-12% ZNIŻKI*  KOD: VITA12
Suplementacja

22-02-2017

Stwórz swoją przedtreningówkę

Preparaty przedtreningowe cieszą się bardzo dużą popularnością.  Stosowane przed treningiem mają za zadanie nas pobudzić do działania,poprawić nasze zdolności wysiłkowe oraz nasilać efekt często pożądanej tzw. "pompy mięśniowej". Wybór na rynku suplementacyjnym jest bardzo szeroki. Odpowiedzmy sobie na pytanie. Czym kierować się podczas wybierania preparatu przedtreningowego?


Dobra przedtreningówka ma za zadanie nas pobudzić. Jak wszyscy wiedzą dobrze  ludzki organizm pobudza kofeina. Substancja ta jest dosyć popularna,bardzo ważny składnik preparatów przedtreningowych. Oprócz działania stymulującego na nasz organizm warto wspomnieć,iż kofeina poprawia nasze zdolności wysiłkowe. Pozwala nam skracać czas odpoczynku pomiędzy seriami przez co czyni nasze treningi stają się jeszcze efektywniejsze. Jak dobierać dawkę kofeiny? Dla osób nie stosujących jej na codzień (nie pijące napoi energetyzujących oraz kawy) sugerowałbym dawki ok. 150mg. W przypadku tzw. "kawoszy" oraz osób często stosujące przedtreningówki dawka wyjściowa powinna być w przedziale 150-450mg.

Omówmy sobie teraz substancje pozwalające uzyskać nam "pompę mięśniową". Najczęstszym składnikiem pre-workoutów jest arginina,która poprawia ukrwienie mięśni. Dawki tego aminokwasu odczuwalne są już w przedziale 2-5g. Warto wspomnieć,że arginina nie na każdego działa w sposób rewelacyjny jak jest opisywana często w reklamach firm suplementacyjnych. Dlatego dobrze zadbać,żeby w naszym produkcie występowały oprócz tego aminokwasu inne substancje. Dobrym wyborem jest jabłczan cytruliny oraz glicerol.

Jabłczan cytruliny - to połączenie aminokwasu cytruliny i kwasu jabłkowego w jedną molekułę. Zjonizowana postać kwasu jabłkowego bierze udział w przemianach energetycznych. Dzięki czemu uzupełnia działanie cytruliny ! Jabłczan cytruliny przyjmowany w dawkach od 1,5g do 6g na dobę, poprawia zdolności sportowe oraz zmniejsza uczucie zmęczenia. Warto wspomnieć,że cytrulina dobrze sprawdza się w dyscyplinach siłowych jak również i wytrzymałościowych.

Ostatnim składnikiem zapewniającym nam poprawę ukrwienia naszych mięśni jest glicerol. Glicerol jest najprostszym alkoholem trójwodorotlenowym zbudowanym z krótkiego łańcucha węglowego oraz trzech grup hydroksylowych. Substancja ta często jest używana w przemyśle spożywczym oraz farmaceutycznym,lecz ma spore właściwości w suplementacji sportowców. Składnik ten pomaga utrzymać właściwe nawodnienie komórek w sytuacjach wzmożonego wysiłku,poprawia gospodarkę wodno-elektrolitową. Suplementacja tym składnikiem doprowadza do hiperhydrytacji komórek mięśniowych,co objawia się powiększeniem objętości mięśni. Glicerol możemy spotkać w postaci płynnej (gliceryna) oraz w postaci stałej (monostearynian glicerolu). Dawki rzędu 1,5-5g można uznać za stosowne.


Omówiliśmy niezbędne składniki w naszym produkcie. Zastanówmy się czy są nam potrzebne w składzie naszego zakupu inne dodatki ? Jeśli nie znajdują się w produkcie zbędne wypełniacze, dodatek kilku substancji może okazać się bardzo przydatny. Produktów z zbędnymi dodatkami powinniśmy się wystrzegać. Na jakie dodatki zwracać uwagę?        

Beta alanina - organiczny związek chemiczny zaliczany do aminokwasów. Beta alanina jest prekursorem karnozyny. Duża ilość karnozyny warunkuje bardzo świetne warunki pracy mięśniowej,dzięki czemu nasze mięśnie są lepiej odżywiane. Im lepiej odżywiona tkanka mięśniowa tym lepiej jest gotowa do intensywnego wysiłku. Beta alanina powinna być stosowana w dawkach ok. 3g

Acetyl l-karnityna - często zapisywana w skrócie jako ALC lub ALCAR jest to acetylowana postać karnityny. Stosowanie ALCAR zwiększa wykorzystanie długołańcuchowych kwasów tłuszczowych na potrzeby energetyczne oraz przyczynia się do syntezy acetylocholiny (ważnego neuroprzekaźnika). Dzięki wykorzystywaniu kwasów tłuszczowych możemy poprawić skład ciała oraz metabolizm. Dawki ALC  powinny znajdować się w przedziale 200-500mg.

Norwalina - należy do aminokwasów nieprotegennych rozgałęzionych. Aminokwas ten hamuje aktywność enzymu rozkładającego arginine do mocznika i ornityny dzięki czemu zwiększa się pula ustrojowa tego aminokwasu. Arginina może zostać użyta w procesie syntezy tlenku azotu. Można powiedzieć, że dodatek norwaliny nasila działanie argininy. Dawki tej substancji to 50-100mg.


Mam nadzieję,że artykuł ten pozwoli odnaleźć się w natłoku informacji dotyczących suplementacji przedtreningowej. Dzięki czemu będziemy mogli odpowiednio dobierać przedtreningówki sugerując się zawartymi w nich substancjami oraz zawartymi w nich dawkami. Warto wspomnieć,że często w pięknie wyglądających produktach dawki wyżej wymienionych substancji są znikome przez co efekt jest również znikomy. Dlatego zwracajmy uwagę na skład produktu.

Promotorzy BODYPAK

Pasjonaci sportów i zdrowego stylu życia

regulations

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

6PAK Nutrition CROSS PAK - 320g

59,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Gratisy do każdego zamówienia Gratisy do każdego zamówienia
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak