11% ZNIŻKI NA WSZYSTKO*  KOD: PPL11
Trening

05-09-2017

Czego boją się kobiety na siłowni?

„Nie będę ćwiczyła siłowo, bo będę wyglądać jak mężczyzna”, „nie chce mieć dużych mięśni”, „wstydzę się trenować z mężczyznami”  – to tylko niektóre ze stereotypów jakie towarzyszą paniom przed podjęciem decyzji o treningach na siłowni. Jak jest więc w rzeczywistości? Czy rzeczywiście kobiety powinny się obawiać siłowni?

Wiele kobiet marzy o pięknie wymodelowanych pośladkach, szczupłych udach i wyrzeźbionym brzuchu. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że to właśnie trening siłowy połączony z odpowiednią dietą jest niezbędny do osiągnięcia wymarzonej sylwetki! Dodatkowo, na początek należy sobie zdać sprawę z faktu, że jeden trening nic nie zmieni, bo tak samo jak nie schudniemy w jeden dzień, tak samo nie oczekujmy, że po jednym treningu panie będą miały „brazylijskie pośladki”, lecz to nie jest powód do rezygnacji z treningów, tylko do ich kontynuacji, gdyż z każdym treningiem będziecie bliżej celu! No dobrze, ale co zrobić aby dojść do wymarzonej sylwetki? Czy to w przypadku kobiet, czy mężczyzn – zasady są takie same. Potrzebny do tego jest dodatni bilans kaloryczny, który spowoduje, że będziemy mieć podstawy do budowania masy mięśniowej. Tu jednak pojawia się kolejna obawa kobiet, które bronią się także przed nadmiarem tkanki tłuszczowej, który jest niestety nieodzowną częścią budowania masy mięśniowej.

Niestety – tutaj nie ma złotego środka – nie da się zbudować masy mięśniowej bez zwiększenia tkanki tłuszczowej, który jednak zostanie zredukowany w przyszłości. I tutaj przechodzimy do kolejnego aspektu treningów pań na siłowni – brak satysfakcjonujących efektów po np. tygodniu, czy miesiącu treningów.  Możemy zauważyć na Facebook’u, czy też Instagramie wiele gwiazd fitness’u z pięknie ukształtowanymi sylwetkami, do których większość kobiet dąży. Nie zdają sobie jednak panie sprawy z tego, że taka sylwetka nie jest efektem kilku czy kilkunastu tygodni, lecz w wielu przypadkach nawet kilku lat treningów oraz diety! Najważniejsza jest w tym przypadku wytrwałość w dążeniu do celu i dostrzeganie każdej – nawet najmniejszej zmiany, która będzie tylko nakręcać do dalszych treningów. Przejdźmy jednak do jednego z największych mitów treningów kobiet na siłowni, a więc tego, czy trening siłowy spowoduje, że kobiety zaczną przypominać umięśnionych mężczyzn! Przede wszystkim należy sobie zdać sprawę z tego, że kobiety nie mają takich predyspozycji do rozbudowy masy mięśniowej jak mężczyźni. Wiąże się to z tym, iż kobieta w swoim organizmie posiada zdecydowanie mniejszą ilość hormonu od mężczyzny jakim jest testosteron, który odpowiada za szereg cech płciowych, w tym między innymi za masę mięśniową i ogólnie męską budowę ciała. Powoduje to, że trening siłowy nie jest w stanie rozwinąć u kobiet tak dużej masy mięśniowej jak u mężczyzn! Jeśli jeszcze wspominam o rozbudowie masy mięśniowej, muszę wskazać, że im większą masę mięśniową posiadamy – tym więcej możemy spożywać kalorii, gdyż można powiedzieć, że mięśnie są „piecem energetycznym” , a chyba każdy byłby zadowolony z tego, że będzie mógł „bezkarnie” zjeść więcej kalorii?

Kobiety najcześciej kupują:

Sport Definition That's The Whey - 2270g
209,99 PLN
Zobacz Produkt
Sport Definition L-Carnitine DRINK - 700ml
5,99 PLN
Zobacz Produkt
Sport Definition VITA-MIN Caps - 60 kaps.
29,99 PLN
Zobacz Produkt

Drogie Panie – trening siłowy spowoduje tylko i wyłącznie, że Wasza sylwetka nabierze kształtów, a jedynym „skutkiem ubocznym” będzie to, że co raz więcej mężczyzn będzie się za Wami oglądać na ulicy, lub siłowni ;) Boicie się, że nie dacie sobie rady na pierwszym treningu? Każdy kiedyś zaczynał – sam pamiętam swój pierwszy trening kilka lat temu i mimo, że teraz sam trenuję ludzi – wtedy ja tej pomocy potrzebowałem i tak naprawdę zaczęła się moja przygoda z siłownią! Nie było wtedy tylu trenerów,  siłowni i wiedzy w Internecie – teraz jest to na zdecydowanie wyższym poziomie i dostęp do wszystkich aspektów związanymi z siłownią jest bardzo łatwy, więc żaden problem! Na każdej z siłowni będzie instruktor bądź instruktorka, których zadaniem jest wytłumaczyć Wam jak dane ćwiczenia wykonywać. Nie ma więc nic w tym złego, że na początku coś zrobicie źle i nie wszystko będzie Wam przychodziło z łatwością. Pamiętajcie, że trening siłowy ma Wam pomóc, a nie spowodować, że „złapiecie”  już na początku swojej walki o lepszą sylwetkę kontuzję, więc nie myślcie nawet „wstydzę się zapytać” – to jest ich praca i wręcz obowiązek Wam pomóc! Nie chcecie trenować same? Zaangażujcie do treningów koleżanki, rodzinę, kolegów - trenujcie i motywujcie się wzajemnie!

Wszystkie opisane przeze mnie obawy kobiet, wzięte są z doświadczenia pracy z kobietami. Jednak, gdy zaczynają ćwiczyć, widzą pierwsze efekty, obawy te znikają, a pojawia się ten „błysk” w oku i mogę powiedzieć, że siłownia staje się uzależnieniem, choć w tym przypadku słowo „uzależnienie” jest tylko zaletą, bo prowadzić ono będzie do samych dobrych rzeczy jakimi są przede wszystkim zdrowie i wysportowana sylwetka!

Michał Lebiest

Trener personalny

regulations

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

6PAK Nutrition Milky Shake Whey - 700g Białko

59,99 PLN
Zobacz produkt

BODYPAK Bluza damska szara - 1szt.

39,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak