12% ZNIŻKI OD 100ZŁ  KOD: CARDIO12
Suplementacja

12-08-2018

Suplementy wpływające na poziom testosteronu

Jakie substancje mają korzystny wpływ na poziom testosteronu? Z których warto skorzystać? W jaki sposób działają? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz poniżej.

Testosteron to męski hormon płciowy występujący jednak również w organizmach kobiet, którego szczytowy poziom wydzielania następuje w godzinach porannych. Odpowiada za kształtowanie charakterystycznych cech męskich, pociąg seksualny, rozbudowę masy mięśniowej. Obniżenie poziomu tego hormonu może być spowodowane przez wiele czynników – postępujący wiek, przepracowanie, stres fizyczny i psychiczny, nieodpowiednia dieta czy zaniżony poziom cholesterolu. W takim przypadku należy oczywiście dotrzeć do przyczyn, zadbać o właściwą regenerację, odżywianie i aktywność fizyczną. Następnie możemy wdrożyć suplementację, ale żeby coś wprowadzić najpierw należy poznać możliwości.

Suplementy wpływające na poziom testosteronu

Tongkat Ali

Eurycoma longifolia wpływa na zwiększone wydzielanie testosteronu, co daje efekty w postaci przyrostu masy i siły mięśniowej, a dokonuje tego najprawdopodobniej na drodze uwalniania tego hormonu anabolicznego od wiązań z białkiem SHBG, które prowadzi do jego dezaktywacji. Wspiera utratę tkanki tłuszczowej oraz adaptację organizmu do bodźców stresowych. Oprócz tego pozwala na zmniejszenie uczucia zmęczenia oraz skraca czas regeneracji po intensywnych treningach. Wpływa korzystnie na podniesienie poziomu energii, odczuwanie pozytywnego nastroju, regulacje równowagi hormonalnej dzięki kontroli stosunku kortyzolu do testosteronu, a także oddziałuje na wzrost libido.

Kwas D-asaparaginowy

Suplementacja DAA przyczynia się do wzrostu uwalniania hormonów przysadki – hormonu wzrostu (GH) oraz hormonu luteinizującego (LH). Ten pierwszy stymuluje rozbudowę siły i masy mięśniowej poprzez promowanie wzmożonej syntezy białek oraz zwiększanie poziomu insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF-1). Zaś wzrost LH prowadzi do sekrecji testosteronu, który wpływa bardzo korzystnie na zaistnienie szeregu reakcji anabolicznych.

Maca

Sproszkowany korzeń Lepidium peruvianum zawiera w sobie pokaźne ilości substancji o potencjale antyoksydacyjnym oraz aminokwasów egzogennych. Obfituje w argininę, która jest istotnym czynnikiem w produkcji kreatyny, może wpływać na podwyższenie poziomu testosteronu, co koreluje ze wzrostem masy i siły mięśniowej. Zwiększa wytrzymałość i sprawność fizyczną, przyczynia się do zaistnienia procesów regeneracyjnych. Dzięki zawartości roślinnych substancji aktywnych – fitosteroli, reguluje gospodarkę hormonalną. Pomocna przy problemach z funkcjonowaniem męskiego układu rozrodczego, poprawia libido. Promuje zwiększenia poziomu energii, oddziałuje z korzyścią na odporność na stres, syntezę neuroprzekaźników oraz pracę tarczycy i nadnerczy.

POLECAMY:

Activlab DAA Instant - 240g
34,99 PLN
Zobacz Produkt
Trec DAA Ultra - 400g
116,99 PLN
Zobacz Produkt
Weider MACA 5.500 - 120 kaps.
85,00 PLN
Zobacz Produkt

ZMA

Suplement stanowiący połączenie trzech składników: cynku, magnezu oraz witaminy B6, którego celem jest naturalna stymulacja produkcji testosteronu, a w dalszej perspektywie hipertrofia mięśniowa. Witamina B6 w formie koenzymatycznej reguluje wydzielanie neurotransmiterów, ponieważ stanowi kofaktor w procesach ich produkcji. Magnez wpływa na sprawne przekazywanie impulsów nerwowych, powoduje obniżenie poziomu hormonu stresu, który wpływa katabolicznie na masę mięśniową, uczestniczy w syntezie hormonów, takich jak: insulina, insulinopodobny czynnik wzrostu czy też hormon wzrostu, wykazuje działanie ochronne względem ścian naczyń krwionośnych. Natomiast cynk bierze udział w regulacji podziału oraz wzrostu komórek, zwiększa wrażliwość insulinową tkanek, oddziałuje na wydzielanie hormonów anabolicznych, takich jak insulinopodobny czynnik wzrostu i hormon wzrostu, co przekłada się na wzrost siły i masy mięśniowej.

Tribulus terrestris

Ekstrakt z Buzdyganka Ziemnego posiada zdolność promowania wzrostu poziomu testosteronu poprzez oddziaływanie na hormon luteinizujący (LH), który wpływa na sekrecję hormonów płciowych o budowie steroidowej, co wynika ze znaczącej zawartości substancji aktywnych – saponin. Innym kierunkiem działania jest podnoszenie stężenia hormonów androgennych – dehydroepiandrosteronu (DHEA) oraz androstendionu, będących prekursorami do syntezy testosteronu. Dodatkowo, poprzez blokowanie rozkładu neuroprzekaźnika acetylocholiny, dokonuje regulacji ciśnienia krwi, dzięki czemu pozwala na sprawny transport tlenu i składników odżywczych do pracujących mięśni.

POLECAMY:

6PAK Nutrition Effective Line ZMB - 90 tabl. Cynk Magnez Witamina B6
19,99 PLN
Zobacz Produkt
UNS Tribulus Extreme - 60 kaps.
39,99 PLN
Zobacz Produkt
6PAK Nutrition Effective Line Tribulus Terrestris - 90 tabl.
39,99 PLN
Zobacz Produkt

Inne suplementy, które mogą wpłynąć na zwiększenie poziomu testosteronu:

Bartosz Sikorski

Dietetyk, specjalista ds. suplementacji. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na kierunku dietetyka, który w swojej pracy licencjackiej podejmował temat suplementacji środkami ergogeniczymi przyczyniającymi się do maksymalizacji osiągnięć osoby trenującej na siłowni, zaś w pracy magisterskiej dokonywał analizy wszelkich materiałów edukacyjnych dotyczących żywienia i żywności dostępnych w mediach. Entuzjasta aktywności fizycznej, a w sposób szczególny lekkoatletyki. Dwukrotnie uczestniczył w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego, zdobywając medale w biegu na 100m oraz w skoku w dal, a także w Akademickich Mistrzostwach Polski, gdzie uplasował się na podium w klasyfikacji zawodników z uniwersytetów medycznych z całego kraju. Człowiek stawiający na rozwój swojej pasji, co potwierdza udział w różnorodnych szkoleniach związanych ze zdrowym stylem życia oraz pełne książek półki w domowej biblioteczce. W czasie studiów podejmował pracę w punktach z suplementami i zdrową żywnością, gdzie dzielił się wiedzą z klientami. Swoją przygodę z pisaniem artykułów rozpoczął w 2017 roku.

regulations

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

7Nutrition VOLCANO - 150 kaps.

79,99 PLN
Zobacz produkt

Sport Definition TEST Definition - 240 kaps.

119,99 PLN
Zobacz produkt

Activlab TestoActiv - 300g

44,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak