12% ZNIŻKI OD 100ZŁ  KOD: CARDIO12

Trening siłowy - podstawy

Podstawy treningu siłowego - na co należy zwrócić uwagę

Trening siłowy wybierany jest przez co raz większa ilość osób. Widać to codziennie na siłowniach, gdzie z dnia na dzień przybywa nowych adeptów, którzy chcą zmienić coś w swojej sylwetki lub po prostu zakosztować tego rodzaju aktywności fizycznej. Warto rozpoczynając swoją przygodę na siłowni robić to mądrze tak aby móc jak najlepiej korzystać z siłowni, a przede wszystkim aby nie nabawić się niepotrzebnej kontuzji. W niniejszym artykule wskażę Wam na co należy zwracać szczególną uwagę rozpoczynając przygodę z siłownią i treningiem siłowym.

Trening siłowy to bardzo dobra alternatywa dla aktywności fizycznej. Poza wzmocnieniem całego ciała, podniesieniem siły, wytrzymałości, poprawą wyglądu sylwetki – wzmacnia charakter, wytrwałość i konsekwencję w życiu. Warto dbać o podstawy aby nie zniechęcić się za szybko i nie nabawić się na kontuzję:

1. Każdy trening siłowy rozpocznij od rozgrzewki

Bardzo ważny aspekt każdego treningu siłowego! Rozgrzewka musi zostać ZAWSZE przeprowadzona jeśli zamierzacie rozpocząć trening siłowy. Pozwala ona na przygotowanie mięśni do wysiłku i zminimalizowanie ryzyka wystąpienia kontuzji. Warto rozpocząć od 5-10 minut rozgrzewki na bieżni, orbitreku bądź rowerku stacjonarnym, a następnie przejść do rozgrzewki dynamicznej;

2. Rozpoczynając każde ćwiczenie

Zrobić jedną serię wstępną używając do tego 60% ciężaru, którym rozpoczniesz 1 serię. Pozwoli to jeszcze bardziej przygotować mięśnie do odpowiedniego ruchu.

3. Każde ćwiczenie wykonujcie z zachowaniem odpowiedniej techniki technicznie!

Jest takie jedno słynne powiedzenie: „Nie ciężar, a technika zrobią z Ciebie zawodnika”! Zgadzam się z tym w 100%, a więc w każdej serii jaką będziecie wykonywać – róbcie to jak najbardziej technicznie. Nie tylko uchroni Was to od kontuzji, ale pomoże Wam jeszcze bardziej w rozwoju sylwetki i wzmocnieniu mięśni.

4. Pamiętajcie o wzmacnianiu mięśni stabilizujących!

Jest niezmiernie ważne aby nie zapomnieć o wzmacnianiu mięśni, które stabilizują sylwetkę – mięśni brzucha, grzbietu oraz nóg. Pomoże Wam to nie tylko we wsparciu kręgosłupa, ale także pozwoli Wam zwiększyć ogólną siłę w każdym innym ćwiczeniu. Mocnie mięśnie stabilizujące to większe możliwości siłowe, a przede wszystkim – zdecydowanie łatwiej jest utrzymać prawidłową technikę w ćwiczeniach wielostawowych, które bardzo dobrze rozwijają siłę oraz sylwetkę.

Rekomendacja Bodypak dla Ciebie:

Zapas suplementów na 50 dni na siłownię od Sport Definition
249,99 PLN
Zobacz Produkt
Trec BoogieWhey - 500g
59,99 PLN
Zobacz Produkt
6PAK Nutrition Whey Isolate 700g + 6PAK Nutrition Vitamin C
149,99 PLN
Zobacz Produkt

5. Dostosujcie plan treningowy pod swoje możliwości siłowe.

To, że jeden plan treningowy działa na jedną osobę – nie znaczy, że musi działać na Was. Jest wiele zmiennych, które mają wpływ na dostosowanie planu treningowego – możliwości siłowe, doświadczenie w treningu siłowym, ograniczenia ruchowe i wiele innych.

6. Dbajcie o regenerację pomiędzy treningami!

Tak samo jak każdy trening siłowy jest ważny – tak samo ważna jest odpowiednia regeneracja pomiędzy nimi. Prawdziwą bronią jest odpowiednia regeneracja – to ona pozwoli Wam na zwiększanie obciążeń na siłowni, rozwój sylwetki, a przede wszystkim uchroni mięśnie przed przetrenowaniem, a co za tym idzie – kontuzją.

7. Nie bójcie się prosić o pomoc innych na siłowni!

Jeśli nie jesteście pewni jak wykonać dane ćwiczenie – zapytajcie trenera personalnego, który jest na siłowni – z pewnością Wam pomoże a Wy zwiększycie swoją świadomość na temat treningu siłowego i zadbacie o swoje zdrowie jeszcze bardziej.

Trening siłowy to doskonały sposób na aktywność fizyczną. Warto jednak zadbać o odpowiednie przygotowanie się do każdego treningu aby nie tylko uchronić się przed kontuzją, ale przede wszystkim aby nie zniechęcić się na początku swojej przygody.

Michał Lebiest

Trener personalny

regulations
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak