• 35 g - 300 g

  • 4,00 pln - 65,00 pln

Kontrola apetytu i masy ciała

Aktywne filtry:

Sortowanie: Trafność
Znaleziono: 20
6PAK Nutrition Effective Line CLA + Green Tea - 90 kaps.

6PAK Nutrition Effective Line CLA + Green Tea - 90 kaps.

1 porcja / 0,83 pln
24,99 pln
Najniższa cena: 29,99 pln -17%
6PAK Nutrition Effective Line L-Carnitine 1000mg - 90 kaps.

6PAK Nutrition Effective Line L-Carnitine 1000mg - 90 kaps.

1 porcja / 0,56 pln
24,99 pln
Najniższa cena: 29,99 pln -17%
Essensey L-karnityna - 90 kaps.

Essensey L-karnityna - 90 kaps.

1 porcja / 0,73 pln
32,99 pln
Zestaw L-karnityny na redukcję

Zestaw L-karnityny na redukcję

59,99 pln

Cena produktów poza zestawem: 65,98 pln

Essensey CLA Kwas Linolowy - 90 kaps.

Essensey CLA Kwas Linolowy - 90 kaps.

1 porcja / 0,89 pln
39,99 pln
Trec Vitality Chromium - chrom w kapsułkach - 90 kaps.

Trec Vitality Chromium - chrom w kapsułkach - 90 kaps.

 opinii (1)
1 porcja / 0,18 pln
15,99 pln
Trec Vitality Green Tea EGCG - 90 kaps.

Trec Vitality Green Tea EGCG - 90 kaps.

1 porcja / 0,33 pln
29,99 pln
Trec Endurance L-Carnitine 3000 Sport - 100ml

Trec Endurance L-Carnitine 3000 Sport - 100ml

1 porcja / 4,99 pln
4,99 pln
Trec Thermo Fat Burner MAX - 60 kaps.

Trec Thermo Fat Burner MAX - 60 kaps.

1 porcja / 1,20 pln
29,99 pln
Najniższa cena: 34,99 pln -14%
Olimp Chitosan + Chrom - 30 kaps.

Olimp Chitosan + Chrom - 30 kaps.

22,99 pln
BioTech For Her Fiber Complex - 120 tabl. do żucia

BioTech For Her Fiber Complex - 120 tabl. do żucia

1 porcja / 2,00 pln
39,99 pln
Najniższa cena: 44,99 pln -11%
BioTech Synephrine - 60 kaps.

BioTech Synephrine - 60 kaps.

1 porcja / 0,83 pln
49,99 pln
Aflofarm Apetiblock o smaku wiśnowo-malinowym - 50 tabl.

Aflofarm Apetiblock o smaku wiśnowo-malinowym - 50 tabl.

1 porcja / 0,60 pln
29,99 pln
Aflofarm Hepaslimin - 30 tabl.

Aflofarm Hepaslimin - 30 tabl.

1 porcja / 1,27 pln
18,99 pln
Activlab Elements Berberine - 90 kaps.

Activlab Elements Berberine - 90 kaps.

1 porcja / 0,72 pln
64,99 pln
7Nutrition Berberine Stack - 90 kaps.

7Nutrition Berberine Stack - 90 kaps.

1 porcja / 0,33 pln
29,99 pln
OstroVit Hydro Out Diuretic - 90 kaps.

OstroVit Hydro Out Diuretic - 90 kaps.

1 porcja / 1,67 pln
49,99 pln
Aflofarm Hepaslimin z witaminą D3 - 30 tabl.

Aflofarm Hepaslimin z witaminą D3 - 30 tabl.

1 porcja / 4,00 pln
19,99 pln
Aflofarm Liporedium - 60 tabl.

Aflofarm Liporedium - 60 tabl.

1 porcja / 0,75 pln
44,99 pln

Suplementy na kontrolę apetytu i masy ciała w Bodypak.pl

Nadmierny apetyt/łaknienie jest sporym problemem dla osób pragnących utrzymać prawidłową masę ciała. Jednak niewiele ma on wspólnego z faktycznym uczuciem głodu. Jest to najczęściej przemożna chęć sięgnięcia po przekąski celem zaspokojenia zwykle niezdrowej zachcianki. Ciągła chęć podjadania może znacząco utrudnić utrzymanie założeń diety, a tym samym zniweczyć nawet najambitniejsze plany i postanowienia. Przyczyn nadmiernego apetytu może być wiele, jednak istnieją sposoby, by wesprzeć organizm w tej trudnej sytuacji.

