Suplementy na nerki i układ moczowy

Aktywne filtry:

Sortowanie: Trafność
Znaleziono: 1
Swanson D-Mannose 700 mg - 60 kaps.

Swanson D-Mannose 700 mg - 60 kaps.

1 porcja / 1,17 pln
69,99 pln

Suplementy na nerki i układ moczowy w Bodypak.pl

Nerki oraz układ moczowy niewątpliwie pełnią ważną rolę w organizmie każdego człowieka i warto zadbać o ich prawidłowe funkcjonowanie. Niestety wiele osób zmaga się z problemami związanymi z układem moczowym, takimi jak kamica nerkowa, różnego typu zapalenia czy też infekcje dróg moczowych. Suplementacja nigdy nie będzie stanowić bezpośredniego rozwiązania problemów, jednak jej wspomagający charakter z pewnością nie jest bez znaczenia.

Warto zdać sobie sprawę, że problemy z prawidłowym funkcjonowaniem układu moczowego mogą w konsekwencji przełożyć się na problemy z nerkami, a to już stanowi poważne zagrożenie dobrego stanu organizmu. Rynek suplementów jest bogaty w różnego typu suplementy bazujące na naturalnych mieszankach roślinnych/ziołowych, których przyjęcie może wspomóc organizm.

Suplementy na nerki i układ moczowy - naturalne wsparcie

Suplementy na nerki i układ moczowy stanowią istotny element suplementacji nakierowanej na kompleksowe wsparcie organizmu w jego codziennym funkcjonowaniu. Jednym z najczęściej wybieranych produktów są różnego typu wariacje na temat żurawiny, jej owoców oraz ekstraktów o wysokich standaryzacjach. Pozytywy wpływ zawartych w nich proantocyjanidyn (PAC) jest powszechnie znany i ceniony od wielu lat. Odpowiednio prowadzona suplementacja sprzyja obniżeniu pH moczu, sprzyja sprawniejszemu wydalaniu patogennych/potencjalnie patogennych mikroorganizmów wraz z moczem oraz wykazuje właściwości antybakteryjne, ograniczając w znacznym stopniu proces namnażania się bakterii w układzie moczowym.

Żurawina to nie wszystko, znakomitym wyborem jest także pokrzywa, której właściwości zapewniają realne wsparcie organizmowi w walce o prawidłowo funkcjonujące nerki oraz układ moczowy. Wykazuje bowiem pewne działanie antyzapalne oraz może działać moczopędnie, co sprzyja sprawnemu wydalaniu z organizmu potencjalnie patogennych mikroorganizmów. Odpowiednio zastosowana wspomaga prawidłowe funkcjonowanie pęcherza moczowego. Bywa nawet stosowana profilaktycznie celem ograniczenia procesów tworzenia się kamieni w nerkach, co ma związek z jej moczopędnymi właściwościami. Istnieje wiele suplementów na bazie pokrzywy, np. w formie tabletek lub w formie soku.

UWAGA: Innymi polecanymi ziołami o pozytywnym wpływie na nerki bądź układ moczowy są: granat (głównie pozyskiwany z niego sok), mniszek lekarski, skrzyp polny oraz wierzbownica drobnokwiatowa.

Suplementy na nerki i układ moczowy - jak wybrać najlepszy?

Rynek suplementów stworzonych z myślą o wsparciu nerek i układu moczowego jest niezwykle szeroki i bogaty w propozycje różnych marek. Może to przekładać się na zamęt i problem z wyborem. Podczas zakupów warto kierować się jakością, kolejno ceną. Podstawą jest zatem dopasowanie produktu do Twoich oczekiwań. Zwróć uwagę na skład i realne dawki poszczególnych substancji aktywnych, szczególnie tych, na których najbardziej Ci zależy. Natomiast forma kapsułek, tabletek czy też płynu, to już kwestia drugorzędna. Ostatecznie liczy się biodostępność konkretnego składnika, a czy wchłonie się minutę szybciej, czy później - nie ma większego znaczenia w tym kontekście.

Przykładowe suplementy, po które wtarto sięgnąć:

Wysokiej jakości liście karczocha, którym nie towarzyszą przypadkowe dodatki. Formuła charakteryzuje się zatem naturalnym pochodzeniem, jest też prosta, ale to nie ujmuje jej pozytywnych właściwości. Doskonale sprawdzi się celem dopięcia suplementacji nakierowanej na kompleksowe wzmocnienie organizmu ludzkiego.

Bogate źródło cennych substancji aktywnych o pozytywnym wpływie na funkcjonowanie organizmu. Każda porcja to solidna dawka ekstraktu pozyskiwanego z chanca piedra (Phyllanthus niruri). Pomaga w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania nerek, ale i pęcherza moczowego. Wpływa pozytywnie także na utrzymanie odpowiedniego pH żołądka.

Znakomity suplement, którego każda porcja to solidna dawka substancji aktywnych zawartych w ekstrakcie z pomidorów oraz oleju ryżowym. Likopen charakteryzuje się bowiem pozytywnym wpływem na prostatę, ale i wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne. Wspiera zatem organizm w walce z wolnymi rodnikami oraz pomaga chronić komórki przed szkodliwym działaniem szoku oksydacyjnego.

Suplementy na nerki i układ moczowy - podsumowanie

Odpowiednio prowadzona suplementacja może zapewnić realne wsparcie organizmowi, jednak potrzebne są ku temu odpowiednie produkty. Zdecydowanie znajdziesz je w ofercie naszego sklepu, która obejmuje propozycje znanych i cenionych krajowych oraz zagranicznych marek. Wszystko to w dobrych cenach, które dodatkowo bywają jeszcze korzystniejsze dzięki aktywnym w sklepie promocjom. Zachęcamy zatem do częstego zaglądania do sklepu i polowania na okazje!