Kategorie

  • 0 g - 1 250 g

  • 3,00 pln - 90,00 pln

Elektrolity

Aktywne filtry:

Sortowanie: Trafność
Znaleziono: 5
Kategoria: Elektrolity
Trec Endurance Isotonic Sport - 1000g
Trec Endurance Isotonic Sport - 1000g
1 porcja / 2,00 pln
49,99 pln
Trec Endurance Vitargo Electro - Energy BAG - 1050g
Trec Endurance Vitargo Electro - Energy BAG - 1050g
1 porcja / 6,00 pln
89,99 pln
Trec Endurance Vitargo Electro - Energy - 1050g
Trec Endurance Vitargo Electro - Energy - 1050g
1 porcja / 6,00 pln
89,99 pln
Trec Endurance Vitargo Electro - Energy - 35g
Trec Endurance Vitargo Electro - Energy - 35g
1 porcja / 0,27 pln
3,99 pln
Activlab Electrovit dla Diabetyków - 20 tabl.
  • -15%
Activlab Electrovit dla Diabetyków - 20 tabl.
1 porcja / 0,76 pln
7,64 pln
Najniższa cena: 8,99 pln -15%
Cena regularna: 8,99 pln -15%

ELEKTROLITY - CO TO TAKIEGO?

Elektrolity to całkowicie rozpuszczalne w płynach składniki mineralne, których głównym zadaniem jest regulacja hormonów diuretycznych oraz antydiuretycznych, czyli ogólnie rzecz ujmując – odpowiedzialnych za gospodarkę wodną naszego organizmu. Należą do nich: sód, potas, wapń oraz magnez. Elektrolity umożliwiają przewodzenie impulsów nerwowych niezbędnych do funkcjonowania mózgu i układu nerwowego. Mają wpływ na funkcjonowanie mięśni, w tym mięśnia sercowego, ponieważ odpowiadają za skurcze i rozkurcze.

Innymi słowy, elektrolity to nic innego jak jony soli krążące po naszym organizmie w krwi, osoczu, jak i płynach tkankowych. Uczestniczą w wielu procesach biochemicznych, wpływając pośrednio lub bezpośrednio na prawidłową pracę mięśni, mózgu oraz innych organów ciała. Pozwalają na zachowanie pełnej równowagi wodno-elektrolitowej, mają znaczenie w kontekście utrzymania prawidłowego napięcia błon komórkowych. Odpowiadają także za przewodnictwo impulsów nerwowych, jakie płyną przez neurony układu nerwowego do komórek w całym ciele.

ELEKTROLITY - AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA, NIEDOBORY.

Warto podkreślić, że w wyniku wzmożonej aktywności fizycznej może pojawić się ryzyko niedoborów elektrolitów. Innymi, równie ważnymi powodami, z powodu których możemy odnotować zbyt małą ich ilość w krwiobiegu to:

- biegunki i wymioty,

- picie zbyt małej lub znacznie przesadzonej ilości płynów,

- rygorystyczna dieta oraz stosowanie leków moczopędnych i przeczyszczających.

Niedobory elektrolitów mogą powodować drżenie i kurcze mięśni, obrzęki, biegunki lub zaparcia, a także senność, brak energii oraz złe samopoczucie. W skrajnych przypadkach i w długotrwałych niedoborach możemy narazić się także na: omdlenia, zaburzenia pracy serca, łamliwość kości, drgawki, a nawet paraliż.

ELEKTROLITY - NAJWAŻNIEJSZE WŁAŚCIWOŚCI.

Wpływ elektrolitów na organizm jest niezwykle duży i szeroki, co doskonale widać, analizując właściwości najważniejszych z nich.

Magnez:

- przyczynia się do zmniejszenia poczucia zmęczenia i znużenia,

- sprzyja zachowaniu pełnej równowagi elektrolitowej,

- uczestnicy w przemianach energetycznych organizmu,

- wspomaga prawidłową pracę układu nerwowego, jaki tkanki mięśniowej,

- uczestniczy w syntezie białek organizmu oraz w procesach podziału komórek,

- jest niezwykle ważny w kontekście zachowania dobrego stanu układu kostnego i zębów,

- pomaga w utrzymaniu właściwych funkcji psychologicznych.

Potas:

- wspiera prawidłową pracę i funkcjonowanie układu nerwowego, sprzyjając jednocześnie utrzymaniu dobrej formy psychofizycznej,

- wpływa na właściwą pracę mięśni,

- pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi.

Sód:

- jest jednym z najbardziej aktywnych osmotycznie składnikiem występującym w płynie międzykomórkowym,

- uczestniczy w procesach odpowiedniego nawodnienia całego organizmu.

- wpływa pozytywnie na funkcjonowanie tkanki mięśniowej.

ELEKTROLITY - DLA KOGO?

Suplementacja elektrolitami zalecana jest w głównej mierze osobom aktywnym fizycznie, których treningi - ich długość oraz intensywność przekładają się na dużą utratę elektrolitów wraz z potem. Straty te należy możliwie szybko uzupełnić celem utrzymania pełnej wydolności pracy organizmu. Stąd tak ważną kwestią jest odpowiednio prowadzona suplementacja około treningowa. Należy sobie zdać sprawę z faktu, że pod określeniem elektrolity skrywa się mieszanka magnezu, potasu oraz sodu - nie jest to żadna kosmiczna technologia. Podkreślamy to, bowiem wiele osób zdaje się być uprzedzonymi do tego typu produktów.

ELEKTROLITY - JAK SZYBKO JE UZUPEŁNIĆ? SUPLEMENTACJA W SPORCIE.

Elektrolity, a konkretnie ich niedobory wymagają natychmiastowej reakcji. Ich niedostateczna ilość może być niebezpieczna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Podstawą zachowania równowagi wodno-elektrolitowej jest przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, najlepiej wody o wysokim stopniu mineralizacji. Dużą popularnością cieszy się także sok pomidorowy, który stanowi bogate źródło sodu, jak i innych mikroelementów. Podstawą, którą należy zadbać jest dieta, bowiem to właśnie przy jej pomocy można zwykle zaspokoić wszelkie potrzeby organizmu. Jeżeli jednak potrzebujesz sięgnąć po profesjonalne wsparcie, postaw na suplementy o możliwe dobrej przyswajalności oraz kompleksowym składzie.

Preparaty na bazie elektrolitów mogą przyjmować różne formy, z czego najczęściej można spotkać suplementy w postaci saszetek, w których skrywa się proszek. Po rozpuszczeniu go w wodzie powstaje znakomity napój sportowy, będący w stanie zaspokoić potrzeby organizmu na elektrolity. Oczywiście wybierając produkt dla siebie uwzględnij także porę planowanego przyjęcia itd., bowiem szybkość przyswajania ma największe znaczenie w okolicy treningu.

ELEKTROLITY - PODSUMOWANIE.

Sięgając po elektrolity poddaj analizie skład jakościowy, jak i ilościowy wybranego produktu. Innymi słowy: sprawdź jakie dawki, których elektrolitów znalazły się w każdej porcji. Odpowiednio dobrany preparat przyniesie najwięcej korzyści z suplementacji. Oferta naszego sklepu dynamicznie się rozwija, pojawiają się w niej regularnie nowe produkty, których działanie sprzyja wzmocnieniu organizmu sportowca na konkretnej płaszczyźnie. Jeżeli zatem poszukujesz produktów najwyższej jakości - jesteś w doskonałym miejscu. Oferujemy bowiem najlepsze suplementy znanych i cenionych marek z całego świata, w tym także krajowych producentów - w niezwykle korzystnych cenach!


Poradnik Bodypak