Ośrodek głodu i sytości jest związany między innymi z poziomem:

  • aminokwasów, które są niezbędnym elementem dla rozwoju i regeneracji organizmu, ale i wchodzą w skład neuroprzekaźników,
  • wolnych kwasów tłuszczowych, których obniżony poziom jest odbierany przez organizm jako poczucie głodu,
  • cukru, którego zwiększenie we krwi przekłada się na poczucie sytości, a spadek - wrażenie głodu.

Może jednak dość do zaburzenia w stężeniu każdego z powyższych składników odżywczych, czego wynikiem jest często napadowa chęć podjadania.

Poczucie głodu a apetyt

Głód i apetyt można łatwo pomylić, bowiem oba pobudzają nas do sięgnięcia po jedzenie. Poczucie głodu jest fizjologicznym i naturalnym sygnałem organizmu, pojawia się zwykle kilka godzin po ostatnim posiłku i nasila się wraz z upływającym czasem (o ile nic nie zjemy w między czasie). Sygnał ten jest wynikiem spadku stężenia cukru we krwi/w organizmie, co przekłada się na zmianę w poziomie hormonów i niejako awaryjnym uwalnianiem kwasów tłuszczowych.

Natomiast apetyt ma podłoże emocjonalne, może pojawić się zawsze i to niezależnie do tego czy właśnie zjadłeś duży posiłek, czy też nie. Wynika on z pobudzenia ośrodka głodu w mózgu, jednak oznacza chęć zjedzenie konkretnego pokarmu celem zaspokojenia swoich potrzeb psychologicznych. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest niestabilna gospodarka węglowodanowo-insulinowa. Skoki poziomu cukru we krwi i skojarzone z nimi wyrzuty insuliny mogą przyczyniać się do napadowej chęci podjadania oraz przemożnych chęci sięgnięcia po ulubione przekąski lub słodycze.

Suplementy na kontrolę apetytu - dlaczego mogą być przydatne w okresie kształtowania sylwetki?

Spalanie tkanki tłuszczowej, walka z nadmiarowymi kilogramami masy ciała, jak i rozwój upragnionej muskulatury - są to procesy ściśle związane z codziennym trybem życia, prowadzoną dietą, jak i aktywnością fizyczną. Oczywiście wszystko to ma swoje przełożenie na funkcjonowanie układu hormonalnego. Nadmierny apetyt może być sporym problemem podczas odchudzania, co może nawet uniemożliwić realizację zamierzonych celów. Dostarczanie do organizmu pokarmów bez realnej potrzeby oznacza znaczące podniesienie ogólnej kaloryczności jadłospisu, a to pierwszy krok do zawiązywania się kolejnych kilogramów masy ciała. Konsekwencją jest pojawienie się nadwagi, czy też otyłości, którym towarzyszą częste niestrawności. Może to doprowadzić także do pojawiania się cukrzycy.

Odwrotna sytuacja, kiedy to mamy problem z niewielkim apetytem - także nie ułatwia ukształtowania wymarzonej i wysportowanej sylwetki. Nieodpowiednia podaż substancji odżywczych oznacza bowiem ograniczone możliwości regeneracji, a później rozwoju beztłuszczowej tkanki mięśniowej.

Pewnym wsparciem dla organizmu jest profesjonalna suplementacja. Produkty znajdujące się w tej kategorii mogą w pewnym zakresie pomóc Ci w uregulowaniu przemian metabolicznych węglowodanów, a tym samym opanowanie sytuacji niedojadania lub przejadania się. Równowaga i zaspokojenie potrzeb organizmu to podstawa sukcesu.

UWAGA. Suplementy, jakie by one nie były - mają wyłącznie charakter wspomagający organizm i nie oczekuj, że będą panaceum na wszelkie problemy.

Wpływ snu na kontrolę apetytu i masy ciała

Można spotkać się z informacjami/badaniami, twierdzącymi, że długość i jakość snu jest związana przynajmniej pośrednio z ilością greliny w organizmie (im lepiej śpimy, tym jest jej więcej). Jest to hormon odpowiadający za poczucie głodu. Ostatecznie osoby sypiające zbyt krótko nie tylko skarżą się na niską jakość snu i regeneracji, ale i cierpią na zaburzenia rytmu dnia i nocy. Jednocześnie przekłada się to na znaczne zwiększenie spożycia kalorii i częstsze podjadanie. Wniosek jest jeden: celem wsparcia kontroli apetytu warto zadbać o higienę snu oraz jego długość.

