• 45 g - 600 g

  • 3,00 pln - 75,00 pln

Żele energetyczne

Aktywne filtry:

Sortowanie: Trafność
Znaleziono: 5
Kategoria: Żele energetyczne
Trec Endurance Energy Gel - 40g

Trec Endurance Energy Gel - 40g

1 porcja / 7,99 pln
7,99 pln
Trec Endurance Energy Gel 40g - 10 szt.

Trec Endurance Energy Gel 40g - 10 szt.

74,90 pln

Cena produktów poza zestawem: 79,90 pln

Trec Endurance Isotonic Sport + Energy Gel

Trec Endurance Isotonic Sport + Energy Gel

34,99 pln

Cena produktów poza zestawem: 37,98 pln

Activlab Run & Bike Energy Gel - 40 g

Activlab Run & Bike Energy Gel - 40 g

1 porcja / 3,99 pln
3,99 pln
Najniższa cena: 3,99 pln
BioTech Recovery Gel - 40g

BioTech Recovery Gel - 40g

 opinii (2)
1 porcja / 6,99 pln
6,99 pln

Żele energetyczne w Bodypak.pl

Poszukujesz alternatywy dla węglowodanów w proszku? Sięgnij po żele energetyczne, które stanowią znacznie ciekawszą opcję - właśnie ze względu na swoją formę. Wśród wielu zalet warto podkreślić, że pakowane są do małych, poręcznych i zwykle jednorazowych saszetek, co pozwala nie tylko na komfortową suplementację, ale także na zachowanie nawet najbardziej rygorystycznych zasad higieny.

Żele energetyczne - dla kogo i kiedy?

Żele energetyczne/treningowe doskonale sprawdzają się w przypadku osób trenujących typowo wytrzymałościowo, np. kolarzy oraz biegaczy. Znajdują zastosowanie jako bogate źródło dobrze przyswajalnych węglowodanów, które stopniowo uwalniane zaspokajają potrzeby organizmu (w tym mięśni) na węglowodany. Wynika to ze zróżnicowanej kinetyki przyswajania różnych frakcji węglowodanowych, co pozwala na zapewnienie mięśniom stałego i wydłużonego w czasie dopływu energii. Produkty znajdujące się w tej kategorii charakteryzują się przemyślanym składem oraz częstym zastosowaniem wartościowych dodatków takich jak: beta-alanina, aminokwasy rozgałęzione BCAA, kofeina, tauryna, a także witaminy, elektrolity i inne składniki mineralne. Oczywiście wiele zależy od podejścia producenta oraz określenia grupy docelowej, do której skierowane są dane produkty.

Żele energetyczne - korzyści ze stosowania

Wprowadzając żele treningowe do regularnej suplementacji, możesz liczyć na realne wsparcie organizmu, szczególnie w trakcie najbardziej intensywnych i wymagających treningów. Stanowią bowiem źródło węglowodanów, których przyswajalność jest często bardzo szybka, co pozwala na uzupełnienie utraconych już zapasów energii. Oczywiście nie można zapominać o obecności wartościowych dodatków, które w pewien sposób profilują grupę docelową danych produktów. Chodzi oczywiście o monohydrat kreatyny (lub inną jej formę), beta alaninę, jabłczan cytruliny, AAKG, kofeinę w bezwodnej formie czy nawet mieszanki witamin i minerałów mających zaspokoić potrzeby organizmu w trakcie wysiłku. Wspomniane dodatki mogą występować wybiórczo, niekoniecznie znajdziesz każdy z nich w danym żelu energetycznym, co w pewnym sensie ułatwia prowadzenie profesjonalnej suplementacji.

Dodatki pokroju kofeiny/stymulantów sprzyjają dodatkowemu pobudzeniu i zastrzykowi energii do działania, natomiast beta alanina wpływa pozytywnie na ogólną wydolność wysiłkową, co przekłada się na potencjalnie lepszą efektywność treningową. Zadaniem prekursorów NO (tlenku azotu) takich jak jabłczan cytruliny lub AAKG (alfa-ketoglutaran l-argininy) jest wpływ na poprawę efektu pompy mięśniowej. Jest ona bardzo ważnym elementem dla wielu sportowców, głównie dyscyplin siłowych i sylwetkowych.

Czy żele energetyczne są zdrowe? Jak je stosować?

Określenie "zdrowe" nie jest do końca dobrym wyborem, bowiem o ile nie wpływają negatywnie na organizm, wręcz go wspierając - to jednak nie są to z definicji suplementy o prozdrowotnym charakterze. Oczywiście część z nich zawiera dodatek witamin oraz minerałów, których wpływ na organizm jest niezwykle pozytywny.

Żele energetyczne zalecane są do stosowania w trakcie treningu, szczególnie kiedy jest on intensywny i wymagający utrzymania sprawności pracy mięśni przez dłuższy okres czasu. Często spotyka się zalecenia, by przyjmować 30 do 60 gramów żelu w przeliczeniu na każdą godzinę aktywności fizycznej.

Co dają żele energetyczne/

W skrócie, jest to źródło dobrze i zaskakująco szybko wchłanianych węglowodanów, będących nośnikiem energii dla organizmu. Forma hydrożelu nie obciąża dodatkowo żołądka. Standardowym celem stosowania tego typu produktów jest opóźnić szybkość wykorzystania zapasów glikogenu zgromadzonego w mięśniach. Sprzyja to ich dłuższej pracy z pełną intensywnością.

Po jakim czasie żele energetyczne zaczynają działać?

Żele energetyczne powinny być użyte w odpowiednim momencie, co w pełni zależy od Ciebie i potrzeb Twojego organizmu. Każdy organizm trawi w ciut innym tempie węglowodany, jak zmieszane z nimi substancje aktywne. Zwykle można odczuć skok energii przed upływem 5 minut, ale część sporowców przyjmuje, że może się on pojawić nawet po 10-15 minutach.

Żele energetyczne - jaki wybrać?

Poszukując odpowiednich suplementów celem zapewnienia odpowiedniego wsparcia organizmowi - kieruj się ich jakością wynikającą ze składu, a więc odpowiednich dawek poszczególnych substancji aktywnych oraz ich wzajemnych proporcji. Odpowiedni skład względem prowadzonej aktywności fizycznej i oczekiwań to podstawa. Kompleksowe wsparcie organizmu w okresie wzmożonego wysiłku może przynieść wiele korzyści pokroju lepszych przyrostów tkanki mięśniowej, ale i poprawy wydolności wysiłkowej.

Produkty godne polecenia:

Wysokiej jakości żel energetyczny, stanowiący doskonałe źródło łatwo dostępnych węglowodanów. Stanowi zatem sposób na szybkie wsparcie organizmu względem dostępności energii do działania. Skierowany jest do osób aktywnych, których trening są odpowiednio długie, ale i intensywne. Bezproblemowo się przyswaja, a sam proces suplementacji jest komfortowy i higieniczny.

Zaawansowany żel treningowy, którego każda porcja to solidna dawka energii skrywanej w starannie przygotowanej mieszance węglowodanów (TriCarb). Ponadto zawiera kompleks mikroelementów, l-karnitynę, taurynę oraz dodatek oleju MCT naturalnego pochodzenia. Charakteryzuje się znakomitą biodostępnością każdej porcji. Formuła jest wolna od przypadkowych dodatków.

Rewelacyjny żel treningowy z dodatkiem kofeiny, która postawi Cię na nogi nawet w słabszy dzień. Znajdziesz w nim dwie starannie dobrane formy węglowodanów o zróżnicowanej kinetyce wchłaniania: maltodekstryny oraz fruktozę. Formuła obejmuje dodatek beta alaniny, glukuronolaktonu, sody, chlorków i niacyny w odpowiednio zbilansowanej mieszance.

Żele energetyczne - podsumowanie

Żele energetyczne są produktami specjalistycznymi, których zastosowanie wymaga określenia potrzeb i konkretnych oczekiwań oraz celów. Oczywiście wśród tego typu suplementów znajdziesz wiele uniwersalnych produktów, jednak za każdym z nich stoi określony cel, przy dążeniu do którego mają wspierać. Rynek suplementów jest niezwykle szeroki i bogaty w żele energetyczne/treningowe, których składy mogą wydawać się zbliżone, jednak po dokładnej analizie widoczne są znaczne różnice. Stąd tak ważną kwestią jest ich odpowiednie dobranie do swoich oczekiwań oraz potrzeb.

Oferta naszego sklepu obejmuje żele energetyczne do stosowania przed i w trakcie treningu, a także żele regeneracyjne do stosowania po zakończonej sesji treningowej. Wszystko to w bardzo dobrych cenach, które nie zrujnują Twojego budżetu suplementacyjnego. Warto podkreślić, że w tej kategorii znajdziesz wiele propozycji uznanych marek - zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

Pokaż wszystko