczajowo najlepszą porą na przyjęcie porcji boostera testosteronu są godziny wieczorne ze względu na fakt, że rano poziom naturalnego testosteronu jest najwyższy. Warto przemyśleć podanie kolejnej porcji przed planowanym treningiem. Oczywiście można spotkać się z wieloma wariacjami na ten temat, jednak proponowany system wydaje się najprostszy i najbardziej oczywisty.

Podsumowanie

Boostery testosteronu to tylko, albo aż suplementy – nie obawiajcie się ich. Należy jednak wybierać produkty znanych marek, bowiem istnieje dosyć duże ryzyko wystąpienia zanieczyszczeń w produktach nieznanego pochodzenia. Oczywiście substancje niedozwolone nie znajdą się wtedy na etykiecie – dodawane są by sztucznie podkręcić działanie danego preparatu. Kierujcie się zdrowym rozsądkiem.

Specjalista ds. suplementacji, biotechnolog.

Zostaw opinię