Dieta na kontrolę apetytu i masy ciała

Odpowiednio zbilansowana dieta, zaspokajająca potrzeby organizmu może wspierać jego prawidłowe funkcjonowanie także na płaszczyźnie poczucia głodu/apetytu. Regularnie spożywane posiłki w dużej mierze ograniczają napady głodu i mogą stopniowo zmniejszać też przesadny apetyt. Ostatecznie zachcianki kulinarne mogą prowadzić do problemów z wagą, a przecież właśnie zwykle walczymy ze zbędnymi kilogramami masy ciała.

Bardzo istotną kwestią jest nie tylko regularność, ale i jakość samych posiłków, a konkretnie ich odpowiednie zbilansowanie. Warto zadbać o ich odpowiednio wysoki wskaźnik sytości. Spożywana woda między posiłkami również może pomóc w kontroli apetytu.

Suplementy do zastosowania w trakcie odchudzania

Ogromny apetyt i nagłe napady głodu to problemy wielu osób, które niejednokrotnie utrudniają nam zrzucenie zbędnych kilogramów. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest zastosowanie profesjonalnych suplementów diety, których skład oparty jest o substancje naturalnego pochodzenia, bardzo często z dodatkiem witamin i składników mineralnych. Ich staranne połączenie w odpowiednio dobranych dawkach pomaga nam w ograniczeniu nagłych napadów głodu. Stosując je regularnie zadbamy o prawidłowy poziom cukru we krwi, co przyczyni się do wyeliminowania chęci podjadania między posiłkami.

Typy suplementów pomocnych w kontroli apetytu i masy ciała:

  • błonnik (pęczniejąc wypełnia żołądek, dając wrażenie sytości),
  • chrom (wpływa pozytywnie na przemiany węglowodanów, pomaga w regulacji i utrzymaniu na względnie stałym poziomie glukozy we krwi),
  • produkty bogate w białko (mogą wpływać pozytywnie na poziom hormonów hamujących apetyt ),
  • HCA (kwas hydroksycytrynowy bywa stosowany celem zmniejszania głodu i nasilania spalania tkanki tłuszczowej).
  • berberyna (może ograniczać apetyt i wydzielanie leptyny).

Jak wybrać suplement na kontrolę apetytu i masę ciała?

Wybierając suplementy, musisz zadbać o ich odpowiednią jakość i dopasowanie do własnych oczekiwań. Chodzi w tym przypadku nie tylko o wielkość dawki określonych substancji aktywny, ale i formę suplementu. Jedni preferują produkty w postaci kapsułek, tabletek, a inni uwielbiają wersje sproszkowane lub też w płynie. Każda z nich posiada swoje zalety, jednak najważniejszą kwestią jest Twój komfort suplementacji.

Przykładowe produkty, po które warto sięgnąć:

Znakomity spalacz tkanki tłuszczowej oparty o szereg ekstraktów roślinnych naturalnego pochodzenia, jak i kofeinę zapewniającą realne wsparcie w słabszy dzień. Ponadto zawiera dodatek witamin, l-karnityny oraz chromu o dobrej przyswajalności.

Zaawansowane i niezwykle udane połączenie CLA oraz zielonej herbaty w formie łatwych do połknięcia kapsułek. Wpływa pozytywnie na proces regulacji wagi ciała, stanowi jednocześnie bogate źródło antyoksydantów wspierających organizm w walce z wolnymi rodnikami tlenowymi.

Wysokiej jakości chrom w solidnej dawce. Formuła preparatu wolna jest od zbędnych dodatków, jak i wypełniaczy. Stanowi bardzo ciekawy dodatek podczas odchudzania, szczególnie u osób mających problem z nagłymi napadami głodu. 

Kontrola apetytu i masy ciała - podsumowanie

Produkty z tej kategorii sprawdzą się niezależnie od stopnia Twojego wytrenowania oraz płci. Zastosowane w preparatach składniki aktywne charakteryzują się wysoką jakością oraz skutecznością, bez negatywnych skutków ubocznych. Znajdziesz tu produkty krajowych, jak i zagranicznych marek cieszących się uznaniem wśród naszych klientów. Warto podkreślić, że oferta sklepu jest dynamicznie rozwijana celem dopasowania właśnie do Waszych oczekiwań.