Kategorie

  • 150 g - 280 g

  • 29,00 pln - 45,00 pln

Wapń

Aktywne filtry:

Sortowanie: Trafność
Znaleziono: 3
Scitec Essentials Calcium Magnesium - 90 tabl.

Scitec Essentials Calcium Magnesium - 90 tabl.

 opinii (1)
1 porcja / 0,44 pln
39,99 pln
Najniższa cena: 44,99 pln -11%
BioTech Ca D3 K2 - 90 kaps.

BioTech Ca D3 K2 - 90 kaps.

1 porcja / 1,00 pln
29,99 pln
Najniższa cena: 32,99 pln -9%
BioTech Calcium Zinc Magnesium - 100 tabl.

BioTech Calcium Zinc Magnesium - 100 tabl.

 opinii (1)
1 porcja / 0,30 pln
29,99 pln
Najniższa cena: 32,99 pln -9%

Wapń - suplementy w Bodypak.pl

Wapń uważany jest za pierwiastek warunkujący prawidłowy wzrost i rozwój organizmu. Wraz z kolagenem stanowi podstawowy budulec układu kostnego. Jest konieczny do mineralizacji tkanki kostnej. Poza układem szkieletowym, wapń bierze udział w przewodnictwie bodźców nerwowych, aktywacji niektórych enzymów. Aktywuje enzym ATP-azę, niezbędny do uwalniania energii z ATP, wpływając w ten sposób na procesy przemiany materii. Wapń przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi oraz do utrzymania właściwego metabolizmu energetycznego. Wapń pomaga w funkcjonowaniu mięśni i enzymów trawiennych oraz w utrzymaniu sprawnego przekaźnictwa nerwowego. Bierze udział w procesie podziału i specjalizacji komórek. Wapń jest potrzebny do utrzymania zdrowych kości, zębów.

Wapń - dla kogo?

Preparaty na bazie wapnia nie są może tak popularne jak kofeina w tabletkach, ale nie zmienia to faktu, że konsekwencje jego niedoboru mogą być bardzo problematyczne i należy je szybko likwidować. Najszybszym i najłatwiejszym sposobem jest sięgnięcie po suplement na bazie wapnia, który bez większego problemu uzupełni wszelkie jego niedobory.

Podsumowując, po suplementację wapniem powinien sięgnąć każdy, kto zmaga się z jego niedoborem i nie potrafi sobie poradzić z szybkim jego uzupełnieniem. Może to wydawać się radykalnym posunięciem, ale jest to jeden z najważniejszych mikroelementów, którego wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest szeroki.

Właściwości wapnia

Odpowiednia podaż wapnia w codziennej diecie ma zaskakująco duże znaczenie dla organizmu i zachowania jego pełnej sprawności. Pełni ono wiele ról, w tym:

  • przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi,
  • pomaga w utrzymaniu właściwego tempa metabolizmu energetycznego,
  • uczestniczy w pracy tkanki mięśniowej,
  • wpływa pozytywnie na pracę układu nerwowego, jak i na sam proces przekazywania impulsów nerwowych,
  • pomaga w odpowiednim funkcjonowaniu enzymów trawiennych,
  • uczestniczy w procesie podziału oraz specjalizacji komórek organizmu,
  • jest niezbędny dla zachowania dobrej formy układu kostnego, w tym także zębów.

Jak widzisz, odpowiedni poziom wapnia w codziennej diecie jest niesłychanie ważny dla utrzymania dobrej formy organizmu. Jeżeli przemyślałeś swój jadłospis i nie jesteś w stanie wprowadzić dodatkowych jego źródeł - nie martw się. Postaw na profesjonalną suplementację specjalnie do tego celu stworzonym preparatem, a szybko zaspokoisz potrzeby swojego organizmu.

Niedobór i nadmiar wapnia

Niedobór wapnia prowadzi do odwapnienia organizmu. Zaburzenia gospodarki wapniowej mogą prowadzić do osteomalacji, osteoporozy. W wyniku spadku poziomu wapnia we krwi następuje wzrost pobudliwości synaps, co objawia się drgawkami i kurczami mięśni (tężyczką). Długotrwałe niedobory mogą powodować zmiany skórne, kłopoty z włosami i paznokciami.

Nadmierne i długotrwałe spożywanie wapnia może być przyczyną tworzenia się kamieni nerkowych, występowania chorób sercowo-naczyniowych. Źródłem wapnia w diecie są: mleko i przetwory mleczne, konserwy rybne, jaja, a także orzechy, sezam, pieczywo, kasze gruboziarniste, nasiona roślin strączkowych.

Wapń - jaki wybrać?

Wybór wapnia może wydawać się prozaiczny, jednak ilość produktów do wyboru może zmienić Twoje podejście. Stawiaj na preparaty bazujące na dobrze przyswajalnych formach organicznych wapnia w odpowiednio wysokich dawkach. Mniej istotną kwestią jest ewentualna obecność dodatków w składzie.

Światowej klasy preparat na bazie wapnia pochodzącego ze sproszkowanego koralowca. Formuła obejmuje także dodatek magnezu, którego obecność zdecydowanie jest ciekawym posunięciem. Charakteryzuje się znakomitą przyswajalnością oraz wysoką biodostępnością. Tabletkowana forma sprzyja komfortowi suplementacji.

Wapń - podsumowanie

Odpowiednio prowadzona suplementacja może wiele ułatwić, jak i wesprzeć dążenia sportowców do wymarzonej formy fizycznej. Jednak musi być prowadzona z rozmysłem, a nie być przypadkową. Przeglądając ofertę naszego sklepu, na pewno zauważyłeś z jak dużą ilością podobnych preparatów na rynku trzeba się zmierzyć podczas poszukiwań tego najlepszego. Jeżeli jeszcze na tym etapie będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości - zachęcamy do kontaktu z działem obsługi klienta, która nie pozostawi Cię bez pomocy. Możesz liczyć na ich wiedzę i umiejętności - to prawdziwi pasjonaci.

Produkty znajdujące się w tej kategorii wyróżniają się najwyższą jakością, a co za tym idzie, pewnym i solidnym składem. Oferowane są przez rodzimych producentów, jak i wiele uznanych zagranicznych marek. Dzięki nim będziesz miał możliwość poprowadzenia suplementacji zgodnej ze swoją wizją. Wszystko to w bardzo korzystnych cenach!

Poradnik Bodypak