• 100 g - 150 g

  • 34,00 pln - 50,00 pln

Witamina E

Aktywne filtry:

Sortowanie: Trafność
Znaleziono: 4
Ostrovit Witamina E Naturalny Kompleks Tokoferoli - 90 kaps.

Ostrovit Witamina E Naturalny Kompleks Tokoferoli - 90 kaps.

1 porcja / 0,41 pln
36,99 pln
Scitec Essentials Vitamin E - 100 kaps

Scitec Essentials Vitamin E - 100 kaps

 opinii (1)
49,99 pln
Olimp Gold-VIT A + E - 30 kaps.

Olimp Gold-VIT A + E - 30 kaps.

 opinii (1)
34,99 pln

Witamina E w Bodypak.pl

Witamina E obejmuje osiem związków (4 tokoferole i 4 tokotrienole), różniących się między sobą liczba grup metylowych. Witamina E jest dość odporna na działanie kwasów, zasad i wysokiej temperatury. Wolne tokoferole są wrażliwe na działanie tlenu i promieni UV.

Witamina E odgrywa ważną rolę w procesie powstawania puryn oraz w przemianach aminokwasów. Ułatwia nawet aktywację enzymów lizosomalnych oraz transaminaz. Niedobory tego silnego antyoksydantu mogą prowadzić do zwiększonego powstawania wolnych rodników tlenowych, które swoją aktywnością zaburzają często przebieg procesów metabolicznych, w tym syntezy DNA, białek lub funkcjonowania enzymów.

Codzienna suplementacja witaminą E

Odpowiednio zbilansowana dieta jest podstawą pełnej formy organizmu, zatem należy ją rozpatrywać zarówno na płaszczyźnie makro, jak i mikroelementów. Stawia to przed każdym sportowcem pewne wyzwanie, od którego trudno uciec. Jednym z filarów każdego sukcesu jest zaspokojenie potrzeb własnego organizmu, by nic nie ograniczało jego możliwości rozwoju. Zatem witamina E, będąca bardzo silnym antyoksydantem, jest jednym z mikroelementów, którego prawidłowa podaż może wesprzeć organizm w codziennym funkcjonowaniu.

Wracając do pytania - TAK, jest to istotny element codziennej, ale diety. Suplementacja ma mieć charakter jedynie wspomagający, warto zatem podjąć próby odpowiedniego przekształcenia stosowanej diety i zawartych w niej posiłków. Możesz równie dobrze skorzystać z oferowanej przez nasz sklep pomocy dietetyka, którego wiedza i doświadczenie z pewnością pomoże Ci w uzyskaniu pożądanego efektu.

Witamina E - wpływ na organizm

Witamina E pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Oznacza to ograniczenie aktywności wolnych rodników tlenowych do minimum. Jest to jednak bardzo trudne zadanie, bowiem duże ich ilości powstają w niemal każdej żywej komórce organizmu. Właśnie dlatego, tak ważna jest odpowiednia podaż antyoksydantów, w tym witaminy E, która przyczynia się do poprawy ochrony komórek ciała przed stresem oksydacyjnym, w wyniku którego mogą zostać uszkodzone, a nawet zniszczone.

Toksyczność witaminy E

Witamina E jest zaliczana do grupy witaminy rozpuszczalnych w tłuszczach, zatem jej kumulowanie w organizmie może być znacznie szybsze, niż miałoby to miejsce w przypadku witamin rozpuszczalnych w wodzie. Jednak przy zachowaniu odpowiednich porcji, w tym także zdrowego rozsądku - trudno byłoby ją przedawkować. Jeżeli zatem chcesz mieć pewność pełnego bezpieczeństwa w tym zakresie - stosuj suplementy w sposób przewidziany przez ich producenta.

Formy witaminy E - tabletki, kapsułki, płyn

Najważniejszą kwestią w suplementacji witaminami jest ich biodostępność/przyswajalność. Jest ona zależna w głównej mierze od postaci chemicznej, mniej od samej formy suplementu. Oczywiście, płyn jest zawsze lepiej wchłaniany niż tabletki, które najpierw muszą się odpowiednio rozpaść w żołądku, by uwolnić zawarte w sobie substancje aktywne. Jednak podstawą jest w tym przypadku komfort suplementacji, jeżeli wolisz kapsułki - to po nie sięgnij. Różnice w przyswajaniu, a konkretniej - w szybkości przyswajania - są relatywnie niewiele znaczące.

Witamina E - jaką wybrać dla siebie?

Poszukujesz najwyższej jakości preparatów na bazie witaminy E w celu uzupełnienia jej niedoboru w prowadzonej diecie? Postaw na suplementy, które znajdziesz w tej kategorii. Każdy z nich charakteryzuje się wysoką jakością oraz dobrą przyswajalnością.

Znajdziesz w niej propozycje marek z całego świata, w tym oczywiście naszych krajowych producentów. Witamina E kryje w sobie osiem związków (4 tokoferole i 4 tokotrienole) - różniące się między sobą liczbą grup metylowych. Generalnie jest ona odporna w znacznym stopniu na działanie wysokich temperatur, kwasów oraz zasad. Jednak wolne formy witaminy E są wyjątkowo wrażliwe na działanie tlenu oraz promieni UV. Wykazuje ona silne działanie antyoksydacyjne, wspierając organizm w walce z wolnymi rodnikami. Chroni tym samym komórki przed stresem oksydacyjnym.

Suplementy godne polecenia:

Wysokiej jakości suplement witaminowy stworzony z myślą o mężczyznach i potrzebach ich orgazmów. Jest to ciekawy produkt, a to, co nas najbardziej interesuje w tym momencie, to jego skład, w którym znajdziesz witaminę E w starannie dobranej dawce. Jest to silny przeciwutleniacz, zatem jego obecność jest bardzo pożądana.

Znakomite źródło mikroelementów w diecie każdej aktywnej fizycznie osoby. Stanowi ciekawe wsparcie i sposób na dopięcie codziennej suplementacji. Dostarcza do organizmu także odpowiednią dawkę witaminy E, której antyoksydacyjne właściwości stanowią bardzo ważny element kompleksowego wsparcia organizmu w walce z wolnymi rodnikami tlenowymi.

Witamina E - podsumowanie

Rolą profesjonalnej suplementacji jest zapewnienie realnego wsparcia organizmowi na wszelkich niezbędnych ku temu płaszczyznach. Dotyczy to także zapewnienia odpowiedniej podaży poszczególnych mikroelementów, w tym witaminy E, która wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne. Pomaga zatem w skutecznym wymiataniu wolnych rodników tlenowych, co związane jest z działaniem "anti-age", a więc poprawie stanu skóry, włosów i paznokci, które są wyniszczane często przez stres oksydacyjny.

Poradnik Bodypak