• 120 g - 230 g

  • 19,00 pln - 85,00 pln

Tribulus terrestris

Aktywne filtry:

Sortowanie: Trafność
Znaleziono: 6
6PAK Nutrition Effective Line Tribulus Terrestris - 90 kaps.

6PAK Nutrition Effective Line Tribulus Terrestris - 90 kaps.

1 porcja / 0,22 pln
19,99 pln
Najniższa cena: 24,99 pln -20%
Essensey Tribido Max Tribulus - 90 kaps.

Essensey Tribido Max Tribulus - 90 kaps.

1 porcja / 0,33 pln
29,99 pln
Universal Tribulus Pro - 100 kaps.

Universal Tribulus Pro - 100 kaps.

 opinii (1)
84,99 pln
BioTech Tribulus Maximus - 90 tabl.

BioTech Tribulus Maximus - 90 tabl.

 opinii (1)
54,99 pln
Najniższa cena: 59,99 pln -8%
Activlab Tribu Stallion - 60 kaps.

Activlab Tribu Stallion - 60 kaps.

 opinii (4)
1 porcja / 0,50 pln
29,99 pln
Amix Tribu Lyn 90 % - 90 kaps.

Amix Tribu Lyn 90 % - 90 kaps.

1 porcja / 0,89 pln
79,99 pln

Poszukujesz naturalnego preparatu, którego działanie sprzyja podniesieniu poziomu testosteronu w organizmie? Bardzo dobrym wyborem będzie ekstrakt z buzdyganka naziemnego (Tribulus terrestris), którego owoce stanowią bardzo bogate źródło naturalnych saponin steroidowych. Właśnie im, zawdzięcza on swoje wyjątkowe właściwości.

Tribulus terrestris (buzdyganek naziemny) w Bodypak.pl

Ekstrakty z Tribulus terrestris (nazywany także buzdygankiem naziemnym) różnią się między sobą głównie stopniem standaryzacji - najczęściej można spotkać45% lub 90% poziom zawartości saponin steroidowych w każdej porcji. Oczywiście im większa zawartość pożądanych substancji aktywnych, tym lepiej. Jednak istotną kwestią jest także ich każdorazowa dawka oraz czystość surowca. Oczywiście pewność składu jest równie ważna, ale tego nie da się ustalić po samej etykiecie. Właśnie dlatego warto sięgać po produkty znanych i cenionych na rynku marek. Wiele z nich znajdziesz w tej kategorii, co z pewnością ułatwi Ci dobór odpowiednich preparatów względem planowanej suplementacji.

Tribulus terrestris - jeden z najlepszych i uznanych afrodyzjaków

Trudno zaprzeczyć, że buzdyganek naziemny uznawany jest za jeden z najlepszych afrodyzjaków roślinnego pochodzenia. Wynika to z jego walorów i zawartości substancji aktywnych wpływających na poprawę libido oraz możliwości seksualnych. Jest przy tym całkowicie naturalny i bezpieczny dla organizmu, co stanowi jego olbrzymią zaletę.

Tribulus terrestris - dla kogo i jak działa?

Saponiny zawarte w Tribulus terrestris wpływają na podniesienie poziomu testosteronu w organizmie. Jest to hormon, który jest znany każdemu trenującemu fizycznie mężczyźnie, bowiem wpływa on na procesy anaboliczne. Przekłada się to na poprawę osiąganych przyrostów beztłuszczowej tkanki mięśniowej. Jego naturalnie wysoki poziom zaczyna spadać wraz z wiekiem, zatem jeżeli jesteś 20 latkiem, w którym buzuje testosteron - raczej nie jest to produkt dla Ciebie, nie w kontekście podniesienia jego stężenia.

Innymi czynnikami obniżającymi poziom testosteronu są:

  • nieodpowiednia dieta,
  • problemy z regularnym snem,
  • niewystarczająca regeneracja,
  • brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej.

Tribulus terrestris/buzdyganek naziemny jest stosowany od wielu lat celem wsparcia układu hormonalnego oraz podniesienia jego skuteczności. Istnieje wiele prac naukowych dowodzących wpływu saponin steroidowych pochodzących właśnie z tej wyjątkowej rośliny:

  • mogą wpływać na podniesienie poziomu testosteronu oraz LH u zdrowych mężczyzn, jednak w przypadku osób bezpłodnych nie ma na niego wpływu,
  • sprzyjają podniesieniu żywotności/ruchliwości plemników, poprawiając jednocześnie skład nasienia,
  • w przypadku przetrenowania często dochodzi do zachwiania poziomu testosteronu, co mogą regulować właśnie saponiny steroidowe.

Tribulus terrestris - jak wybrać najlepszy suplement?

Warto podkreślić, że preparaty na bazie wyciągu z tej znanej na całym świecie rośliny, różnią się między sobą wysokością standaryzacji, na co warto zwrócić uwagę. Tribulus terrestrs jest bardzo popularną rośliną występującą zarówno w Europie, jak i w Azji, Afryce oraz Australii. Stanowi częsty składnik złożonych boosterów testosteronu. Sprzyja podniesieniu libido i możliwości seksualnych. Powszechnie uznawany jest za jeden z najlepszych afrodyzjaków naturalnego pochodzenia.

Tribulus terrestris - ekstrakt czy sproszkowane elementy?

Biorąc pod uwagę samą zawartość saponin steroidowych odpowiedź wydaje się prosta - ekstrakt będzie znacznie lepszym wyborem. Jeżeli jednak chciałbyś wprowadzić suplementację Tribulus terrestris celem ogólnego wzmocnienia organizmu, a nie konkretnie próbować podnosić poziom testosteronu - tutaj już wybór nie jest taki oczywisty. Sproszkowane elementy roślin są bogatym źródłem wielu substancji aktywnych biologicznie o pozytywnym wpływie na funkcjonowanie organizmu.

Istnieje jeszcze jeden sposób rozwiązania problemu - możesz sięgnąć po preparat łączący ekstrakt, jak i sproszkowane elementy Buzdyganka naziemnego.

Tribulus terrestris - podsumowanie

Pomimo wysokiej skuteczności i szerokiego spektrum działania Tribulus terrestris nie jest lekiem, nie wpłynie też na cudowne wyeliminowanie zaburzeń gospodarki hormonalnej (wynikającej z choroby). Jest natomiast ciekawym dopełnieniem profesjonalnej suplementacji u osób dorosłych - doświadczonych sportowców w wieku powyżej 30 lat. Buzdyganek naziemny jest doskonałym wyborem celem wsparcia organizmu w okresie intensywnych treningów, wsparcia regeneracji powysiłkowej oraz podniesienia libido.

Regularne przyjmowanie preparatów na bazie buzdyganka naziemnego przyczynia się również do zwiększenia wydalania wody przez nerki oraz korzystnie wpływa na stan skóry i dziąseł. Oferowane w opisywanej kategorii produkty charakteryzują się najwyższą jakością oraz czystością składu. Znajdziesz w niej propozycje zarówno krajowych producentów, jak i znanych i cenionych zagranicznych marek. Przeglądając naszą ofertę z pewnością zauważysz wiele promocji. Jednak nawet preparaty w regularnej sprzedaży odznaczają się wyjątkowo korzystnymi cenami!

POSTAW NA SPRAWDZONE PRODUKTY I NIE PRZEPŁACAJ!

Wartościowa literatura:

[1]. Prospective Analysis on the Effect of Botanical Medicine (Tribulus terrestris) on Serum Testosterone Level and Semen Parameters in Males with Unexplained Infertility, J Diet Suppl. 2016 Jun 23: 1-7.

[2]. Steroidal saponins from Tribulus terrestris, Phytochemistry, 2014 Nov; 107:182-9

[3]. Effect of oral administration of Tribulus terrestris extract on semen quality and body fat index of infertile men, Andrologia 2016 Jul 12

Poradnik Bodypak